ASM A - Helas C 10:8 (6:3)

Okresní přebor Brno-město - sobota 7.9.2013 - Brno - Rybnická

7.9.2013 - MaŠ
Naše branky: Jan Kouřil (Martin Špicl) 1:0, Jan Kouřil (Martin Špicl) 2:0, Martin Plachký (Aleš Weinfurter) 3:0, Václav Seyfert (Michal Kroupa) 4:1, Martin Špicl (Aleš Weinfurter) 5:1, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 6:3, Jan Kouřil (Václav Seyfert) 7:6, Jan Kouřil (Martin Plachký) 8:6, Václav Seyfert (Martin Špicl) 9:8, Václav Seyfert (Michal Kroupa) 10:8 Sestava: Ondřej Borkovec - Jiří Mašek, Martin Plachký, Michal Kroupa, Jan Maňásek - Jan Kouřil, Václav Seyfert, Aleš Weinfurter, Martin Špicl V sobotu, 7. 7. 2013 od 12,00 hod., jsme do dalšího mistrovského utkání vstupovali proti favorizovanému soupeři - rezervě týmu Helas, jejich "céčku". Moc dobře jsme věděli, že toto utkání bude daleko těžší, než to předchozí, navíc v dresu soupeře nastoupil reprezentant - David Cupák. Ihned v první minutě zahrával rohový kop MaŠ, našel Janocha a ten trefil od tyče brankáře do zad a byl z toho vedoucí gól - 1:0. Soupeř ihned začal hrát power-play, ale míč mu při rozehrávce vypíchl MaŠ, na ten si sběhl opět Janoch a z 15-ti metrů poklidil míč do prázdné branky - 2:0. O chvilku později již zahrozil i soupeř, ale jeho ránu po kombinaci skvěle zlikvidoval Onóš. V 9. minutě sebral míč soupeři Turan, vyvezl jej, poté dal nezjištně doprava na Plachtu a ten obstřelil brankáře Helasu potřetí - 3:0. O minutu později však zaúřadoval právě Cupák, který si povodil celou naši obranu a loboval ležícího Onóše - 3:1. Za chviličku však přihrál středem hřiště Míša Sájovi, ten se obtočil okolo obránce, položil si i gólmana a do prázdné branky skóroval - 4:1. Následně opět vypíchl míč obraně Turan, postupoval po levé straně, přihrál na střed volnému MaŠovi, jenž místo rány přihrával zpět na zadní tyč, ale Turan do prázdné branky míč nepoklidil. O minutu později však přihrál míč MaŠ právě Turanovi, ten mu jej v pravý okamžik patičkou přiťukl zpět a MaŠ ranou mezi nohama gólmana zvyšoval naše vedení - 5:1. Helas zvětšil svůj tlak a jejich power-play bylo pro nás hodně velkou zkouškou. Při ní si vytvořili postupně dvě velké příležitosti, ale Onóš vždy bravurně zakročil. Po chvíli však hráč soupeře vypálil z větší vzdálenosti, Onóš míč vyrazil, ale pohotový útočník Helasu k tyči korigoval - 5:2. Po našem zaspání při dalším rohu Helasu opět zakročil Onóš, ale poté následovala nezjištná přihrávka na zadní a pohodlná branka do prázdné svatyně v podání soupeře - 5:3. Těsně před koncem první půle se nadechl k velkému sólu Sája, přešel hned přes 3 protihráče, navázal na sebe dalšího a přihrál do jasné pozice Jurovi, který neměl problém poklidit míč do prázdné branky - 6:3. Ve druhé půli rozjel Helas doslova drtivou převahu díky jejich dobře sehrané power-play. A za několik minut Cupák další tvrdou a přesnou ranou korigoval na rozdíl dvou branek - 6:4. Zvyšovat mohl následně Janoch po parádní přihrávce od Plachty, ale jeho ráně chyběly centimetry. Asi v polovině druhého poločasu rozhodčí nepískl faul na Míšu, ten poté ztratil míč a MaŠ nešetrně fauloval právě Davida Cupáka, jenž z penalty neomylně snižoval na rozdíl jediné branky - 6:5. No a za pár minut bylo vyrovnáno. A hádejte, ano byl to opět David Cupák, jehož rána o tyč skončila na zády bezmocného Onóše - 6:6. Tentokráte jsme zabrali i my a míč déle podržel Sája vpravo, přihrál na střed Janochovi, jenž napálil míč asi ze 12-ti metrů a ten skončil přesně u levé tyče branky soupeře - 7:6. Další velmi rychlou kombinaci započal Jura, přihrál doprava nabíhajícímu Plachtovi, jenž servíroval na zadní Janochovi a ten nekompromisně trhal sítě - 8:6. Soupeř opět přitlačil při power-play, ale po dirigenci Sáji byl jediným výsledkem projektil končící na pravé tyči naší svatyně. Bohužel po chvíli opět během krátké chvíle dvakrát pálil Cupák a jeho rány skončily opět za zády bezmocného Onóše - 8:8. Helas chtěl utkání otočit, proto ve hře bez brankáře pokračoval a to se jim vymstilo. MaŠ vypíchl míč útočníkovi, ten se dostal k Sájovi, který přes celé hřiště trefil prázdnou branku - 9:8. Již chvíli předtím stejný hráč pálil z podobné pozice na druhé straně, ale jen těsně minul. V dalším útoku soupeře tentokráte získal míč Míša, přihrál za obranu nabíhajícímu Sájovi a ten míč doslova dovedl do opuštěné klece Helasu - 10:8. Zbytek utkání jsme si již pohlídali. Sumasumásum: I v tomto utkání jsme podali maximální výkon a každý odmakal zápas v rámci svých možností. Hru skvěle dirigoval Sája a naše podání bylo, dle mého, velmi pohledné. Pravdou však je, že Helas měl po většinu utkání více ze hry právě díky power-play a jejich skvělému hráči - Davidu Cupákovi. Za celé dvojutkání jsme dle mého udělali jen jednu zásadní chybu, a to při pozdně bráněnému rohu a následné 3. brance Helasu. Jinak klobouk dolů týme a díky za super výkony. Jedeme dál .... SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!!!! MaŠ