Brikety-pelety Štěpán Vyškov - ASM A 3:4 (1:1)

Divize E - pátek 27.1.2017 - Vyškov - Purkyňova

28.1.2017 - MaŠ

Naše branky: Kryštof Večeřa (Václav Seyfert) 1:1, Kryštof Večeřa 1:2, Kryštof Večeřa (Václav Seyfert) 1:3, Jan Mašek (Michael Malásek) 1:4

Sestava: Petr Ondroušek - Michael Malásek, Martin Plachký, Ondřej Halas - Václav Seyfert, Kryštof Večeřa, Jan Mašek, Petr Hvízdal

ŽK: Kryštof Večeřa, Ondřej Halas

Dobrá nálada a odhodlání zlomit nepříznivou sérii sedmi porážek v řadě. To byly zřejmě důvody našeho dnešního „vydřeného“ vítězství ve Vyškově. Do utkání jsme nastoupili opět jako minule se zúženým kádrem (6-ti hráči do pole a Ghedou jako žolíkem). Prvních 10 minut bylo ve znamení „soupeř má míč, my vyrážíme do rychlých brejků“, a že jich bylo. Bohužel nadějné pokusy Krištofinha, Michala, Skunka či Plachty neskončily za zády domácího brankáře. Ale i soupeř měl šance a čím dál víc se začínal osmělovat a to převážně po našich chybách. Jako je již u našeho týmu tradice „Čím více se dostáváme do hry, tím více dostáváme do hry soupeře“. Jednu takovou využil domácí kapitán Kolečkář ve 13. minutě ke vstřelení vedoucí branky a nebýt dnes výborného Peťase v brance nemuselo zůstat pouze u ní. Soupeř nadále pokračoval ve své herní převaze . . . , až v 19.minutě se vydal do brejkové situace po levé straně Sája a namířil míč před branku na zcela volného Krištofinha, jenž z první poklidil míč do sítě – 1:1. Uklidňující to gól do šaten.
Do těch jsme raději nešli, páč to bylo moc daleko a do kopce, tak jsme vše raději v klidu a zčerstva vyříkali na palubovce. Přikázali si pevnou defenzívu, více klidu a čekat na další příležitost. Ta přišla hned z první akce v prvním poločase. Sája nakopl hned z rozehrávky míč na nabíhajícího Krištofinha, před kterým uklidil domácí brankář raději na rohový kop. Rozehrávky se chopil Skunk. Nevím sice co udělal, ale způsobil tím obraně domácích takový zmatek, že najednou měl míč sám před brankářem Sája. Jeho střelu „golman“ Vyškova ještě vyrazil, ale Krištofinho byl již z dorážky úspěšný. První minuta druhé půle a vedeme 2:1. Vedoucí branka nás povzbudila a soupeř musel začít více útočit. V 25. minutě jsme se dostali po soupeřově nepovedené akci do přečíslení 3 na 1 a po kombinaci Michal-Sája- Krištofinho zpečetil třetí jmenovaný svůj „hattrick“ – 1:3. Soupeř dále tlačil, ale co nechytil Peťas zachránilo břevno nebo tyč, stejně jako v 29. minutě po střele domácího „špílmachra“ Kolečkáře. A ke smůle domácích měla „tyč“ i asistenci na naší čtvrté brance, když se míč odrazil k Sájovi rovnou do našeho dalšího brejku 3 na 2. Sája míč posunul doprava na volného Michala, ten chvíli počkal a ve správný moment našel na zadní tyči výborně naběhnutého Ghedu, který využil funkci „žolíka“ ve správný čas a jak se později ukázalo, vstřelil rozhodující branku zápasu – 4:1. Ale, jak to tak u našeho týmu bývá byly to pořádné nervy až do samotného konce. Nejdříve se o dvě minuty později prosadil individuálně Kolečkář – 2:4 a šest minut před koncem opět stejný hráč poklidil ranou pod břevno odražený míč. Nutno dodat, že v té době na nás soupeř ležel doslova „jako na dece“ a my jen zírali, jak několikrát míjí odkrytou branku, promáchne u dorážky či odkopáváme míč téměř z brankové čáry. Jen těžko se nám dostávalo z tlaku, zvlášť, když Krištofinho i přes varování vyrobil na útočné polovině pátý faul a posléze šel soupeř do power-play. Naše odhodlání odvést si všechny body je dnes ale postaveno na pevném bodě, z posledních sil se semkneme v naší obranné šestce a zuby nehty držíme naši padající obrannou tvrz, a když soupeřův útočník promáchne čtyřicet vteřin před koncem na zadní tyči naši prázdnou branku, můžeme slavit.
Sumasum a Rum pro MaŠe:
Naše hra připomínající prolínavou oblohu měla dnes v sobě vítězného ducha. Ten se objevil poprvé po více než dvou měsících od zakletého data 11. 11., kdy jsme naposledy vyhráli právě proti B-P Štěpán Vyškov. Důležitým faktorem úspěchu byl dnes v brance jistý Peťas, soudržná obrana v převážně většině času střetnutí a i produktivita střeleckého potenciálu Krištofinha. Je potřeba, ale pracovat na dalších věcech, jako je 100% defenziva, plnění pokynů a pokora.