ASM A - BB Press 3:1 (0:0)

1. třída, skupina A - sobota 8.9.2012 - Brno - Svážná

8.9.2012 - MaŠ
Naše branky: Martin Plachký (Martin Špicl) 1:0, Jiří Mašek (Jan Mašek) 2:0, Jan Kouřil (Jiří Mašek) 3:1 Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jan Mašek, Jiří Mašek - Dominik Martinek, Pavel Křivý, Martin Mašek, Jan Kouřil, Martin Špicl Fotogalerie z utkání je v příspěvku A V sobotu, 8. 9. 2012 od 13,10 hod., jsme nastoupili k premiérovému utkání 1. A třídy. Ihned v prvním kole nás čekalo derby proti kamarádům z BB Pressu, kde hlavní motivaci musel mít jejich bývalý hráč našich barvách - Janoch. Utkání začalo dle očekávání soupeřovou hrou odzadu a naším, zpočátku, bezzubím dobíváním jejich branky. BB Press bránil naprosto bezchybně a nikam se nehonil. Hrálo se především na polovině soupeře, ale z našeho tlaku vzniklo jen asi 10 rohových kopů. Největší šancí našich barev v prvním dějství byla tyč Kumara po dalekonosné střele. I soupeř třikrát z brejku zahrozil, ale dva jejich pokusy likvidoval bezchybný Turan, jeden obranným skluzem kapitán MaŠ. Ve druhé půli jsme výrazně zlepšili pohyb a v obraně soupeře se začaly otevírat okénka. První velkou příležitost měl po chytrém lobu Jury MaŠ, ale levačkou z otočky přestřelil. Asi ve 25. minutě udržel ztracený míč ve hře MaŠ, přihrál pod sebe na Plachtu a ten rychle do odkryté branky doklepl - 1:0. Za pár minut vymysleli bratři Jura a Gheda nejhezčí akci utkání, když Jura z obranné poloviny křižným pasem našel Ghedu, ten mu naservíroval zpět na zadní tyč a první jmenovaný trhal sítě - 2:0. Asi v polovině druhé půle jsme však špatně sehráli obrannou fázi při protiútoku soupeře, propadli jsme a BB Press v situaci 3 na 1 bezchybně poklidil míč za bezmocného Turana - 2:1. Za chvíli však vysunul chytře Jura Janocha, ten napřáhl z jeho tradiční pozice a křižnou dělovkou překonal bezmocného gólmana soupeře - 3:1. Zvyšit mohl MaŠ, který zmátl obranu a po sólu z poloviny hřiště se ocitl sám před brankářem, ale svoji šanci promarnil. Těsně před koncem ještě našel pasem za obranu MaŠ Nidala Oreidiho, ten přiťukl Míšovi, ale ani on nadvakrát ležícího brankáře BB Pressu nepřekonal. Sumasumárum: V prvním poločasu se odehrávala vyrovnaná taktická partie, soupeř vyčkával, jelikož věděl, ze s námi nemůže běhat, my jsme rovněž hráli opatrně, abychom zbytečně nemuseli dohánět výsledek. Ve druhém dějství jsme hru více rozhýbali a přicházely i šance, které jsme nakonec dokázali proměnit. Po hezkém výkonu si tedy připisujeme v nové soutěži první 3 soutěžní body. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!! MaŠ PO 2. KOLE (8.9.2012)