30.12.2018 - MaŠ

Naše branky: Michal Rybníček 1:2, Vojtěch Žáček (Karel Hambálek) 2:2

Sestava: Dominik Urbánek - Michal Rybníček, Tomáš Motyčka, Karel Hambálek, Jakub Hanák - David Rybníček, Jan Cimbálník, Vojtěch Žáček, David Jindra

ŽK: Karel Hambálek

V posledním zápase kalendářního roku 2018 uhájilo céčko ASM druhou pozici v tabulce krajské soutěže JM. Pomohla mu k tomu remíza 2:2 s béčkem Gladiátorů, když dolnoloučcský tým dokázal vyrovnat ze stavu 0:2. Netradičně žluté dresy a velká hala v Brně na Vodové ulici, to byly nezvyklé kulisy toho zápasu. Tým ASM si udržoval převahu na míči, do blízkosti branky soupeře se ale dostával jen ztěžka a střely z dálky brankář Glads bezpečně kryl. A tak největší šanci první půle měl tým z Brna, když Abdul z autu namazal míč hráči Gladiátorů přímo před prázdnou branku. Ten však byl z předčasného vánočního dárku tak překvapený, že neuvěřitelně minul. Přesto se červení dostali do vedení, po rozehraném autu otevřel skóre po půlhodině hry Vašina. Domácí se nepoučili a z podobného místa na zadní tyči inkasovali podruhé - 0:2......Už několikrát ale céčko v této sezóně ukázalo, že se nevzdává za žádného stavu. A i tentokrát se z nepříznivého skóre zvedlo a během minuty dokázalo srovnat. Nejdříve nestárnoucí Ryba zblízka snížil a za chvíli dotlačil míč do sítě o dvě generace mladší Vojta Žáček z juniorky - 2:2. Původně ospalý zápas tak dostal náboj o vítězný gól, ten už ale přes veškerou snahu na obou stranách nepadl. Oba týmy si tak podávaly ruce po zasloužené remíze a můžou se přes svátky připravovat na odvety. Nezbývá než popřát všem hráčům, fanouškům, funkcionářům a sponzorům krásné Vánoce a co nejpříjemnější chvíle s futsalem v novém roce.