Brikety-pelety Štěpán Vyškov - ASM A 1:3 (1:1)

Divize E - pátek 26.2.2016 - Vyškov - Purkyňova

26.2.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Plachký (Václav Seyfert) 0:1, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 1:2, Martin Plachký 1:3

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Michal Kroupa (Míša), Martin Plachký (Plachta) - Václav Seyfert (Sája), Ondřej Halas (Skunk), Jan Mašek (Gheda), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Jan Mašek, Martin Plachký

V pátek, 26. 2. 2016 od 20,00 hod., jsme nastoupili na palubovce ve Vyškově proti domácím BPŠ. V podzimním utkání doma jsme prohráli a dnes jsme chtěli udělat maximu proto, abychom zde získali další body v boji o záchranu soutěže.

Od úvodních minut byli domácí více na míči, ale do větších šancí jsme je nepouštěli. V 5. minutě se na levé straně uvolnil domácí kapitán, ale z dobré pozice poté přestřelil. Na druhé straně odpověděl tvrdou ranou z pravé strany Jura, gólman míč vyrazil před sebe, ale dorážející MaŠ skrz něj míč do branky neprocpal. Zanedlouho Jura mezi obránci vysunul opět našeho kapitána, ale ten křižnou ranou jen těsně minul. V 10. minutě se do dobré pozice propracovali opět domácí BPŠ, ale osamoceného útočníka bravurně vychytal Kumar. O chvíli později se propracoval až před domácího brankáře Sája, ale z úhlu jej již nedokázal prostřelit. Ve 12. minutě se na pravé straně uvolnil přes obránce Sája, naservíroval před branku volnému Plachtovi, jenž si míč zpracoval a poté jej procedil do branky - 0:1. Za dvě minuty měli šanci domácí, ale nejlepšího domácího hráče a kapitána domácích nadvakrát vychytal Kumar. V 17. minutě přerušili naši akci domácí BPŠ a postupovali ve 2 na 1 našeho obránce, první z nich se nakonec obtočil okolo Skunka a přízemní křižnou ranou vyrovnal - 1:1. Prakticky ihned z protiútoku jsme sehráli kránou akci na jeden dotek, Sája vysunul doprava Juru a ten rychle servíroval na zadní tyč Skunkovi, který však v pohybu dozadu minul cíl.

Druhý poločas začali domácí náporem a dobrých 5 minut nás prakticky nepustili za půlku. Do žádné zásadní příležitosti jsme je však nepustili. Následně se hra vyrovnala a ve 26. minutě přerušil domácí kombinaci rychlík Jura a upaloval tísněn obráncem na gólmana domácích, jeho dělovka však jen razítkovala pravou tyč. Ve 28. minutě pak vyvezl míč Jura, narazil si na hrušce se Sájou a do prázdné branky poslal opět naše barvy do vedení - 1:2. Od této chvíle jsme poctivě bránili, napadali domácí při rozehrávce a snažili se o rozhodnutí zápasu. Domácí stále více drželi míč, ale skrz náš obranný val se dostávali pouze sporadicky. Ve 35. minutě si vytvořili BPŠ během minuty dvě obrovské suprovky. Nejdříve po uvolnění domácího hráče na levé straně a následnému nástřelu na zadní tyč minul domácí útočník prázdnou branku. Poté po ztrátě míče Sájou na půlce opaloval Vyškov ve 2 na 1, následovala přihrávka před branku, kde zasáhl fantasticky míč Kumar a Jura ve skluzu odklidil do bezpečí. Ve 37. minutě pak šli naopak ve 2 na 1 Jura se Sájou, dvakrát si narazili míč, ale Sája pouze razítkoval pravou tyč branky Vyškova. Poslední 3 minuty šáhli domácí k power-play, kterou jsme však bezchybně ubránili a Kumar pouze 2x musel reflexivně zasahovat. Naopak 40 vteřin před koncem přerušil rozehrávku domácích Plachta a pohotovou ranou přes celé "kluziště" pečetil do prázdné branky výsledek - 1:3.

Sumasumárum: Ve Vyškově jsme sehráli vyrovnané utkání, ve kterém každý odmakal týmově na maximimum. Poctivě jsme bránili a domácím jsme toho moc nedovolili. Nakonec jsme se ujali vedení a ještě některé příležitosti jsme neproměnili. Domů tedy vezeme další velmi důležité body a i nadále bojujeme o udržení soutěže.