Bystrc - ASM B 3:0 (2:0)

2. třída, skupina C - neděle 4.9.2016 - Brno - Srbská

5.9.2016 - MaŠ

Sestava: Marek Divácký - Michal Kroupa, Martin Midrla, Jakub Halas - Tomáš Koláček, Martin Špicl, Jan Smejkal, Jan Kouřil

V neděli, 4. 9. 2016 od 12,20 hod., vstoupila naše rezerva do nového soutěžního ročníku 2016/17. Bohužel jsme díky různým absencím skládali sestavu "horko-těžko" a když už to nějak dopadlo, dvě třetiny týmu byly "vylité jako váza". V prvním utkání jsme se utkali stejně jako vloni s týmem Bystrce.

Od úvodu jsme nezačali zle, ale domácí nás dobře bránili a do žádných zásadních příležitostí nás nepouštěli. Po přidržení míče MaŠem na šestce a přiťuknutí zpět na Matesa pálil tento náš šutér, ale míč si bohužel do branky cestu nenašel. Asi v 10. minutě se Bystrc poprvé dostala na dostřel naší branky, jejich hráč se obtočil okolo Kuby a přesnou ranou otevřel skóre - 1:0. I nadále jsme více drželi míče, ale nebylo nám to prakticky k ničemu. Naopak těsně před koncem poločasu Bystrc nakopla dlouhý míč do našeho pokutového území, Mara bohužel jen míč vyrazil a než se zvedl zpět, dobíhající hráč jej přehodil - 2:0.

Do druhé půle jsme chtěli přidat na otáčkách a utkání ještě zdramatizovat, ale bohužel opak byl pravdou. Kazili jsme každou druhou přihrávkou, i přes stálé opakování se nikdo nebyl ochoten pohnout, a tak Bystrc v klidu pomalu kráčela pro první tři body v této sezóně. V úvodu nesmyslně vyjel z branky Mara, míč ztratil a měli jsme velké štěstí, že soupeřův hráč prázdnou branku netrefil. Jednu z mála našich šancí měl po úniku po pravé straně Kuba, ale křižně tvrdou ranou minul zadní tyč. Asi 8 minut před koncem jsme šli do power-play, ale i v této jsme bohužel packali vše, na co jsme jenom mákli. Po jednom z propadů v ní jsme po teči MaŠem dostali třetí branku do odkryté svatyně - 3:0.

Sumasumárum: K tomuto utkání toho moc říkat nemá smysl. Už samotný přístup většiny hráčů je k zamyšlení. V utkání jsme si vyzkoušeli snad vše, co se dá či možná ani nedá zkazit. Je nutné rychle zapomenout a do příštích bojů se ponaučit.