ASM B - Tropicana 5:3 (4:3)

2. třída, skupina C - neděle 30.4.2017 - Brno - Srbská

30.4.2017 - MaŠ

Naše branky: Petr Vojta (Martin Špicl) 1:0, Petr Vojta (Jan Maňásek) 2:0, Tomáš Marvan (Martin Špicl) 3:2, Martin Špicl (Petr Hvízdal) 4:2, Martin Špicl (Tomáš Marvan) 5:3

Sestava: Ladislav Cimbálník - Jan Maňásek, Petr Vojta, Petr Hvízdal - Jan Kouřil, Tomáš Marvan, Jan Smejkal, Martin Špicl

V neděli, 30. 4. 2017 od 11,30 hod., jsme sehráli druhé dnešní mistrovské utkání. Soupeřem nám byla čtvrtá Tropicana.

Začali jsme sice aktivněji, ale byl to právě náš soupeř, který hned třikrát nebezpečně zahrozil. Ladík však svoji svatyni hlídal bravůrně. V 7. minutě jsme vymysleli svoji první příležitost my a hned z toho byla změna skóre. Janoch obešel protihráče, přihrál MaŠovi, jenž si obhodil obránce a nastřelil před branku, kde míč ztlumil brankář, ale Pípa neměl problém "saklit" - 1:0. Za minutu nakopl dlouhý míč kapitán Buldog, na ten si zaběhl agilní Pípa, obešel gólmana a do prázdné branky zvyšoval - 2:0. Bohužel v téže minutě jsme propadli my, soupeř šel ve 2 na 1 a z levé strany obstřelil bezmocného Ladíka - 2:1. Za další minutu jsme měli další megatutovku, Marv šel se Smykem ve 2 na 1, položil si i brankáře, ale nakonec na místo zakončení prováhal a celou akci dokončil ranou z 10-ti metrů Buldog, gólman vyrazil. V 10. minutě přestal bránit Marv, Tropicana vymyslela dobrou kombinaci a jako přes kopírák první branky dokázala vyrovnat - 2:2. Ve 13. minutě si narazil míč Marv s MaŠem, první jsmenovaný si vtipně pohrál s obráncem a přesným bodlem k levé tyči dostal opět naše barvy do vedení - 3:2. V 16. minutě rozehrál roh zleva Marv lobem na MaŠe, ten jej přihrál zpět Nikotinovi, který mu prudce vrátil zpět na pravou tyč vedli jsme opět o dvě branky - 4:2. Za minutu jsme však opět propadli a po vzoru prvních branek našeho soupeře zde byla totožná korekce - 4:3. V poslední minutě poločasu jsme přečíslili soupeře, Janoch obešel obránce a servíroval Smykovi, ten však opět zakončil pozdě a byl zblokován.

Ve druhé půli již příležitostí na obou stranách výrazně ubylo. Tropicana tu a tam zahrozila, ale buď byla nepřesná, zakročila naše již dobře fungující obrana nebo zasáhl výborný Ladík. Na druhé straně jsme toho ani my moc nevymysleli a moc brankáře soupeře nezaměstnali. Nástřel MaŠe jen tak tak že "nestečoval" do branky kapitán Buldog, Janoch i Marv pálil do obránců. Přibývalo dost nervozity i díky, dnes slušně řečeno, dosti nepřesným sudím a futsal se téměř vytratil. Ve 35. minutě vysunul MaŠ Nikotina, ten šel sám na brankáře, ale neproměnil, podobně po vysunutí stejným hráčem zkoušel kličku brankáři Marv, ale ten i jeho vychytal. Těsně před koncem udržel míč na hrušce MaŠ, po otočce vypálil, ale gólman míč vyrazil na roh. V poslední minutě pak přihrál Nikotin Marvovi, ten nastřelil přízemně a zadní levou tyč, kde se uvolnil MaŠ a pohodlně utkání pojistil - 5:3.

Sumasumárum: Ve druhém dnešním utkání jsme celkově byli lepším týmem, ale zbytečnými chybami a chvílemi dost ležérním bráněním jsme Tropicanu prakticky až do konce udrželi ve hře. Nakonec však bereme zaslouženě všechny body a to je nejdůležitější. Měli bychom se však z takovýchto chyb poučit a příště hrát více zodpovědněji.