Svážná B - ASM A 2:3 (0:1)

2. třída, skupina B - sobota 2.6.2012 - Brno - Kamínky

2.6.2012 - MaŠ
Naše branky: Jan Mašek (10 m kop) 0:1, Jiří Mašek (Jan Mašek) 0:2, Pavel Křivý (Michal Kroupa) 2:3 Sestava: Aleš Weinfurter - Jiří Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jan Maňásek - Petr Doubravský, Jan Mašek, Pavel Křivý, Martin Špicl ŽK: Martin Špicl, Martin Plachký V sobotu, 2. 6. 2012 od 10,40 hod., nás čekal další velmi těžký soupeř, Svážná "B", jenž okupuje 4. místo v naší soutěži a hraje za ně náš kamarád - Martin Midrla. Od úvodních minut byl rozehrán opět poměrně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme ale asi viditelně měli malinko navrch. Do první akce vyslal Míša MaŠe, ten se obtočil okolo obránce, vypálil, obránce míč blokoval a ten skončil na pravé tyči. Doražení v podání stejného hráče již nebylo pro vynikajícího brankáře soupeře ohrožením. Tvořili jsme si mnoho střeleckých pozic, ale to, co předváděl gólman Svážné bylo něco neuvěřitelného, vždy nás bravurně vychytal. Nás soupeř v první půli prakticky neohrozil, jelikož naše obrana hrála naprosto bezchybně. Druhá polovina prvního dějství byla však až moc vyhecovaná a asi pět minut před jejím koncem to bylo na akumulované fauly 5:5. Tlačili jsme, ale soupeř fauloval Míšu a tak následoval 10-ti metrový kop, u kterého však Jura kopl do země a branku netrefil. Poté vybojoval míč MaŠ, obtočil se okolo obránce, snažil se dát míč v tísni okolo brankáře, ale ten opět reflexivně zlikvidoval. Po chvíli pronikal po levé straně Gheda, i on byl faulován a byla z toho další "desítka", kterou sám postižený vymetl pravou šibenici a šlo se do "kabin" - 0:1. Ihned v začátku druhé půle zaběhl po levé straně Gheda, naservíroval míč osamocenému Dubovi před branku, ale brankář byl prostě neprůstřelný. Po chvíli se obtočil okolo Buldoga šikovný útočník Svážné, ale pálil naštěstí nad. Po další kombinaci se opřel do míče Gheda, avšak orazítkoval jen pravou tyč branky Svážné. Soupeř zkoušel power-play a míč jim z kombinace vypíchl Míša, šel sám, ale prázdnou branku jen o pár centimetrů minul. Z další kombinace jsme však již mohli slavit, všudybyl Gheda opět utekl po levé straně, před brankářem ještě servíroval bratru Jurovi a ten s přehledem trhal sítě - 0:2. Do konce zbývalo asi 8 minut, ale v obranné činnosti jsme propadli a Svážná střelou asi z 10-ti metrů dokázala korigovat výsledek - 1:2. Za další 2 minuty měl soupeř další důvod k radosti. Nákop na jejich šikovného útočníka skončil vyblokováním našich dvou hráčů a "haluzová" patička z nouze se dokutálela za záda Turana podruhé - 2:2. Byla to škoda. Snažili jsme se ještě v závěru utkání "urvat", ale zároveň jsme nechtěli dostat branku. V poslední minutě vysunul Míša Póla, ten pronikal po pravé straně, následně míč napálil, ten se odrazil od břevna těsně za brankovou čáru a poté ven z ní. Rozhodčí bez váhání odpískal gól, i když pravdou je, že byla hodně sporná a nejasná. Já osobně byl od míče asi metr a myslím, že v brance byl. Každopádně to logicky naštvalo soupeře, který vyhecován za oplácení a nadávání rozhodčímu v poslední minutě obdržel ještě 2 červené karty a bylo po zápase. Sumasumárum: Opět odmakané utkání z naší strany, opět velmi kvalitní soupeř, i když jsme opravdu měli o něco více navrch a dle mého si vyhrát zasloužili. Zbytečně jsme nechali soupeře se dostat do zápasu a dovolit mu vyrovnat, jak již se nám několikrát během jara podařilo. Nakonec jsme díky vůli a i štěstí "urvali" všechny 3, pro nás důležité, body. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!! Ještě jednou velký obdiv letí na adresu gólmana Svážné, klobouk dolů chlape a my ? Jedeme dál. MaŠ