ASM B - FFT B 4:3 (2:1)

2. třída, skupina C - neděle 22.4.2018 - Brno - Srbská

23.4.2018 - Mates

Naše branka: Jan Kouřil (Jakub Halas) 1:1, Jan Kouřil (Jan Steiner) 2:1, Jan Kouřil (Jakub Halas) 3:1, Jan Kouřil (Martin Midrla) 4:1,

Sestava: Steiner - Halas, Midrla, Hladík, Koláček, Kouřil,

V neděli, 22. 4. 2018 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání. Soupeřem nám byl FFT B , aktuálně první tým tabulky, který po 16ti kolech prohrál zatím pouze jediný zápas. Proti Vinohradské benfice se dvouma čtyřkama se postavilo kdysi dávno početné SAN MARINO. Ještě v 8 ráno se z 6ti nahlášených lidi, 3 odhlásili, takže ….

Hrát v 5ti lidech proti lídru soutěže s plnou střídačkou může mít pouze dvě tváře zápasu. Buď nám FFT vezmou míč a vrátí nám ho až na konci po debaklu 20:0, nebo se přizpůsobí naší chůzi, nevýrazným tahem dopředu, a spoustou nepovedených nahrávek. Druhá varianta byla správná, atak 5 našich bojovníků zjistilo, že Vinohrady nechtějí hrát o nic víc než my a sehrál se tak sranda mač se vším všudy.

První akci měli FFT, kdy dva jejich forwardři se dostali až k našemu vápnu a střelou z dálky otevřeli nekompromisně skoré na 0:1. Druhou, třetí a čtvrtou akci měli také FFT, ale náš pozorný brankář vše ukryl do své náruče.
Psala se 6. minuta, když Kuba milimetrovým pasem za dva obránce poslal do brejku Janocha, který pouhým přiťuknutím zasunul balon za brankáře. 1:1.
V 11. minutě jsme soupeři sebrali úsměv ze rtů podruhé, když Janoch dostal dlouhý míč od Štajnyho, šikovně obešel obránce a dloubáčkem přehodil brankáře 2:1 pro SAN MARINO

Hned po poločasu jsme ukázali, ze i my umíme tvořit ,,hru,, a pokračovali v nebezpečných kontrech dopředu. Blízko ke vstřelení golů měl Kuba po dvou dobrých dorážkách, ale nakonec se míče zmocnil Janoch a střelou k tyči zvyšoval na 3:1.
Soupeř pochopil že tuhle bitvu bez boje nevyhraje, a nechal  3x zazářit Štajnyho, který všechny nebezpečné míče chytal a poslal dopředu na našeho hruškaře.
Po náročném 5ti minutém oblehání se nám podařilo vysunout Matesa, který poslal míč na Janocha a ten spečetil svou dnes 4. brankou na nakonec těsných ale konečných 4:3 pro SM.

Sumasumárum: Dnešní zápas byl jako dar z nebe. Nikdo z nás (SM, rozhodčích, FFT B) nevěřil tomu, že bychom mohli tak těžký zápas vyhrát. Dokonce z náší strany padali i návrhy na presunuti, kontumaci, atd …
Ale ono to vyslo! Vyborny brankar, neuvěřitelný Janoch a troska štěstí, stačila výběru BÍLO MODRÝCH na dnešní senzaci.