ASM A - Mitra 5:6 (1:1)

Divize E - sobota 11.2.2017 - Tišnov - hala SSK

11.2.2017 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Petr Hvízdal) 1:1, Václav Seyfert (Kryštof Večeřa) 2:1, Ondřej Halas 3:2, Kryštof Večeřa (Václav Seyfert) 4:2, Václav Seyfert (Martin Plachký) 5:5

Sestava: Petr Ondroušek - Martin Plachký, Petr Hvízdal, Michael Malásek - Ondřej Halas, Václav Seyfert, Kryštof Večeřa, Jan Mašek

ŽK: Václav Seyfert

V sobotu, 11. 2. 2017 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dohrávce odloženého utkání s Mitrou Brno. Díky naší herní krizi jsme pevně věřili, že utkání zvládneme a ubojujeme tak velmi důležité body k záchraně.

Od úvodu započalo opatrné utkání a v prvních pěti minutách dvakrát zahrozili pouze hosté. V 6. minutě jsme šli do brejku 2 na 1, ale Michala vychytal brankář Mitry. O minutu později dobře udržel na hrušce míč hostájící kapitán, patičkou posunul za sebe spoluhráči a ten do odkryté branky otevřel skóre - 0:1. V 9. minutě měli další velkou šanci hosté, ale Peťas vystřihl parádní reflexivní zákrok. O minut později se dostal do veliké příležitosti Krištofinho, ale i jeho vychytal gólman soupeře. V 15. minutě šla do brejku Mitra ve 3 na 1, ale akci zachránil skluzem před prázdnou brankou Sája. Na druhé straně měl velikou příležitost opět Krištofinho, nebyl však opět úspěšný. V 16. minutě nejdříve podržel naše mužstvo Peťas super zákrokem, na druhé straně po přihrávce od Nikotina prošel přes dva hráče Skunk a dělovkou pod víko vyrovnal - 1:1. Minutu před koncem první půle měli dvě veliké šance hosté, ale Peťas byl skvělými zákroky proti, na druhé straně v poslední minutě vymysleli super kombinaci domácí, ale po přihrávce Michala Sája na šestce nepochopitelně míč na místo zakončení pouštěl.

V první minutě druhé půle pálil Sája, gólman hostí vyrazil. Na druhé straně zlikvidoval další dvě rány Mitry Peťas. O minutu později byl velký závar před brankou hostů, ale míč v síti nakonec neskončil. Ve 25. minutě zahrávala Mitra roh, Sája však přerušil akci, utekl po levé straně a fantastickým lobem dostal San Marino do vedení - 2:1. V téže minutě bohužel chyboval Nikotin při rozehrávce, následovala rána, kterou Peťas neudržel a útočník soupeře pohodlně vyrovnal - 2:2. Ve 27. minutě sebral soupeři na naší polovině míč agilní Skunk, utekl po levé straně a z úhlu parádní dělovkou do levého horního růžku opět utrhl naše vedení - 3:2. O minutu později jsme měli dvě veliké příležitosti, první zastavil obránce, druhou narážečku Ghedy na Plachtu, na kterého by zývala prázdná branka, zastavil v poslední chvíli brankář Mitry. A tak vzal míč Sája, hodil si jej mezi obránci, přihrál Krištofinhovi, jenž udělal kličku brankáři a do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 4:2. Ve 30. minutě zlikvidoval velkou šanci hostů Peťas, po minutě ale bohužel propadl při bránění Michal a útočník soupeře trefil přesně levý horní růžek - 4:3. Ve 33. minutě měla Mitra hned 4 obrovské příležitosti k vyrovnání, všechny ale skvělými zákroky zlikvidoval Peťas, jednou soupeř minul ze 2 metrů branku. Ve 35. minutě jsme naopak měli dvě velké šance my, Sáju však vychytal brankář, stejně tak dopadl za malou chvíli Michal. Ve 36. minutě zbytečně zastavil míč před autem Gheda, následně ztratil míč, ránu Peťas neudržel a soupeř pohodlně do prázdné branky vyrovnal - 4:4. O minutu později se dobře uvolnil Sája, gólman jej vychytal, Peťas na druhé straně dvakrát skvěle zakročil. Ve 38. minutě zlikvidoval Peťas samostatný nájezd, po autu nás však Mitra vykombinovala a průstřelem našeho gólmana utrhla vedení - 4:5. Ve 39. minutě jsme šli ihned do power-play, Skunk pronikal přes půl hřiště na šestce byl faulován, Skunk však ještě vystřelil a míč od tyče poklidil Krištofinho do branky, bohužel rozhodčí nepochopitelně nenechal výhodu branku neuznal. Z trestného kopu vykopl Skunkovi obránce míč z brankové čáry. Sája však následně obhodil obránce a křižnou ranou vyrovnal - 5:5. Chtěli jsme utkání rozhodnout, ale míč ztratil Nikotin, soupeř sehrál parádní akci a z pravé strany servíroval na zadní tyč křídelník, do prázdné branky pak rozhodl kapitán Mitry - 5:6.

Sumasumárum: V první poločase jsme více bránili a Mitra byla více na míči. Ve druhém dějství se nám pak podařilo dostat do dvoubrankového vedení. Soupeř měl však obrovskou vůli po vítězství a utkání otočil. Na to ještě při power-play dokázal zareagoval Sája, ale po propadu v poslední minutě může slavit soupeř a náš tým je zase více v sestupovém bahně.