Poclain B - ASM A 6:4 (1:3)

2. třída, skupina B - sobota 5.5.2012 - Brno - Kamínky

5.5.2012 - MaŠ
Naše branky: Martin Plachký (Jiří Mašek) 0:1, Jiří Mašek 1:2, Dominik Martinek (Václav Burian) 1:3, Pavel Křivý (Jan Mašek) 1:4 Sestava: Aleš Weinfurter - Petr Doubravský, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Jan Mašek, Martin Plachký - Pavel Křivý, Martin Špicl, Dominik Martinek, Václav Burian ŽK: Martin Plachký, Martin Špicl A V sobotu, 5. 5. 2012 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti týmu ze spodní poloviny tabulky - rezervě týmu Poclain. I když jsme věděli, že to jednoduché nebude, nic jiného než vítězství jsme brát nechtěli. Od prvních minut jsme hýřili aktivitou a bylo jen otázkou času, kdy nějaká naše příležitost skončí za zády soupeřova skvělého brankáře. Po několika našich náznacích jsme však propadli v obraně a na Turana šel sám útočník Poclainu, Turan skvěle míč vyrazil. Poté MaŠ přerušil rozehrávku soupeře, přešel přes dva protihráče a pálil bodlem na místo přihrávky na zadní tyč na Póla, gólman soupeře relexivně vytěsnil na roh. Poté prošel po pravé straně Plachta po přihrávce od Jury a jeho nástřel před branku si smolně sklepl do vlástní svatyně obránce soupeře - 0:1. Poté měl velkou příležitost Pól po křižné přihrávce od Ghedy, ale bohužel branku netrefil. Poclain pak rozehrával rohový kop a překvapil jak na lajně stojícího Duba, tak i Turana, míč se odrazil od zadní tyče zpět do zmateného Turana a od něj do naší branky - 1:1. Ihned z rozehrávky pak sebral míč soupeři Jura a přesnou technickou střelou překonal podruhé soupeřova brankáře - 1:2. Zvýšit mohl následně Pól, kterému servíroval na zadní tyč po průniku MaŠ, prvního jmenovaného však vychytal skvělý gólman Poclainu. Pak předvedli výbornou trojúhelníkovou akci Dub, Kumar a Nidal Oriedi a poslední jmenovaný pohodlně doklepával do prázdné branky - 1:3. Těsně před koncem pálil ještě jednou bodlem MaŠ, velkou šanci měl i Nidal Oriedi, oba však vychytal brankář soupeře. Tak skončila jednoznačná první půle. Do druhé půle jsme vstoupili opět dobře a po pár minutách utekl po pravé straně Gheda, servíroval na zadní tyč Pólovi a ten doslova dovedl míč do branky - 1:4. Po pár minutách měl obrovskou šanci Dub, ale bohužel trestuhodně ji zahodil. A když poté po hezké přihrávce od MaŠe nedal jasnou tutovku ani Pól, byl čas, aby se začaly dít věci. Poclain se začal prosazovat svým profesorským chodícím futsalem a my jako by jasní vítězové jsme výrazně ubrali na důrazu. Po jedné z šancí se soupeř dokázal prosadit v naší šestce a korigoval - 2:4. Následně fauloval na šestce Míša a Poclain dal dle mého hodně lacinou branku okolo Turana - 3:4. Asi za dvě minuty Turan vyrazil další ránu soupeře, bohužel tu nikdo z našich obránců nedobíhal a Turan se nestihl vrátit na první tyč a tak Poclain z úhlu vyrovnal - 4:4. Aby toho nebylo málo, tak hned z další šance soupeř pálil, míč se odrazil od zadní tyče pro změnu do Turanovi nohy a od ní zpět do branky - 4:5. Na místo toho, abychom vyrovnali, Poclain nakopl míč za naši obránu, míče se trestuhodně minul Dub a útočník trefil přesně levý horní růžek naší branky - 4:6. Zkoušeli jsme power-play, ale soupeř z brejku obešel chytajícího a osamoceného MaŠe, ten jej fauloval před pokutovým územím a byl rád, že dostal jen žlutou kartu. Trestný kop Poclain neproměnil a utkání skončilo. Sumasumárum: K tomuto se nedá nic říct, jednoznačný trest za naši týmovou ležérnost, ztrátu koncentrace a opět důkaz toho, že prostě hrát se prostě musí až do konce. Více - no comment - každý moc dobře ví. MaŠ PO 20. KOLE (5.5.2012)