Frutti di Mare - ASM B 2:3 (1:2)

2. třída, skupina C - neděle 2.10.2016 - Brno - Srbská

2.10.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Václav Seyfert) 1:1, Jan Maňásek (Martin Špicl) 1:2, Martin Špicl (Jan Smejkal) 1:3

Sestava: Marek Divácký - Jakub Halas, Jan Maňásek, Václav Seyfert - Jan Kouřil, Jan Smejkal, Tomáš Koláček, Martin Špicl

V neděli, 2. 10. 2016 od 10,40 hod., jsme sehráli druhé dnešní mistrovské utkání. Soupeřem nám byl tentokráte jeden z nejlepších týmů loňského ročníku - Futtti di Mare.

Úvod byl velmi vyrovnaný, snažili jsme se především dobře bránit a co nejdříve přidat nějakou tu branku. Bohužel hned po prvním náznaku domácích ubránil sice míč Kuba, ale následnou ránu Mara nečekal a tak jsme prohrávali - 1:0. Netrvalo dlouho, MaŠ si sběhl na hrušku pro míč od Sáji, provedl rychlou kličku a parádní ranou pod víko vyrovnal - 1:1. O minutu později finálně přihrával zprava na Koblížka Smyk, ale první jmenovaný přestřelil. V 8. minutě přihrával Koblížek doprava na Kubu, ale jeho pokus z úhlu bravůrně vychytal gólman soupeře. Ve 12. minutě si vyměnili míč na naší polovině MaŠ a kapitán Buldog, druhý jmenovaný poté chtěl sice přihrávat, ale ranou z půlky zmátl všechny včetně brankáře a dostal naše barvy do vedení - 1:2. V 15. minutě podržel míč na útočné polovině Koblížek, v pravý čas přihrál na Janocha, ale jeho další pokus opět skvěle vychytal brankář Frutti di Mare.

V úvodu druhého dějství jsme měli několik příležitostí, ale nebyli jsme při ani jedné z nich úspěšní. Poté začali kousat také fosforoví, ale Mara během poločasu předvedl hned 3 parádní a důležité zákroky. Hodně nás v těchto chvílích podržel. Asi v polovině druhé půle nahodil dlouhý míč Mara na MaŠe, obránci míč podskočil pod nohou a náš hráč byl sám před gólmanem, jenž mu však míč ukopl. O dvě minuty později vypálil MaŠ z 10-ti metrů skrytě, ale brankář soupeře reflexivně vykopl na aut. Ten rozehrál zpět k MaŠovi Smyk, MaŠ nejdříve nastřelil obránce, ale poté si míč hodil okolo něj a levačkou k tyči trhal sítě - 1:3. O minutu později jsme bohužel při naší útočné snaze lehce ztratili míč, soupeř využil brejku 2 na 1 a bezmocného Maru prostřelil nabíhající hráč z pravé strany - 2:3. Ve 37. minutě vysunul Sája pasem doprava nabíhajícího Kubu, ale ten padajícího gólmana neprostřelil. Ihned z rozehrávky autu pálil po Kubově přihrávce Janoch těsně mimo. Závěrečnou power-play jsme s přehledem ubránili a bereme tak další 3 body.

Sumasumárum: I toto utkání všichni odmakali a na konci zaslouženě můžeme slavit 3 body. Nebylo to jednoduché, byli jsme lepším týmem a v důležitých okamžicích nás podržel Mara.