ASM A - Arsenal Brno 6:3 (4:1)

Divize E - sobota 30.1.2016 - Tišnov - Hala SSK

31.1.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Plachký (Václav Seyfert) 1:1, Jan Mašek (Jiří Mašek) 2:1, Jan Mašek (Jiří Mašek) 3:1, Jiří Mašek (Jan Mašek) 4:1, Martin Plachký (Václav Seyfert) 5:1, Ondřej Halas (Václav Seyfert) 6:1

Sestava: Petr Ondroušek (Peťas) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Martin Mašek (Mařa) - Václav Seyfert (Sája), Jan Mašek (Gheda), Ondřej Halas (Skunk), Petr Hvízdal (Nikotin)

ŽK: Jan Mašek

V sobotu, 30. 1. 2016 od 20,00 hod., jsme nastoupili proti loňskému vítězi Divize E - týmu Arsenal Brno. Bohužel během dne jsme zjistili komplikaci v podobě nefunkční časomíry, ale nakonec jsme si museli s tímto problémem poradit, pomocí stopek a manuálního počítadla.

Od úvodních minut jsme se soustředili na poctivou obranu a celý tým bojoval jako o život. Hosté byli dle očekávání více na míči a my se soustředili na brejkové situace. Ve 3. minutě Arsenal zakombinoval na naší polovině a uvolnivší útočník na šestce pohodlně k tyči otevřel skóre - 0:1. Hrálo se velmi důrazně a agresivně, ale pozitivní bylo, že rozhodčí udrželi tento oboustranný trend v průběhu celého utkání. Ve 4. minutě získal míč na polovině hřiště Sája, křižně vyslal nabíhajícího Plachtu, jenž ranou mezi nohy gólmana vyrovnal - 1:1. Arsenal měl v průběhu první půle mnoho závarů, které však naši hráči blokovali, nebo nás držel velmi jistý a dobře chytající Peťas. V 8. minutě jsme dobře zakombinovali, ale finální rána Sáji skončila na levé tyči branky soupeře. Čas rychle ubíhal až přišla z naší strany neskutečná poslední minuta. Během 31 vteřin jsme dokázali vsítit 3 parádní branky. Nejdříve při naší akci Jura přihrával míč doprava, kde se blokovaný míč dostal až ke Ghedovi a ten tvrdou parádní ranou pod víko dostal naše barvy do vedení - 2:1. Po sedmnácti vteřinách obral o míč Jura protihráče, mezi nohama obránce vyslal osamoceného Ghedu, jenž opět mezi nohama gólmana zvýšil naše vedení - 3:1. No a za dalších 14 vteřin opět vypích míč Jura útočníkovi domácích, přihrál podobně doprava na Ghedu, ten mu ještě vrátil před prázdnou svatyni a bylo to krásných a poločasových - 4:1.

Druhý poločas začal soupeř tlakem a takto to probíhalo prakticky v průběhu celého dějství. Hned v první minutě musel Peťas vytáhnout velmi dobrý zákrok, když vyrazil dělovku Arsenalu na roh. Ve 22. minutě se opřel do míče v dobré pozici Jura, ale brankář soupeře vyrazil míč na roh. Během pěti následných minut nastřelil Arsenal 2x tyč a jedno břevno po parádní ráně, mimo to musel Peťas hned 3x zasahovat proti velmi nebezpečným situacím Arsenalu. Ve 29. minutě jsme šli do brejku, ale Mařův lob před prázdnou bránu na bratra Ghedu skvěle zablokoval padající brankář soupeře. Ve 31. minutě vyrobil při rozehře hrubku Skunk, ale Peťas osamoceného útočníka hostí fantasticky vychytal. Ve 33. minutě jsme postupovali do dalšího přečíslení, Mařa přiťukl míč doprava Sájovi, který křižně přes celé pokutové území našel nabíhajícího Plachtu, jenž nekompromisní ranou zvyšoval naše vedení - 5:1. Od této chvíle začal Arsenal hrát power-play a ihned v počátku při ní trefil další tyč. O minutu později jsme dobře ubránili právě hru bez gólmana a Sája šel sám na chytajícího hráče, přihrál doleva Skunkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 6:1. Ve 36. minutě vytáhl Peťas další neskutečný zákrok a stále držel naše vysoké vedení. Ve 37. minutě pálil Sája přes celé hřiště do prázdné branky, ale jen těsně ji minul. Během 38. minuty pálil dvakrát při "vabanku" soupeře Skunk, ale poprvé trefil jen levou tyč, podruhé jej vychytal parádním zákrokem hráč zastupující gólmana. Na konci 39. minuty se dočkali hosté, když nás vyšachovali a do prázdné branky korigovali - 6:2. 15 vteřin před koncem prostřelili Peťase potřetí - 6:3. V závěru se ještě stačil uvolnit Skunk a servíroval před prázdnou branku Nikotinovi, ten však odkrytou bránu minul.

Sumasumárum: Třetí vyhrané utkání v řadě. Celý tým bojoval, padal do střel, blokoval, Peťas neuvěřitelně lapal, prostě úžasný zážitek. Odměnou je důležitá výhra nad silným soupeřem, krásné branky a předvedená bojovná hra. Celému týmu patří uznání a velké poděkování. Jedeme dál a budeme bojovat příští týden v Rousínově s Mitrou, které budeme chtít vrátit "prokoučované" utkání z podzimu.