ASM A - Mitra 8:2 (6:1)

Pohár FAČR - neděle 6.3.2016 - Tišnov - Hala SSK

6.3.2016 - MaŠ

Naše branky: Jan Mašek (Jiří Mašek) 1:0, Martin Plachký (Vojtěch Divácký), Jan Mašek 3:1, Martin Špicl 4:1, Martin Plachký 5:1, Jan Maňásek (Martin Mašek) 6:1, Vojtěch Divácký 7:1, Martin Mašek (Jan Mašek) 8:2

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Martin Mašek (Mařa) - Jan Maňásek (Buldog), Jan Mašek (Gheda), Martin Špicl (MaŠ), Vojtěch Divácký (Divácký)

V neděli, 6. 3. 2016 od 20,00 hod., jsme sehráli 4. kolo poháru FAČR. Soupeřem nám byl náš divizní soupeř - Mitra Brno. Do utkání jsme nastoupili v dosti kombinované sestavě, soupeř zase přijel pouze se 4 hráči do pole. Chtěli jsme tedy vyhrát a postoupit.

Od úvodních minut jsme přebírali otěže utkání, ale zároveň jsme se soustředili na zodpovědnou obranu. Ve 3. minutě se dostal na zadní tyči k zakončení Buldog, ale napálil jen gólmana, Diváckého ránu vyblokoval obránce a Plachta trefil gólmana pouze do hlavy. V 7. minutě rozehrál roh MaŠ na Juru, ten vyslal nástřel na zadní tyč, kde pohotově zakončil Gheda - 1:0. V 10. minutě si pak narazili míč Divácký s Plachtou a druhý jmenovanu procedil míč do branky Mitry podruhé - 2:0. Od této chvíle nasadil soupeř k úspornému režimu, tedy ke hře bez gólmana. Ve 13. minutě nás Mitra vykombinovala trošku šťastně v naší šestce a jejich ránu si smolně do vlastní branky srazil Divácký - 2:1. O minutu později vypíchl míč obránci Gheda, obhodil si také gólmana a do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 3:1. V 18. minutě přerušil další kombinaci soupeře MaŠ a rovněž přes celé hřiště trefil prázdnou branku - 4:1. Poté měla velkou příležitost také Mitra, ale jejich ránu tečoval špičkou kopačky útočník jen do levé tyče branky Kumara. V 19. minutě přetlačil soupeřova hráče Plachta a z koutu hřiště také přes celou palubovku skóroval - 5:1. V poslední minutě poločasu sebral míč soupeři Mařa, upaloval na prázdnou branku, resp. na vracejícího gólmana, přihrál ještě Buldogovi a ten zapečetil poločasové skóre - 6:1.

I ve druhém poločase pokračovala Mitra v power-play a tím nás dostávala pod tlak. Jejich šance však buď kryl skvělý Kumar, nebo do střel padali obránci Plachta, Jura či někdo jiný. Jinak se v prvních 10-ti minutách zase tak moc nedělo. Ve 30. minutě vypíchl obránci míč Divácký a "pro změnu" do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 7:1. Následně jsme hned dvakrát zakončovali do prázdné branky, avšak vždy bohužel nepřesně. Ve 33. minutě podržel míč na šestce MaŠ, za obránce přihrál zpět Jurovi, ale ten jen těsně minul. Podobně zanedlouho uvolnil MaŠ Ghedu, ten servíroval ještě nabíhajícímu Plachtovi, avšak smolně jen na paty. Ve 35. minutě přihrával Gheda Plachtovi na zadní tyč, ale obránce vyblokoval v poslední chvíli na roh. Ve 36. minutě zkazil přihrávku před prázdnou branku na MaŠe Divácký a po následném brejku soupeř přesnou ranou k levé tyči korigoval - 7:2. Ve 37. minutě pálil Jura přes celé hřiště, ale trefil pouze pravou tyč branky Mitry. Minutu před koncem přihrál Gheda bratru Mařovi, ten se opřel do míče a dělovkou vymetl pravý horní růžek branky soupeře - 8:2.

Sumasumárum: Kvalita utkání byla bohužel oboustranně degradována. Z naší strany hodně kombinovanou sestavou, ze strany Mitry tím, že neměli nikoho na střídání. Přesto bylo k vidění několik pěkných akcí a mnoho branek. Teď již se musíme soustředit na veledůležité sobotní utkání s Kloboučky.