Nasan - ASM A 4:4 (1:3)

Divize E - pátek 23.2.2018 - Brno - Bohunice

23.2.2018 - MaŠ

Naše branky: Jaroslav Šnédar (Lukáš Panovský) 1:1, Ondřej Halas (Lukáš Panovský) 1:2, Tomáš Marvan (Ondřej Halas) 1:3, Ondřej Halas (Tomáš Zdražil) 2:4

Sestava: Josef Chrápavý - Martin Plachký, Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský - Ondřej Halas, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

ŽK: Lukáš Panovský, Ondřej Halas

V pátek, 23. 2. 2018 od 20,00 hod., jsme se utkali v dalším mistrovském utkání v Bohunicích proti zkušenému domácímu Nasanu Brno. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, potřebovali jsme však a chtěli vyhrát.

Oba týmy začaly opatrně. Ve 3. minutě nepříjemně nastřeloval domácí Nasan míč na branku, ale Pepe byl pozorný, na druhé straně pálil do levého horního růžku Skunk, ale gólman domácích rovněž vyrazil. O minutu později Pepe vyrazil nepříjemnou ránu domácích po brejku, po pravé straně zase utekl Skunk a křižnou ranou razítkoval levou tyč. V 9. minutě si skvěle narazil Skunk se Simčukem, ale první jmenovaný pouze razítkoval břevno. Následnou ránu Papa zase vytěsnil gólman Nasanu na roh. V 10. minutě jsme propadli na půlce a na Pepeho upaloval osamocený hráč domácích a ranou k tyči se nemýlil - 1:0. O minutu později opět domácí nepříjemně zahrozili, ale jejich průnik zastavil reflexivním zákrokem Pepe. Ve 12. minutě nastřelil míč na pravou tyč Pap a Jara technickou patičkou vyrovnal - 1:1. Ve 13. minutě jsme rozehráli trestný kop, Skunk vysunul Papa, ale toho vychytal brankář, aby na to Pap vysunul po pravé straně agilního Skunka, jenž parádní křižnou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Ve 14. minutě postupovali domácí ve 2 na 1, ale Pepe je decimoval dalším skvělým zákrokem. O minutu později vysunul nezjištně Skunk doleva Marva a ten dělovým bodlem trhal sítě - 1:3. V 17. minutě jsem propadli ve skrumáži před naší svatyní, ale útočník domácích naštěstí minul.

Ve druhé půli jsme bohužel už trošku tradičně nazačali dobře. Hned v 16. vteřině nás domácí vyťukali a trošku šťasnou ranou od břevna korigovali výsledek - 2:3. Ve 24. minutě vznikla před Pepem další nebezpečná situace, ale náš gólman nebezpečnou ránu vyrazil do bezpečí. Ve 28. minutě rozehrál aut Simčuk na Skunka, ten si obhodil obránce a přízemní ranou mezi nohama domácího brankáře zvyšoval naše vedení - 2:4. V téže minutě jsme bohužel udělali již 5. faul a do konce utkání jsme tedy byly pod velkým tlakem. Trestný kop Nasanu famózně vyrazil Pepe na roh a následný nástřel naštěstí prošel celým naším pokutovým územím mimo. Ve 30. minutě udržel míč Marv, postupoval po pravé straně až do šestky, kde loboval gólmana, ale těsně minul cíl. V téžě minutě pálil po úniku Skunk, ale gólman Nasanu míč vyrazil. Ve 31. minutě se v naší "hrušce" nepříjemně obtočil okolo svého strážce domácí útočník, ale těsně minul. Ve 33. minutě bohužel podržel nákop domácích v hrušce jejich kapitán, proti noze nachystal spoluhráči a ten s přehledem k tyči snižoval - 3:4. Ve 34. minutě po přiťuknutí od Plachty pálil jen těsně mimo Skunk, na druhé straně se obtočil útočník domácích okolo našeho obránce a technickým obloučkem do levého horního růžku vyrovnal - 4:4. Ve 35. minutě vysunul Simčuk po pravé straně Skunka, ten nastřeloval na Jaru, ale obránce v poslední chvíli míč vykopl. Ve 38. minutě propadl po nákopu domácích Simčuk a před Pepem se ocitl osamocený útočník, Pepe jej však vychytal. V infarktové 39. minutě jsme šli ve 3 na 2, Skunk přihrál na zadní tyč Papovi, který všal loboval gólmana, avšak těsně minul branku. Na druhé straně ihned šel Nasan ve 3 na 1, finální přihrávku před prázdnou branku však v poslední chvíli přerušil vracející se Pap a další ránu vyrazil Pepe do bezpečí. Nic pro kardiaky !!! Poté ještě Nasan nastřeloval od "rohového praporku" na zadní tyč, ale před jejich útočníkem Pepe vypíchl míč do autu. Deset vteřin před koncem se pak rozhodl rozhodčí vzít do svých rukou, slušně řečeno "hodně nešetně" osud utkání a odpískal hodně přísný 6. faul. Desítka proti našemu týmu. Pepe však zůstal ledově klidný, vystál ránu soupeře, vyrazil a stejně tak zlikvidoval doraz dobíhajícícho útočníka a zachránil nám dnes tak alespoň bod.

Sumasumárum: Dle očekávání hodně náročné utkání vycházející se zapezpečených obran. Domácí se dostali prakticky hned z první své příležitosti do vedení, ale my jsme rychle utkání po zásluze otočili. Bohužel jsme nechytili začátek druhého dějství a Nasan rychle korigoval na rozdíl jediného gólu. V polovině druhého poločasu jsme však opět odskočili na rozdíl dvou branek, ale zároveň jsme již hráli s 5 fauly a to nás hodně omezovalo. Domácí během minuty utkání srovnali a oba týmy začali bojovat o vítězství znovu. Minutu před koncem jsme nejdříve neproměnili obrovskou šanci, aby nato Nasan nedal hned 3 své "mečboly". Deset vteřin před koncem po hodně nekorektním rozhodnutí rozhodčího měli možnost domácí rozhodnout prakticky bez možnosti naší odpovědi, ale Pepe skvělými zákroky zachránil pro naše barvy alespoň zasloužený bod.