10.6.2018 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Josef Hladík) 1:2, Jakub Halas (Martin Špicl) 2:5

Sestava: Jan Steiner - Jiří Mašek, Petr Vojta, Ondřej Halas - Jakub Halas, Josef Hladík, Martin Špicl

ŽK: Jan Steiner

V neděli, 10. 6. 2018 od 9,00 hod., jsme po týdenní pauze opět naskočili ke dvěma mistrovským utkáním našeho rezervního týmu. Soupeřem nám byl nevyzpytatelný Debakl, sestavu jsme měli opět a již tradičně jinou, přesto jsme chtěli vyhrát.

Úvod patril soupeři, který dobře bránil a měl 3 nebezpečné příležitosti, se kterými si ale Štajny poradil. Poté jsme přešli do tlaku my, ale gólman hostí nás doslova decimoval. V 10. minutě jsme bohužel propadli při naší akci, soupeř šel ve 2 na 1 a pohodlně otevřel skóre - 0:1. Za okamžik parádně našel na zadní tyči Jura Chozého, ale ten svoji tisíciprocentní šanci neproměnil. Debakl měl poté další brejk, ale ten Štajny zázračně lapil. Bohužel po následném rohu jsme bránili hodně ležerně, a tak hráč soupeře s přesnou ranou k tyči neměl moc potíží - 0:2.

Hned v úvodu druhého dějství jsme opět vyvinuli tlak, Skunk vypálil, brankář vyrazil, stejně dopadla dorážka Chozého, ale Jura již s přehledem loboval přesně - 1:2. Za minutu přihrál Skunk MaŠovi, ten na sebe natáhl 2 hráče a gólmana, vrátil zpět, ale Skunk naprosto prázdnou branku ze šestky přestřelil. Po chvíli pálil opět dělovkou Skunk, ale míč po teči jen razítkoval jen břevno. Pak MaŠ servíroval nejdříve na Chozého, ale ten opět jen nastřelil tyč, podobně náš kapitán přihrával Peťasovi, ale ten sám před brankou promáchl. Ve 31. minutě jsme opět dost ležérně bránili, ze šestky pálil útočník Debaklu a mezi nahama Štajnyho zvyšoval vedení hostů - 1:3. Po propadu Kuby mohli hosté ještě více navíšit náskok, ale Štajny zaskočil. Na druhé straně neuvěřitelně lapil projektyl Skunka gólman soupeře. Po dalším hodně špatném bránění vstřelil Debakl již asi rozhodující branku a už nebylo o co bojovat - 1:4. Přešli jsme do power-play, drželi míč, měli dokonce i šance. Bohužel po ztrátě míče zvyšovali hosté již na - 1:5. MaŠ poté nastřelil tyč a do další šance vysunul Peťase, ten však opět neproměnil. V poslední minutě ještě MaŠ přihrál na hrušku Kubovi, ten se obtočil okolo obráce a ranou o tyč korigoval - 2:5. Na více již nebyl čas.

Sumasumárum: V dnešním utkání jsme nezačali zle, ale soupeř hrál takticky velmi dobře, skvěle bránil, nikam se nehonil a čekal na správné chvíle, ze kterých brejkoval. Ve svých příležitostech byl chladnokrevný, nás naopak vychytal i jejich výborný gólman. Bohužel, dnes jsme na soupeře především v taktickém pojetí hry prostě nestačili.