ASM A - Rychlé pípy 1:4 (0:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 5.10.2013 - Brno - Rybnická

5.10.2013 - MaŠ
Naše branka: Jiří Mašek (Václav Seyfert) 1:0 Sestava: Ondřej Borkovec - Martin Plachký, Jiří Mašek, Václav Burian, Martin Špicl - Václav Seyfert, Aleš Weinfurter, Jan Kouřil, Pavel Křivý ŽK: Martin Špicl V sobotu, 5. 10. 2013 od 10,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání proti nepříjemnému soupeři - Rychlým pípám. A začli jsme zhurta. V 5. minutě si hodil míč po pravé straně Sája a gólman soupeře super zákrokem míč vytěsnil na roh. Poté pálil z úhlu Jura, ale i jeho ránu vyrazil brankář soupeře na roh. V další akci si opět vyměnili míč Jura se Sájou a druhý jmenovaný pálil, brankář míč opět zneškodnil. Za minutu si opět narazil míč Jura se Sájou a druhý jmenovaný zakončoval z úhlu, ale opět míč skončil v zámezí. V 10. minutě vyslal Sája do kontru Juru a ten si zkušeně, lobem o levou tyč vychutnal bezmocného gólmana soupeře - 1:0. V následných minutách jsme trošku povolili, ale soupeře jsme i tak pečlivě bránili. Plachta přerušil akci soupeře, nastřelil však smolně útočníka, od kterého se míč odrazil k volnému druhému útočníkovi Rychlých píp a ten s přehledem vyrovnal - 1:1. Poté soupeř dvakrát vyzkoušel pozornost Onóše, ale ten byl bezchybný. Při naší aktivitě však následně chyboval Jura, ztratil míč na půlce a na Onóše se řítil osamocený útočník a mezi nohama jej prostřelil - 1:2. Do konce poločasu byli ve finiších našich kombinací Jura a poté i Pól, ale oba mířili těsně mimo. Ve druhé půli jsme chtěli utkání zlomit a byli jsme aktivní. Po našem rohu zakončoval Sája, ale dělovku fantasticky vyrazil brankář na roh. Po našem dalším trestném kopu se míč odrazil směrem na naši branku, tam se nedohodli MaŠ se Sájou a osamocený útočních RP šel opět sám na Onóše a opět chladnokrevně zakončil - 1:3. Snížit mohl následně Plachta, jenž si narazil míč s MaŠem, ale vysoký míč bohužel podskočil. Naši naději však po chvíli definitivně zmařil útočník RP, který sice vyslal mírnou ránu, ta ale smolně přeskočila nohu Onóše a bylo rozhodnuto - 1:4. Odražený míč po naší další kombinaci sebral před brankou soupeře kapitán MaŠ, hledal na zadní tyči Póla, ale ten na míč nedosáhl. V poslední minutě ještě soupeř při bránění zahrál rukou, ale penaltu Jurovi skvělý soupeřův brankář vyrazil a tím udělal definitivní tečku nad naší dnešní blamáží. Sumasumárum: Co k tomu říct ? Utkání jsme začali ve velkém stylu, ale z velkého tlaku a mnoha šancí jsme proměnili pouze jednu. Poté jsme doslova nabídli našimi hrubkami soupeři dostat se do hry a následně i do vedení. I přes velkou snahu jsme neměli štěstí a proti byl i především fantastický brankář soupeře. Myslím, že ani jednou v historii jsme neudělali tolik zásadních hrubek během jednoho utkání. Soupeř nás vyškolil z efektivity a každou nekompromisně trestal, takto vybojoval všechny body a nám připravil první porážku OP. Nevadí, musíme bojovat dál. MaŠ