Dynamo - ASM A 3:3 (2:1)

1. třída, skupina A - sobota 6.10.2012 - Brno - Kraví hora

6.10.2012 - MaŠ
Naše branky: Michal Kroupa (Jiří Mašek) 2:1, Jan Kouřil 2:2, Jiří Mašek 3:3 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Jiří Mašek, Martin Špicl, Michal Kroupa - Jan Kouřil, Dominik Martinek, Jakub Duchoň A V sobotu, 6. 10. 2012 od 9,00 hod., jsme nastoupili k dalšími mistrovskému utkání proti vedoucímu týmu soutěže - silnému Dynamu Líšeň. Věděli jsme, že to bude velmi obtížné utkání, přesto jsme však při absenci některých hráčů chtěli ukázat, že futsal hrát umíme. Od prvních minut se začala vyrovnaná partie, ve které přeci jenom favorizovaný soupeř měl mírně navrch. V 5. minutě utekl po levé straně útočník Dynama a servíroval před prázdnou branku svému spoluhráči, který se nakonec přes Nidala Oreidiho prosadil. Chybělo málo a Nidal míč vykopl - 1:0. Za dalších asi 5 minut utekl útočník Dynama prozměnu po pravé straně, šel si do "šestky" a střelou na místo přihrávky překvapil Turana podruhé - 2:0. Začali jsme se více tlačit před branku soupeře a výsledkem byl nástřel v podání Jury před branku, kde míč zpracoval Míša a do odkryté svatyně poklidil míč - 2:1. Pár okamžiků nato vypálil z dálky kapitán MaŠ, míč těsně před brankáře ještě skvěle tečoval Jakub, ale brankář Dynama reflexivně vyrazil. Těsně před koncem poločasu mělo Dynamo ještě jednu velikou příležitost, ale Turan jejich megapokus zlikvidoval. Druhou půli jsme začali aktivně a s Dynamem jsme drželi krok. Ihned v úvodu vysunul Janoch Míšu po pravé straně, ten servíroval ještě na zadní tyč MaŠovi, který mířil brankáři mezi nohy, ale ten se štěstím kotníkem vyrazil míč na roh. Ve 28. minutě sebral míč soupeři Janoch, nadechl se ke svému velkému sólu, obešel obránce a tvrdě bodlem k tyči vyrovnal - 2:2. Ihned v zápětí přerušil hlavou rozehrávku soupeře Míša, tím uvolnil Nidala Oreidiho, jenž ještě servíroval Jakubovi, ten však z otočky brankáře nepřekonal. Naše aktivita narůstala a výsledkem byla trvdá rána Jury asi ze 12-ti metrů, kterou brankář Dynama vytěsnil na roh. Bohužel, 8 minut před koncem utkání nás soupeř potrestal po výpadu a následnem útoku ve dvou na Turana a s přehledem poklidil míč do naší branky - 3:2. Snažili jsme se vyrovnat a po přihrávce od Ghedy opět pálil Jura, ale brankář domácích opět vyrazil na roh. Asi 3 minuty před koncem sebral míč Jura protihráči, napřáhl z 15-ti metrů a dělovkou se trefil přesně k pravé tyči branky Dynama - 3:3. Do konce utkání chyběla minuta a Dynamo se opět dostalo do protiútoku ve dvou na osamoceného Turana, útočník přihrával na zadní tyč, kde se skvěle vrátil Jakub a akci přerušil. Bohužel jsme ještě během této minuty dvakrát fatálně pokazili rozehrávku a Dynamo mělo další dvě megatutovky. První skončila těsně mimo, druhou zlikvidoval výborný Turan. Sumasumárum: S lepším soupeřem jsme odehráli výborné utkání, ve kterém jsme tradičně bojovali a i přesto že jsme stále prohrávali, dokázali jsme vybojovat veledůležitý bodík. Skvěle kluci, jedeme dál. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!! MaŠ PO 8. KOLE (6.10.2012)