ASM B - Frutti di Mare 3:1 (1:1)

2. třída, skupina C - neděle 13.5.2018 - Brno - Srbská

13.5.2018 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Martin Špicl) 1:1, Martin Špicl (Martin Mašek) 2:1, Ondřej Halas (Martin Mašek) 3:1

Sestava: Josef Chrápavý - Jan Mašek, Ondřej Halas - Martin Mašek, Jan Kouřil, Martin Špicl

ŽK: Ondřej Halas

V neděli, 13. 5. 2018 od 9,00 hod., jsme po 3-týdenní pauze opět nastoupili k mistrovskému utkání na Srbské. Soupeřem nám byl silný tým Frutty di Mare. Vzhledem k tomu, že kmenový hráči B-týmu nechodí, neomlouvají se a hold asi nemají zájem hrát, opět jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání. Tímto moc děkuji Pepemu a Skunkovi za pomoc. Asi Vás budeme potřebovat i nadále.

Se soupeřem jsme začali vyrovnané utkání, slušně jsme bránili a pomalu začali i vystrkovat růžky. Bohužel asi v 8. minutě jsme propadli a soupeř svoji první příležitost v osamoceném postavení využil - 0:1. Za pár minut vybojoval na obránci míč MaŠ, ale zakončení mu trvalo moc dlouho a tak nedal. Stejně dopadli jeho další dva pokusy posléze, gólman soupeře vždy reflexivně vyrazil. Ve 13. minutě obdržel dlouhý míč od Skunka právě náš kapitán, udržel jej a v pravý okamžik nabil proti noze zpět Skunkovi, který dělovým bodlem div, že neroztrhl síť - 1:1. Soupeř měl ještě jednu příležitost, ale ránu z úhlu Pepe vytěsnil na aut.

Ve druhém poločase pokračovala naše trpělivá hra a pomalu jsme přebírali otěže utkání. Na nástřel Maři bohužel MaŠ nezareagoval, zakončoval by do prázdné svatyně. Ve 33. minutě jsme zahrávali trestný kop, který Skunk přihrál kolem zdi na Mařu, ten narazil zpět MaŠovi, který střelou k tyči převážil váhy na naši stranu - 2:1. Za minutu putoval z naší obrany míč po ose MaŠ - Mařa - Skunk, ten zatáhl míč servíroval na zadní tyč nabíhajícímu Mařovi, před kterým si srazil do branky míč obránce - 3:1. Soupeř přešel ihned do power-play, ale během této doby jsme jej do žádné vážnější situace napustili, naopak jsme třikrát mohli dát do prázdné branky, ale ani Gheda, ani MaŠ a ani Skunk nebyli přesní.

Sumasumárum: Utkání jsme takticky zvládli velmi dobře. Dobře hrajícího soupeře jsme do ničeho zásadního nepouštěli a postupně jsme otočili utkání v nášech prospěch. Zaslouženě tak bereme všechny 3 body.