ASM A - Agromeli D 4:1 (0:0)

Okresní přebor Brno-město - sobota 7.9.2013 - Brno - Rybnická

7.9.2013 - MaŠ
Naše branky: Jan Kouřil (Jiří Mašek) 1:0, Jan Kouřil (Martin Plachký) 2:0, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 3:0, Martin Plachký (Václav Seyfert) 4:1 Sestava: Ondřej Borkovec - Michal Kroupa, Jiří Mašek, Martin Plachký, Jan Maňásek - Václav Seyfert, Martin Špicl, Aleš Weinfurter, Jan Kouřil V sobotu, 7. 9. 2013 od 10,00 hod., jsme vstupovali do nové sezóny ve vyšší soutěži, tedy v OP Brno-město. Soupeřem na úvod nám byl velmi silný rezervní tým - Agromeli "D". Ihned ve 2. minutě nás soupeř zapressoval, jejich útočník se obtočil okolo Míši a trefil břevno naší svatyně. Hra se přelévala nahoru dolů a bylo to hodně běhavé utkání. Asi v 10. minutě po přihrávce MaŠe pálil Janoch, ale jeho ránu vytěsnil soupeřův gólman na tyč. Po chvíli zahrával soupeř trestný kop ze 12-ti metrů a technická rána olízla naši pravou tyč. Po naší následné rychlé kombinaci přenechal míč Sája Jurovi a ten hezky křižně pálil, bohužel jeho dělovka jen těsně minula zadní tyč. Po nákopu soupeře za naši obranu míč skvěle zpracoval útočník a napálil jej, Onóš však fantasticky reflexivně balón vyrazil na roh. Poté obdržel přihrávku do uličky za obranu míč Plachta, šel sám na brankáře, ale ten jej vykrokoval a vychytal. Následně dvakrát zahrozilo Agromeli, ale Onóš tradičně zakročil parádně. Těsně před koncem prvního poločasu utekl po pravé straně Sája a vypálil, pozorný brankář soupeře jej však zneškodnil. V úvodní minutě druhého dějství jsme sehráli parádní akci, když míč poslal Jura doprava na Sáju, ten z první servíroval na zadní tyč, ale kapitán MaŠ trestuhodně na zadní tyči z kroku přestřelil. Poté se sám ocitl před gólmanem soupeře Jura, ale ten jej opět vychytal a míč vytěsnil na roh. Stejně tak jsme nebyli úspěšní, když vyslal Sája do kontru Janocha, jenž si na soupeřově brankáři vylámal zuby. Po chvíli se dostal do obrovské příležitosti i soupeř, když se sám ocitl před Onóšem jeho útočník, ale náš brankář byl pozorný. Asi v 10. minutě druhé půle jsme pak rozehráli roh, míč si zpracoval Jura a servíroval na zadní tyč Janochovi, který trhal sítě - 1:0. Po další rychlé akci přenechal míč Plachta Janochovi, ten si míč hodil do středu hřiště a přesnou ranou na první tyč pojistil naše vedení - 2:0. Aby toho nebylo málo, tak rychlou naši kombinaci po levé straně rozjel Sája, přihrál na druhou stranu Jurovi, ten se zbavil obránce, ale místo rány vrátil zpět Sájovi, jenž neměl problém netrefit prázdnou branku - 3:0. Hráli jsme v klidu a hlídali si výsledek, poté však zbytečně propadl na půlce MaŠ, soupeřův obránce vypálil z dálky, míč se odrazil k volnému hráči a ten pohotově korigoval - 3:1. Do konce chybělo jen pár minut, když Sája utekl tentokráte po pravé straně, přihrál na zadní Plachtovi, jenž míč doklepl za záda bezmocného brankáře - 4:1. Tento okamžik vyvolal rozpory, jelikož jeden rozhodčí viděl branku, druhý ne, nakonec se přiznal i hráč soupeře, takže branka platila. Klobouk dolů před jeho férovostí a děkujeme. Sumasumárum: Premiérové utkání v OP jsme zvládli na jedničku. Celý tým makal na maximum a přišly i vytoužené 3 body. Velká pochvala patří našemu brankáři Onóšovi, ale i celému zbytku týmu. Pokud budeme podávat takovéto výkony, nebudeme se mít za co stydět. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!! MaŠ