ASM A - Madrid 2:2 (0:2)

1. třída, skupina A - sobota 4.5.2013 - Brno - Svážná

4.5.2013 - MaŠ
Naše branky: Martin Mašek (Martin Plachký) 1:2, Aleš Weinfurter (Martin Mašek) 2:2 Sestava: Ondřej Borkovec - Jiří Mašek, Jan Mašek, Martin Plachký, Jan Maňásek - Martin Mašek, Jan Kouřil, Aleš Weinfurter, Martin Špicl ŽK: Jan Mašek V sobotu, 4. 5. 2013 od 9,50 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání proti našemu podzimnímu přemožiteli - Madridu. Chtěli jsme odčinit naši podzimní blamáž, ale věděli jsme, že na tohoto soupeře se nám nedaří a nebude to jednoduché. Začali jsme aktivně, ale první dva pokusy v podání kapitána MaŠe nedopadly dobře. Soupeř poté taky zahrozil po naší chybě, ale dělovku bodlem lapil Onóš. Po několika minutách mohl soupeř jít do vedení, ale Onóš vyrazil míč a útočník jej loboval, ale míč skončil jen na břevnu a MaŠ poté uklidil míč do bezpečí. Následně zakončil naši skvělou spolupráci Mařa, ale nejdříve servíroval Jura Ghedovi, který dal zpět prvnímu jmenovanému, bohužel gólman soupeře kryl. Asi v polovině prvního dějství nás soupeř přečíslil a na konci akce byl útočník, jenž prostřelil i Onóše - 0:1. Poté začal v našem podání festival neproměněných příležitostí a to, co jsme dokázali neproměnit, bylo více než do nebe volající. Po kličce obránci pálil těsně mimo Janoch, po chvíli jeji kopíroval Gheda. V dalších minutách jsme šli v těsném sledu 3x 3 na 1, ale vždy chyblo štěstí v zakončení. Za chvíli zakončoval do brankáře Jura, v další akci zakončoval z úhlu rovněž do soupeřova gólmana MaŠ. Těsně před koncem poločasu 2x pálil z dobré pozice Madrid, jednou Onóš vyrazil, podruhé bohužel skrytá rána skončila za jeho zády - 0:2. V úvodu druhé půli po Jurově přihrávce zakončoval sám před brankářem Janoch, ale také byl vychytán. Po pár minutách šel sám Plachta, ale jeho střela dopadla podle již daného neúspěšného scénáře. Po chvíli dvakrát pálil tvrdě Jura, ale zázračný brankář Madridu byl dnes nepřekonatelný a kopali jsme jen rohy. Prostě to dnes nešlo a nešlo, Madrid spoléhal jen na brejky, do kterých jsme jej však nepouštěli. Parádně pak pálili postupně MaŠ, Jura a Mařa, ale opět míč končil jen na skvěle lapajícím gólmanu Madridu. Pár minut před koncem zakončoval na zadní tyč Mařa, ale míč minul cíl. Poté již téměř jasnou branku těsně vyblokoval Turanovi obránce, přihrával Jura. Do konce chyběly jen asi 4 minuty a šli jsme do power-play. Skvěle zakročil Plachta, vyvezl míč, přihrál Mařovi a ten pohodlně o tyč korigoval - 1:2. Minutu před koncem pak získal míč Mařa, přihrál pod sebe na Turana a ten s přehledem střelou k tyči vyroval. V poslední minutě jsme se pak řítili ještě ve 3 na 2, ale Janoch nakonec pálil na místo přihrávky těsně vedle. Utkání tak skončilo remízou. Sumasumárum: Takovouhle střeleckou mizérii asi nepamatujeme. Proměnit tak 50% šancí, vyhrajeme rozdílem minimálně 5-ti branek. Sice náš výkon nebyl zase tak špatný, ale střelecké zakončení bylo žalostné. Soupeř prakticky proměnil skoro vše, na co šáhl a o to složitější vývoj nás čekal. V době, kdy už asi nikdo z nás nevěřil jsme však dokázali dvěma brankami v power-play alespoň vyrovnat, ale remíza je pro nás v tomto utkání jistě ztrátou. No nevadí, musíme zabrat v další důležitých utkáních - SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉ !!!! MaŠ