ASM A - Technika Brno 5:1 (2:1)

Divize E - sobota 16.1.2016 - Tišnov - Hala SSK

16.1.2016 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert 1:1, Václav Seyfert (Michal Kroupa) 2:1, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 3:1, Ondřej Halas 4:1, Ondřej Halas (Jiří Mašek) 5:1

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Michal Kroupa (Míša), Martin Mašek (Mařa), Martin Plachký (Plachta) - Václav Seyfert (Sája), Jan Mašek (Gheda), Ondřej Halas (Skunk), Martin Špicl (MaŠ)

ČK: Martin Mašek

V sobotu, 16. 1. 2016 od 20,00 hod., jsme sehráli první letošní domácí utkání proti nám dobře známému soupeři - Technice Brno. Už jsme konečně chtěli prolomit nedobrou formu a pokud možno naplno bodovat.

Od prvních minut započalo vyrovnané utkání, ve kterém jsme se opět soustředili na především obrannou fázi, nechali soupeře hrát a čekali na rychlé kontry. První minuty narážely oba týma na obranné valy a k nebezpečné střele se téměř nedostávaly. V 5. minutě napřáhl z dobré pozice Skunk, ale gólman Techniky byl pozorný. V 8. minutě loboval z půlky útočník soupeře na hrušku míč, Kumar si zakřičel, ale bohužel hlavičkový souboj prohrál a Technika se dostala prakticky z první vážnější situace do vedení - 0:1. O minutu později jsme ztratili míč při rozehrávce, na Mařu šli hned dva hráči a náš player musel na půli faulovat - červená karta. Technika nás na dvě minuty zamkla v přesilovce a Kumar musel vystřihnout hned dva parádní zákroky. V 10. minutě vypíchl míč soupeři Sája, přesprintoval celé hřiště a podstřelil i padajícího gólmana hostí - 1:1. V 15. minutě rozehrál aut Míša na Sáju, ten obešel obránce a prostřelil křižně vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Do konce poločasu zahrozila také Technika, ale po ráně ze střední vzdálenosti byl Kumar pozorný a dvě minuty před koncem si narazil míč rychlík Plachta s Jurou, ale jeho následná rána skončila pouze v brankářově náručí.

Druhý poločas jsme tradičně začali vlažně a hned dvakrát jsme chybovali v rozehrávce. Nejdříve šla Technika ve 2 na 1, útočník však z dobré pozice přestřelil, podruhé musel parádně zasahovat bezchybný Kumar. Ve 22. minutě si Jura narazil při rychlé kombinaci míč s Plachtou, ale poté pálil první jmenovaný těsně mimo. O minutu později vypíchl MaŠ míč poslednímu hráči a šel sám na brankáře, bohužel mířil mimo. Za další minutu poslal dlouhý míč na Skunka Jura, ale náš hráč pálil následně těsně nad. Ve 25. minutě podržel na hrušce dlouhý míč Sája, patičkou uvolnil Juru, jenž si zasekl a poslal polovysoký míč přesně tyči - 3:1. Ve 31. minutě podržel míč na hrušce MaŠ, obtočil se okolo obránce a ten jen fauloval - penalta. tuto bohužel napálil Jura pouze do ramene hostujícího gólmana. Od této chvíle začala hrát Technika power-play a vyvinula tal velký tlak. Kumar však musel zasahovat pouze dvakrát, se zbytkem situací si poradila neskutečně bojující obrana. Naopak jsme asi 5x pálili na odkrytou branku, ale vždy jsme měli špatná mířidla. Ve 34. minutě vypíchl agilní Skunk míč soupeřovi, obešel jej a do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 4:1. Ve 38. minutě přerušil další rozehrávku soupeře Jura, vysunul Skunka, jenž se zbavil i posledního obránce a opět do odkryté svatyně skóroval - 5:1. Skunk měl za chvíli ještě jednu podobnou situaci, ale tentokráte z 10-ti metrů prázdnou branku minul. Zbytek utkání jsme již dobojovali bez změny výsledku.

Sumasumárum: Konečně, konečně jsme odehráli zodpovědně naprosto celé utkání a navázali tak na bojovný zápas z Vyškova. Všichni dřeli jeden za druhého a hráli bezchybně především v obranné fázi. Postupně jsme také dokázali některé příležitosti proměnit a ze 3. týmem tabulky tak bereme všechny body. Pevně věřím, že budeme v kvalitním výkonu pokračovat i příští týden v Havlíčkově Brodě.