Tropicana - ASM B 3:4 (1:1)

2. třída, skupina C - neděle 11.9.2016 - Brno - Srbská

11.9.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Petr Vojta) 0:1, Tomáš Koláček (Jiří Mašek) 2:2, Jan Kouřil (Martin Špicl) 3:3, Jiří Mašek 3:4

Sestava: Marek Divácký - Jiří Mašek, Petr Vojta, Tomáš Koláček - Jan Kouřil, Jan Smejkal, Martin Špicl

V neděli, 11. 9. 2016 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání nové sezóny. Soupeřem naší rezervy byla Tropicana, tady tým, se kterým jsme se doposud nikdy neutkali. Velké horko, prořídlá sestava a na druhé straně dvě aktivní čtverky, vše dávalo na vědomí, že to bude dnes velká šichta.

Utkání začalo oboustranně opatrně a po pár minutách dvakrát zahrozil soupeř, ale poprvé Mara parádní míč vytěsil, podruhé včasným vyběhnutím opět akci přerušil na hranici faulu. Asi v 10. minutě parádně zatáhl míč Jura, gólman jeho ránu vyrazil a Smyk prázdnou branku přestřelil. Dvakrát jsme poté zahrozili po kombinaích Janocha a MaŠe, ale brankář Tropicany vždy včasným výběhnutím vychytal oba naše útočníky. Ve 13. minutě sebrál míč soupeři po předchozí ztrátě MaŠ, na brankáře zatlačil Pípa a pohotový MaŠ poklidil míč z půlky do prázdné branky - 0:1. Domáci ihned mohli vyrovnat, ale Mara po našem propadu vychytal hned dvakrát stejného hráče, který neustále dorážel a jednou razítkoval tyč. Po dalším průniku Jury jsme mohli zvyšovat, ale jeho dělovku skvělý brankář soupeře vyrazil do bezpečí. V 18. minutě se uvolnil při kombinaci hráč soupeře a z 15-ti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

Už tradičně jsme propadli ihned v první minutě druhého dějství, Jura přenechával Marovi a ten byl u míč později - 2:1. Ve 25. minutě jsme dobře zakombinovali, MaŠ vysunul patičkou Juru a jeho nástřel na zadní tyč "poklidil" na správné místo Koblížek - 2:2. O minutu později si MaŠ s Jurou zopakovali akci jako přes kopírák a jen díky reflexivnímu zákroku gólmana Jura nedostal naše barvy do vedení. Byli jsme aktivnějšími, chtěli vyhrát a soupeř jen vyčkával a vyrážel k nebezpečným brejkům. Neskutečně nás decimoval skvělý soupeřův brankář, který vychytal v bezprostřední blízkosti hned dvakrát MaŠe, Pípu, Janocha i Koblížka. Asi v polovině druhého dějství přihrál Pípa MaŠovi míč doleva, ten mu do běhu vrátil, ale opět byl brankář úspěšnější. Dle mého se tady měla pískat jasná penalta, ale faul se nakonec pískal na druhé straně. Po další akci Pípa vysunul do kontru opět MaŠe, ten však bodlem z úhlu branku minul, škoda, že si nevšiml nabíhajícího Juru na druhé tyči. Ve 35. minutě zahrávala Tropicana tresný kop ze šestky a míč skončil skrz jednočlenné zdi v naší brance potřetí - 3:2. Šli jsme ihned do power-play, chvíli jsme měli míč, MaŠ jej na tyči podržel a přihrál pod sebe na střed Janochovi, jenž parádní ranou od břevna vyrovnal - 3:3 - dvě minuty před koncem. V poslední minutě jsme obrali o míč soupeře a na branku ve dvou upaloval Jura, přihrávku mu však zblokoval obránce, Jura si poté obešel dva další hráče, položil gólmana a krásnou brankou utrhl zápas pro naše bravy - 3:4.

Sumasumárum: Utkání z naší strany mělo rozhodně lepší kvalitu než obě ta minulá. I přesto to ale bylo z naší straně spíše hodně ubojované než kvalitní. Díky zranění Smyka a neúčasti Kuby s Míšou však nebylo moc sil na vyšší tempo. Tři body tak ale hřejí o to více.