Naše branky: Martin Špicl (Ondřej Halas) 2:1, Michal Kroupa 2:2

Sestava: Václav Burian - Michal Kroupa, Tomáš Koláček, Ondřej Halas, Martin Mašek - Vojtěch Divácký, Martin Midrla, Martin Špicl, Jakub Halas

ŽK: Vojtěch Divácký

ČK: Ondřej Halas

V neděli, 24. 4. 2016 od 10,40 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s fosforovými Frutti di Mare. Na podzim jsme houževnatého soupeře s přehledem porazili, dnes bylo ale jasné, že se jedná o naprosto jiný tým.

A ihned od úvodu to soupeř ukázal. Byl nebezpečný, běhavý a velmi dobře kombinoval. Hned ve 3. minutě se ocitl na naší šestce jejich útočník, ale Kumar jeho pokus z otočky bravurně zlikvidoval. My jsme byli důrazní, vysoko jsme napadali, ale do žádné zásadní koncovky jsme se nedostávali. Další tvrdou ránu vyslal náš soupeř asi v minutě 7., ale Kumar konečný prstů opět jistil. V 10. minutě udělal hned dvojnásobnou chybu MaŠ, nejdříve ztratil míč na půlce, soupeřův hráč prošel po lajně i přes Míšu a servíroval polovysoký míč na zadní tyč, kde nekompromisně zakončoval jeho spoluhráč - 1:0. Za pár okamžiků byla další nepříjemná situace po trestném kopu však Kumar skvěle zakročil. O minutu později pálil další fosforový hráč do našeho obránce, míč se odrazil až téměř na půlku vysoko a do padajícího "listu" se opřel obránce a dvakrát tečovaná rána skončila za zády Kumara podruhé - 2:0. Od 15. minutě jsme konečně začali hrát, aktivně jsme přecházeli do power-play a vyvíjeli si tlak. Po rozehrání autu Kubou nastřelil míč před branku Skunk a MaŠ pohotově korigoval výsledek - 2:1. Vytvořili jsme si i pár další příležitostí, ale do "kabin" jsme odcházeli s jednobrankovým mankem.

Ve druhé půli jsme již byli lepším týmem, nejdříve našel nákopem na hrušce Skunk MaŠe, ten si zpracoval na prsa a sklepl zpět, Skunk však razítkoval jen tyč. Podobně dopadla následné akce, kdy od rohového praporku vybruslil opět MaŠ a servíroval doprava Mařovi. Následně mohli zvyšovat domácí, když útočník patičkou uvolnil osamocenoho kolegu, ale tan sám před Kumarem minul branku. Ve 30. minutě jsme při naší power-play ztratili míč, ale hned jej vybojoval zpět Míša, předskočil obránce a bodlem ranou pod víko vyrovnal - 2:2. Během dalších minut hned dvakrát pálil MaŠ, ale jeho první prudkou ránu vyrazil gólman soupeře nad, podruhé náš hráč jen těsně minul cíl. Oba týmy hrály aktivně a chtěly vyhrát. Dvě minuty před koncem ztratil na půlce míč Skunk a nejlepší hráč soupeře postupoval sám na Kumara, Skunk jej musel srazit a obdržel červenou kartu. Poslední dvě minuty jsme tedy museli bránit ve třech a soupeř nám hodně zatápěl, výsledkem však nakonec byly jen dvě rány mimo a jeden super zákrok musel vytáhnout Kumar. Naopak my jsme pár vteřin před koncem mohli utrhnout vítězství na naši stranu, kdy po krásném náhozu Kumara ale Mařa míč nezpracoval dobře.

Sumasumárum: Náš dnešní soupeř mne překvapil velmi dobrou a aktivní hrou. V první půli byl lepší, ve druhém dějství jsme zase diktovali tempo my. Konečná remíza je nakonec dle mého spravedlivá.