Hustopeče - ASM A 4:3 (2:2)

Divize E - sobota 19.3.2016 - Hustopeče

19.3.2016 - MaŠ

Naše branka: Michal Kroupa (Martin Špicl) 2:1, Ondřej Halas (Martin Plachký) 2:2, Martin Špicl (Jan Mašek) 3:3

Sestava: Aleše Weinfurter (Turan) - Jan Mašek (Gheda), Martin Plachký (Plachta), Michal Kroupa (Míša) - Václav Seyfert (Sája), Ondřej Halas (Skunk), Martin Špicl (MaŠ), Vojtěch Divácký (Divácký)

ŽK: Ondřej Halas, Martin Špicl, Jan Mašek

ČK: Martin Špicl

V sobotu, 19. 3. 2016 od 18,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s již sestupujícími Hustopeči. Na podzim jsme bohužel díky fatální chybě rozhodčích přišli 10 vteřin před koncem o 2 body, jelikož soupeř vyrovnal poté, co mu umožnili vrátit se po námi vstřelené brance, přitom se hrálo při jednom vyloučení na každé straně !!! Ale, začnu vyjímečně naprosto jinak.

Před tímto, pro nás klíčovém utkání, se nám bohužel při poháru dlouhodobě zranil náš klíčový hráč - Mařa. Že já "debil" jsem stejně jako mnoho jiných týmů nenechal pohárové utkání kontumovat, říkám si. Ale i tak to jistě zvládneme. No a v pátek jsem byl šokován, když mi z STK byla zaslána "stopka" našeho klíčového hráče Jury. Stopka za 3 ŽK ? To je přeci nesmysl, .... Ano vážení, díky chybě rozhodčích na podzim v Křenovicích, kde správce haly vyhrožoval rozhodčím a delegátovi těsně po utkání, že pokud neopustí kabinu, zavolá na ně policii ČR. Kapitán Jura zápis rychle podepsal a přehlédl, že ŽK na místo Koblížkovi napsali jemu. Mimo jiné v zápise doposud ani není dopsáno číslo 81 - právě Koblížkovo. Snažil jsem se celý pátek tuto křivdu narovnat, ale bohužel i přes jasné důkazy, potvrzení ze strany delegáta tohoto utkání a myslím že i důvěru svazu se verdikt nezměnil. Bohužel tým je zdrcen, otráven, znechucen, demotivován a do Hustopeč ani nechce odjet. Nakonec se sice hodně těžko hledá motivace, ale odjíždíme v totálním rozpoložení a obrovským pocitem dvojnásobné křivdy, jenž se bohužel v konečném účtování stala takto rozhodující. Narovinu, prohráli jsme již před bojem, to bylo všem fanouškům jasné. Ne, prostě o tomto nebudu mlčet !!! Primárně udělají chybu v obou případech rozhodčí, jednoznačně a fatálně nás poškodí, na podzim nám UKRADNOU 2 BODY s Hustopeči, nyní nám zakážou hrát neoprávněně našemu nejlepšímu a klíčovému hráči, hráči, jako je třeba Martin Kalina pro Kalábek, a přesto jsme takto potrestáni jen my, kurva kde je ta spravedlnost a morální zásady důležitých článků vedení ??? Jsme férový klub, snažíme se jen hrát co můžeme, plníme závazky, dodržujeme pravidla !!! To je snad špatně ???

Od úvodních minut jsme vyčkávali, s čím že na nás domácí vyrukují. Ti drželi míč a snažili se dostat k naší svatyni. V 5. minutě se bohužel Hustopeče dostaly k první ráně a hned parádně vymetly pravý horní růžek branky Turana - 1:0. V 8. minutě po domácí signálu z rohu byl Míša u míče pozdě a přízemní ranou je to již o dvě branky - 2:0. Následně jsme začali tlačit my a během 3 minut jsme hned 3x ohrozili domácího gólmana, ten skvělými zákroky vyrážel míče do zámezí. Ve 12. minutě si zaběhl za naši obranu další domácí rychlík, ale Turan jeho pokus skvěle zlikvidoval. O minutu později napřáhl z 10-ti metrů Skunk, ale jeho rána pouze orazítkovala břevno. V 15. minutě zahrál MaŠ aut nástřelem na sbíhajícího Míšu před branku a ten parádně usměrnil polovysoký míč za záda domácího brankáře - 2:1. Minutu před koncem první půle obdržel do šestky domácích míč Plachta, zašlápl jej a domácí gólman jej nešetrně sestřelil - penalta. Dle mého následná červená karta je přísná a rozlobí dalšího hráče na lavičce, ten také odchází do sprch. Sájovu penaltu však chytající hráč vyrazil na roh. V poslední minutě hrajeme přesilovku, dlouho si měníme míče dokola, až Plachta přihraje do pravého rohu na Skunka a ten fantastickou křižnou ranou o protilehnou tyč vyrovnává - 2:2.

Druhou půli začali lépe domácí a během prvních 3 minut nás dvakrát ohrozili, poprvé prosvištěl míč mimo, podruhé vytáhl skvělý zákrok Turan. Moc se nám nedaří a Hustopeče naši akci vždy včas dokážou zastavit. Ve 26. minutě jsme další z akcí nedokončili, Hustopeče se dostaly do brejku 2 na 1 a do prázdné branky získávají opět svoje vedení - 3:2. I nadále domácí drží míče a sbírají tak veledůležité vteřiny. Svoje akce a kombinace zakončují vždy mimo, nebo je Turan pozorný. Nerozumím rozhodčím, jelikož od této chvíle mají na oba týmy různý metr, nám píšou "fauly-nefauly", na druhé straně jsou stejné zákroky pouštěny. Šest minut před koncem byl písknut přísný 5. faul, ale trestný kop jsme dokázali vyblokovat. Pět minut před koncem jdeme do power-play, dlouho kombinujeme a držíme míč. Ve 38. minutě přihrál Skunk Ghedovi, ten důrazně zabojoval na pravé tyči, přetlačil brankáře domácích a MaŠ do prázdné branky vyrovnal - 3:3. Ve 39. minutě nejdříve nastřelili domácí ruku našeho hráče a dožadují se 6. akumulovaného faulu. Kapitán MaŠ diskutuje s rozhodčím o tom, že posuzuje zákroky různým metrem, za to dostává žlutou kartu. Třicet vteřin před koncem zastavila obrana domácích naši útočnou akci a jde do brejku, jeden z hráčů narazil do Ghedy, dlouho ticho a následně - ŠOK. Rozhodčí píská vymyšlený 6. faul a "dává" domácím desetimetrový kop. Ten Turan vyrazil a dobíhající hráč, který ve chvíli kopu byl již 2 metry před míčem trhá vedení na Hustopečskou stranu. Kapitán MaŠ křičí na rozhodčího: "Tak ti dííííík", ano přiznávám hnusným tónem, dostává červenou kartu. V posledních vteřinách ještě křižně pálí Sája, ale Gheda bohužel míč za záda gólmana neprotlačil.

Sumasumárum: Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Bohužel, vzhledem ke vzniklé situaci se hold motivace hrozně těžko hledala a Jura také neskutečně chyběl. Utkání bylo poměrně vyrovnané a mělo bohužel kvalitu odpovídající dvěma nejhorším týmům soutěže. Křivda v některých z nás bude hodně dlouho, ale bohužel, to je asi SPORT, tak se bavme.