ASM A - Remos Oslavany 5:1 (1:0)

Divize E - sobota 1.10.2016 - Tišnov - hala SSK

1.10.2016 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Václav Seyfert) 1:0, Jan Mašek (Jiří Mašek) 2:0, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 3:0, Martin Špicl (Jiří Mašek) 4:1, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 5:1

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Ondřej Halas (Skunk), Michal Kroupa (Míša), Martin Plachký (Plachta) - Václav Seyfert (Sája), Kryštof Večeřa (Krištofinho), Jan Mašek (Gheda), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Kryštof Večeřa (Krištofinho)

V sobotu, 1. 10. 2016 od 20,00 hod., jsme v domácí tišnovské hale SSK vstoupili do nového ročníku Divize E. Soupeřem nám byl nováček z Oslavan, jenž však již divizní zkušenosti má.

Od prvních minut jsme byli aktivnějším a lepším týmem a zdálo se, že bude jen otázkou času, kdy otevřeme skóre. Ihned v první minutě si šikovně na hrušce počínal Sája, ale jeho rychlý pokus skončil těsně nad. Ve 2. minutě zatlačil na obránce Jura, obral jej o míč, ale poté jen těsně minul branku. O minutu později si narazili míč Sája s Jurou, ale první jmenovaný opět minul cíl. V 5. minutě sebral protihráči pro změnu míč Skunk, přihrál Sájovi, ale ten napálil míč pouze do brankáře soupeře. V 8. minutě chyboval na půlce Míša a útočník hostů šel sám na Kumara, ale náš gólman jej skvěle vychytal. V 9. minutě skvěle podržel míč Jura, přiťukl míč pod sebe Míšovi, ale ten těsně přestřelil. V téže minutě pronikl až před branku agilní Sája, nastřelil na zadní tyč, ale Plachta těsně nedosáhl. V 10. minutě zahrozily Oslavany, přihrávku do koutu hřiště vracel útočník před branku, ale z prázdné klece míč vyblokoval Jura na roh. Ve 12. minutě jsmě opět dobře zakombinovali, Sája nakonec vybídl ke skórování Míšu, ale ten těsně minul branku. Ve 13. minutě jsme se konečně dočkali. V brejkové situaci jsme postupovali ve 3 na 2, Sája si u levé čáry obhodil obránce a servíroval na zadní tyč Jurovi, jenž neměl problém zasunout - 1:0. O dvě minuty později vybídl k další příležitosti Sája Ghedu, ale ten nakonec jen natřelil padajícího brankáře Oslavanů. Pět minut před koncem první půle přišel pas soupeře za naši obranu, Sája zaspal a útočník skluzem naštěstí jen razítkoval pravou tyč. V 17. minutě nás na chvíli Oslavany zamkly a na konci jejich akci byla parádní rána směrujíčí do levého horního růžku, kterou však Kumar fantastickým zákrokem vytěsnil na spojnici. O minutu později upaloval do další velké šance Sája, ale bohužel byl v poslední chvíli vyblokován.

Ihned v první minutě druhého dějství jsme sehráli signál, na jehož konci byla tyč po střele Sáji. Ve 23. minutě si Sája v další akci položil brankáře, přihrál před branku Jurovi, ale ten jen těsně minul prázdnou branku. Ve 25. minutě jsme obrali soupeře o míč a šli ve 3 na 2, Jura obešel posledního obránce a servíroval před prázdnou branku Ghedovi, který zvyšoval naše vedení - 2:0. To okomentoval nevhodně brankář soupeře a obdržel červenou kartu, hráli jsme tedy dvouminutovou přesilovku. Ve 28. minutě získal opět míč Sája, posunul doleva na Skunka, ale jeho pokus z dálky zastavila pravá tyč. V téže minutě sebral další míč soupeři Jura, přihrál Sájovi, jenž přešel celé hřiště, ale poté netrefil branku. Ve 30. minutě dorazil obránce Gheda, ocitl se sám před brankářem, ale přestřelil. Ve 31. minutě jsme po rohu zahráli další signál, přihrával Jura a Sája přesnou ranou k tyči vstřelil naši další branku - 3:0. Ve 33. minutě přihrával Sája na Juru, ale jeho projektyl zastavila bohužel už poněkolikáté v utkání tyč. Oslavany od 30. minuty hrály střídavě power-play. Ve 35. minutě se bohužel v našem obranném valu otevřela skulinka a přihrávku mezi našimi obránci trefil z první mezi nohy Kumarovi sběhnuvší brankář - 3:1. Ihned poté rozehrál aut Jura, vyslal vysoký lob na šestku MaŠovi, ten si míč zpracoval a z otočky poslal míč přesně k tyči - 4:1. Minutu před koncem jsme pod tlakem dobře vykombinovali, na konci akce byla dlouhá křižná přihrávka Jury na Krištofinha, ten prošel přes 3 bránící hráče a do prázdné branky zapečetil dnešní utkání - 5:1.

Sumasumárum: V dnešním utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme nakonec poměrně přesvědčivě zvítězili. Těch neproměněných příležitostí ale bylo až příliš, v jiném utkání by se nám to mohlo dosti krutě nevyplatit. Výborný výkon podali všichni hráči od Kumara počínaje, Krištofinhem konče. Jura za 5 kanadských bodů !!! Jedeme dál borci.