ASM A - Kalábek 2:9 (1:3)

Divize E - sobota 4.2.2017 - Tišnov - hala SSK

4.2.2017 - MaŠ

Naše branky: Kryštof Večeřa (Michael Malásek) 1:3, Michael Malásek (Kryštof Večeřa 2:7

Sestava: Petr Ondroušek - Michael Malásek, Ondřej Halas, Martin Plachký - Kryštof Večeřa, Jan Mašek, Václav Seyfert

V sobotu, 4. 2. 2017 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s lídrem soutěže - Kalábkem Brno. Na podzim byl náš tým v bohunické hale přímo deklasován poměrem 5:13, proto jsme v "osekané" sestavě chtěli toto utkání odčinit.

Od úvodních minut se nám dařilo dobře bránit a naopak soupeř naše hráče nepustil vůbec do ničeho. V 6. minutě však Kalábek sehrál dobrou nátlakovou akci a bylo to 0:1. Odpovědět mohl Michal, ale vychytal jej gólman. Kalábek zahrozil během 8. minuty hned dvakrát, ale jednou zasáhl Skunk, podruhé Peťas. Ten lapil v 11. minutě skvěle penaltu nejlepšími hráči soupeře - Martinu Kalinovi. V téže minutě však soupeř přeci jen skóval podruhé a za 2 minuty to bylo již 0:3. V 15. minutě vyrazil do brejku Sája, přihrál Krištofinhovi, ten však trefil jen břevno a následný protiútok soupeře zase vyrazil Peťas na tyč. V 18. minutě jsme šli nejdříve do brejku 3 na 1, Michal napálil míč jen do brankáře, o pár vteřin pozdiěji přihrál Michal Krištofinhovi a ten přesným bodlem k levé tyči přeci jen korigoval - 1:3. Do konce prvního dějství měl ještě velkou šanci Sája, ale vychytal jej brankář Kalábku.

Druhý poločas jsme začali aktivně a hned v minutě 22. minutě servíroval Sája na zadní Skunkovi, ten však nedosáhl. Nedáš-dostaneš, Kalina neskutečným nástřelem na zadní tyč našel spoluháče a bylo to již 1:4. Ve 26. minutě si skvěle narazili Gheda se Skunkem, ale druhý jmenovaný těsně minul branku. O dvě minuty později parádně zakombinovali hosté a bylo to opět v naší síti - 1:5. Ve 30. minutě jsme dvakrát šli do přečíslení, pokaždé jsme minuli cíl. 8 minut do konce jsme šáhli k power-play, bohužel započal jej Sája chybou a rána do prázdné branky znamenala - 1:6. Další okamžité přečíslení po ztrátě míče pustílo další Select do Peťasovi branky - 1:7. Ve 37. minutě se dostal do velké příležitosti Plachta, ale minul, aby následně servíroval Krištofinhovi, toho vychytal gólman, Michal však o břevno dorazil - 2:7. Kalina poté razítkuje naše břevno, Krištofinha zase vychytal hostující Sára. Ve 38. minutě vychtal Peťas nájezd soupeře ve dvou, po další chybě však již nestačil - 2:8. Velkou příležitost v závěru měl ještě Gheda a Krištofinho, ani jeden nedal. Kalábek oproti tomu byl v další akci bezchybný - 2:9 a jen díky super zákroku Peťase nebyl příděl v naší síti dvoujciferný.

Sumasumárum: Zasloužené a jasné vítězství lídra soutěže, který hrál zkušeně, velmi dobře a bezchybně. Snaha se našemu týmu upřít nedala, ale to stačit dnes nemohlo.