ASM A - Litrpůl 5:4 (1:1)

Pohár FAČR - neděle 15.1.2017 - Brno - Rybnická

15.1.2017 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Tomáš Koláček) 1:1, Vojtěch Divácký (Ondřej Halas) 2:2, Ondřej Halas (Martin Špicl) 3:2, Michael Malásek (Martin Špicl) 4:3, Ondřej Halas - vítězná penalta 5:4

Sestava: Marek Divácký - Michael Malásek, Ondřej Halas, Tomáš Koláček, Jan Maňásek - Kryštof Večeřa, Vojtěch Divácký, Jan Smejkal, Martin Špicl

ŽK: Kryštof Večeřa, Vojtěch Divácký, Ondřej Halas

V neděli, 15. 1. 2017 od 18,00 hod., jsme nastoupili k pohárovému utkání, konkrétně ke 3. kolu FAČR. Soupeřem nám byl tým - Litrpůl.

Od prvních minut jsme soupeře začali přehrávat, ale zároveň jsme hodně chybovali a nabízeli tak soupeři rychlé kontry. První naši příležitost v úvodu zlikvidoval gólman soupeře, v 7. minutě však ztratil míč "mírně indisponovaný" Krištofinho a brejk soupeřův útočník zakončil obstřelem bezmocného Mary - 0:1. Na vyrovnání jsme čekali až do minuty 12., kdy Koblížek přihrál Skunkovi, ten si obhodil obránce a dělovkou k levé tyči skóroval - 1:1. O tři minuty později se prosadil přes dva obránce MaŠ, ale levačkou křižně minul. Do konce prvního dějství jsme ještě dvakrát nebezpečně zahrozili, ale stejný počet příležitostí parádně zlikvidoval dnes skvělý Mara.

Druhý poločas jsme začali aktivně s tím, že chceme utkání rozhodnout. Hned ve 21. minutě jsme však propadli při našem rohu, soupeř vyrazil na Maru ve dvou, Buldog se nadechl k neuvěřitelnému sprintu, rozehrávku na půlce přerušil dělovkou, která zapadla přesně k levé tyči, bohužel naší svatyně - 1:2. Ve 26. minutě jsme dobře zakombinovali, Skunk na šestce ještě přistrčil doprava Diváckému a ten s troškou štěstí procedil míč za záda supeřova brankáře - 2:2. Ve 30. minutě jsme rozehráli rychlou akci již z naší poloviny, MaŠ si vyměnil míč se Skunkem, ten si rychle hodil obránce a parádní ranou k tyči nedal soupeřově gólmanu šanci - 3:2. Na místo toho, abychom ale hru zklidnili, chtěli jsme zbrkle a rychle utkání rozhodnout, soupeř nám opět sebral míč a ve 35. minutě vyrovnal - 3:3. Ve 38. minutě jsme sehráli snad nejhezčí kombinaci v utkání, Krištofinho přihrál míč na šestku Michalovi, ten si narazil s MaŠem a do prázdné branky dostal naše barvy opět do vedení - 4:3. Ihned po rozehrávce jsme však opět zbytečně vysunuli pressing, soupeř si rychle narazil míč a velmi pohotově a přesně zakončil a vyrovnal na konečných - 4:4.

Následovali penalty. Vyhráli jsme los a kopali v pořadí - MaŠ, Michal a Skunk. MaŠovu nedobře kopnutou penaltu brankář chytil, soupeř minul. Michal trefil břevno, soupeř proměnil, Skunk procedil míč za záda brankáře, Mara chytil a tak zachránil náš tým od vyřazení. Kopalo se střídavě dále a za nás kopal pouze Skunk, obě svoje penalty proměnil, Mara druhou soupeřově šutérovi fantasticky vychytal a zajistil tak našemu týmu postup do další fáze, ve které se utkáme s druholigovým Nasanem.

Sumasumárum: V utkání jsme byli lepším týmem, ale díky našim zbytečným chybám jsme umožnili bojujícímu soupeři sehrát vyrovnaný výsledek. V závěru utkání jsme to byli naopak my, kteří byli blíže k vyřazení, nakonec ale muž večera Mara skvělými zákroky vychytal postup na penalty.