Havlíčkův Brod - ASM A 4:5 (2:2)

Divize E - sobota 23.1.2016 - Havlíčkův Brod

24.1.2016 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Jan Mašek) 0:1, Jan Mašek 2:2, Martin Plachký (Jiří Mašek) 3:3, Jiří Mašek 4:4, Václav Seyfert (Martin Plachký) 4:5

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Michal Kroupa (Míša), Ondřej Halas (Skunk), Martin Plachký (Plachta) - Jan Mašek (Gheda), Václav Seyfert (Sája), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Václav Burian

V sobotu, 23. 1. 2016 od 20,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na horké palubovce v Havlíčkově Brodě. Chtěli jsme navázat na slušné jarní výkony a porvat se, pokud možno, o všechny body.

Od úvodních minut jsme začali opatrně s tím, že počkáme, co domácí vymyslí. Ti během prvních minut pálili na naši branku třikrát, ale Kumar jistými zákroky jejich příležitosti likvidoval. První naši šanci měl MaŠ po nástřelu na zadní tyč v podání Jury, ale náš kapitán na dlouhou nohu těsně minul. O dvě minuty později upaloval sám na gólmana Skunk, ale zakončení prováhal. V 8. minutě pak šel po vypíchnutí míče obránci opět sám Gheda, ale gólman domácích jej vychytal. V 9. minutě servíroval zleva na zadní tyč Sája na Ghedu, ten míč jen ztlumil a Jura jej doklepl do brány - 0:1. O dvě minuty později jsme šli 3 na 2 a Plachta servíroval na zadní tyč MaŠovi, jenž však ve velké příležitosti opět promáchl. V 15. minutě tak přišel trest. Domácí vykombinovali a přihrávku na zadní tyč bez problému poklidil havlíčkobrodský útočník za Kumarovy záda - 1:1. Dokonalý obrat učinili domácí hned za minutu, když po 6. faulu kopali desítku a ranou k tyči jej proměnili - 2:1. Vyrovnat mohl obratem Sája, jenž obral o míč obránce, ale míč následně napálil pouze do brankáře. Dobře poté pálil také Jura a v podobné situaci se ocitl opět Sája, bohužel, vždy na naše hráče vyzrál kvalitní domácí brankář. Minutu před koncem sebral důrazný Gheda míč nepřesnému domácímu hráči a chytře mezi nohama gólmana vyrovnal - 2:2. Škoda neproměněných šancí, mohli jsme jít do kabiny ve vedení.

Do druhé půle nastoupili domácí s větším důrazem a zatlačili nás. Během prvních pěti minut vystřihl Kumar hned 3 parádní zákroky a držel nás nad vodou. Především třetí šance domácích byla přímo suprovkou, ale Kumar se rychle přemístil z jedné tyče na druhou a míč vyrazil do bezpečí. Ve 28. minutě se Havlíčkův Brod konečně dočkal, po kombinaci zakončoval ze 13-ti metrů přízemní ranou k tyči obránce a Kumar neviděl - 3:2. Ve 32. minutě jsme zakombinovali my a Jura parádní křižnou přihrávkou servíroval zabíhajícímu Plachtovi, jenž skvělou ranou o tyč vyrovnal - 3:3. Domácí opět přitlačili a my se soustředili na dobrou obrannou hru. Ve 35. minutě však udržel míč na šestce domácí kapitán, uvolnil se a propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:3. Vyrovnal mohl za minutu Sája, který po naší rychlé hře pálil do pravé tyče a odražený míč poslal těsně nad. Po chvíli zakončoval po uvolnění také Gheda, ale jeho bodlo vychytal domácí brankář. Nasadili jsme k power-play, v níž jsme vytvořili tlak a minutu před koncem kousek za hruškou byl faulován Sája. K trestnému kopu se postavil Jura a za pomocí teče obránce o tyč dokázal procedit míč do branky - 4:4. Havlíčkův Brod nasadil rovněž k power-play, ale po chvíli jejich souhru přerušil Plachta a Sája poslal míč přes celé hřiště do prázdné branky 45 vteřin před koncem - 4:5. Zbytek utkání jsme si již pohlídali, naopak Sája dostal od Kumara krásný nához přes celé hřiště a necelou vteřinu před koncem přestřelil branku.

Sumasumárum: Utkání v Havlíčkově Brodě jsem zvládli a vezeme tak poprvé v divizi body z venku. Pravdou je, že dnes jsme nakonec měli i trošku štěstíčka, které jsme již tolik potřebovali a doposud se od nás klonilo zády. V první půli jsme byli lepším a nepezpečnějším týmem. Bohužel jsme neproměňovali šance. Ve druhé půli byli lepší domácí, ale nakonec svojí protaktizovanou power-play přišli alespoň o bod. Super borci, jedeme dál a pokusíme se na bodování navázat i příští týden s extra silným Arsenalem Brno.