Mitra - ASM A 3:4 (2:1)

Divize E - pátek 5.2.2016 - Rousínov

5.2.2016 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Jiří Mašek) 2:1, Michal Kroupa (Jiří Mašek) 3:2, Jan Mašek 3:3, Václav Seyfert (Jan Mašek) 3:4

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jan Mašek (Gheda), Jiří Mašek (Jura), Michal Kroupa (Míša) - Petr Hvízdal (Nikotin), Václav Seyfert (Sája), Ondřej Halas (Skunk), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Jiří Mašek

V pátek, 5. 2. 2016 od 19,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Rousínově s domácí Mitrou Brno. Soupeři jsme chtěli vrátit porážku z podzimu, ale věděli jsme, že utkání to bude rozhodně složité.

Od úvodních minut započala vyrovnaná a opatrná partie. První vážnější šanci jsme měli po průniku Skunka my, ale rána našeho forwarda skončila na levé tyči. Soupeř za pár minut odpověděl stejnou mincí, když nenápadnou ránu zastavila naše pravá "žerď". V 10. minutě si narazil domácí hráč se spoluhráčem a přesnou ranou bodlem otevřel skóre - 1:0. Za dvě minuty jsme mohli vyrovnat, ale nástřel Skunka vyrazil gólman domácích a Jura pohotově zakončoval pouze do tyče. V 15. minutě jsme v obranné fázi získali míč, ale na místo jednoduchého odehrání nás soupeř donutil hned k několika chybám a domácí útočník tento dar lehce využil - 2:0. Přidali jsme na aktivitě a v 18. minutě po faulu na MaŠe rozehrával trestný kop z dobré vzdálenosti Jura na Sáju, jenž dělovkou bodlem přesně o tyč korigoval výsledek - 2:1. Dvacet vteřin před koncem pošesté faulovala domácí Mitra a k "desítce" se postavil Jura, ale jeho dělovku reflexivně domácí brankář vyrazil.

Do druhé půle jsme nevstoupili dobře. Nejprve po naší naúspěšné akci šli domácí do brejku a nastřelený míč usměrnil domácí hráč jen do břevna. O minutu později se po dalším brejku domácích položil do rány bodlem obránce a neviditelná dělovka zaplula přímo pod víko Kumarovi svatyně - 3:1. Ve 25. minutě se chopil míče při rozehře Jura, lehce a křižně vysunul vpravo nabíhajícího Míšu a ten obstřelil bezmocného gólmana domácích - 3:2. Ve 32. minutě se po faulu na Juru postavil k trestnému kopu Gheda, opřel se do míče a přesně jej zasnul k pravé tyči - 3:3. Aby toho nebylo málo, tak ve 34. minutě kopal Gheda další trestný kop, napálil míč a přebíhající Sája jej "prdelí" ztlumil na to pravé místo - 3:4. Mitra poté přidala na pohybu a vynutila si dočasný tlak. V něm nejdříve vystřihl parádní zákrok Kumar, poté míč poskakoval dlouho v našem pokutovém území, ale všechny rány obětavá obrana vybkokovala. Ve 36. minutě musel Kumar vytáhnout další reflexivní zákrok a držel naše vedení. Dalším nástřelem domácích se míč odrazil od útočníka opět do břevna naší branky. V posledních dvou minutách hráli domácí power-play, ale dobře jsme ji bránili, naopak Sája mohl z půlky do prázdné branky zvyšovat, bohužel minul. Velkou šanci měl také po přihrávce od Jury Nikotin, ale gólman jej nakonec dobře vystál.

Sumasumárum: Po dosti bídné první půli z naší strany jsme ve druhém poločase přidali a nakonec, byť trošku šťastně, jsme otočili také výsledek na naši stranu. Počtvrté za sebou tak bereme plný počet bodů a pevně věřme, že nám forma vydrží co možná nejdéle. Super borci, patří Vám velké díky a uznání.