ASM A - Hustopeče 6:3 (2:2)

Okresní přebor Brno-město - sobota 2.11.2013 - Brno - Rybnická

2.11.2013 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Martin Mašek) 1:0, Martin Plachký 2:2, Martin Mašek (Jiří Mašek) 3:2, Václav Seyfert (Jan Kouřil) 4:2, Aleš Weinfurter 5:2, Martin Plachký (Václav Seyfert) 6:2 Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Mašek, Martin Plachký, Jiří Mašek - Václav Seyfert, Pavel Křivý, Jan Kouřil, Martin Špicl V sobotu, 2. 11. 2013 od 10,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání proti soupeři, se kterým jsme vloni hrávali a s námi také postupoval do OP - proti týmu z Hustopečí. Do velmi mladého a ambiciózního týmu jsme se zakousli a po pár minutách utekl přes celé hřiště Jura, servíroval doleva Janochovi, ale ten sám před gólmanem přestřelil. Za chvíli si narazil Plachta s Janochem a první jmenovaný pálil jen do boční sítě. V 8. minutě obdržel míč Mařa, patou přiťukl míč Jurovi, ten si obhodil obránce a parádní křižnou ranou otevřel skóre - 1:0. Zvyšovat mohl Mařa, kterému přihrál Sája, Mařa si obhodil obránce, ale trefil jen pravou tyč u pravého horního růžku. Za chvíli přihrál Jura do jasné pozice Sájovi, ten ještě nezjištně servíroval Mařovi, který z úhlu před prázdnou brankou jen levačkou opět razítkoval tyč. Poté začal kousat také soupeř, po jedné z kombinací se ocitl osamocený útočník před Turanem, ale minul cíl. Po další kombinaci jsme odehráli míč, toho se zmocnil Plachta, který o něj však hned přišel a Hustopeče ve dvou na jednoho pohodlně do prázdné branky vyrovnaly - 1:1. Za chvíli chyboval Mařa, ztratil míč a osamoceného hráče soupeře bravurně vychytal Turan. Zanedlouho zahrával soupeř roh, který byl hned z první napálen na Turana, ale před tím tečoval hráč soupeře míč ke spoluhráči a ten pohodlně skóroval - 1:2. Těsně před koncem první půle pak přerušil rozehrávku Plachta, sám přeběhl celé hřiště a parádní ranou obstřelil brankáře - 2:2. Druhý poločas jsme začali velmi dobře, Jura přihrál do uličky Mařovi, ten obešel obránce a šajtlí mezi nohama padajícího gólmana soupeře dostal naše barvy do vedení - 3:2. Po chvilce nás opět skvěle podržel Turan, když Hustopečský útočník pronikal po levé lajně, náš brankář parádním reflexivním zákrokem vytáhl na roh. Po pár minutách zahrávaly Hustopeče velmi dobrou kombinaci a na konci zakončoval před Turanem osamocený útočník, ale minul. V polovině druhého dějství sebral míč obránci Jura, postupovali jsme 2 na 2, Jura servíroval MaŠovi, jehož dobrou ránu v tísni vytáhl gólman soupeře na roh. A následně to vyšlo, secvičený signál z rohu rozehrál Janoch, Jura přenechal Sájovi a ten procedil míč mezi nohama brankáře - 4:2. Zvyšovat mohl z úhlu Jura, ale jeho bodlo zlikvidoval gólman Hustopečí. Další velkou příležitost měl Plachta, ale po úniku trefil jen boční síť. Asi 5 minut před koncem začal hrát soupeř power-play, ale při jedné akci lapil míč Turan a přesným výkopem přes celé hřiště zvyšoval náš náskok - 5:2. Po dalším našem úniku 3 minuty před koncem servíroval Sája míč na zadní Plachtovi a ten pohodlně prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 6:2. Těsně před koncem špatně rozehrál Jura, toho přetlačil v souboji protihráč a přesnou ranou k tyči nedal Turanovi šanci - 6:3. V poslední minutě ještě napálily Hustopeče míč do břevna, ale to bylo vše. Sumasumárum: Dnešní utkání opět bylo velmi náročné. Soupeř byl velmi běhavý a nebezpečný. V zadních řadách ale tvořil chyby, po kterých jsme dokázali trestat. Myslím, že celé mužstvo podalo velmi dobrý a bojovaný výkon a zaslouženě si odvážíme všechny 3 body. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!! MaŠ