2. třída, skupina B - neděle 14.4.2019 - Brno - Srbská

14.4.2019 - MaŠ

Naše branka: Adam Tylč (Jakub Kolář) 1:0

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Jakub Kolář, Adam Tylč - Martin Špicl, Jan Kouřil, Vojtěch Divácký

V neděli, 14. 4. 2019 od 9,50 hod., jsme sehráli další utkání v Brně na Srbské. S Bolestí jsme odehráli na podzim vyrovnané utkání, které jsme prohráli v závěrečné power-play.

Začali jsme aktivně a soupeře jsme přehrávali. Hned v úvodu MaŠ rozehrál aut, Kouba naservíroval nástřelem míč na Adama a ten okolo gólmana otevřel skóre - 1:0. Poté všek začal úřadovat soupeř a Zdenál musel vystřhnout super zákrok, aby udržel naše vedení. Asi v polovině první půle zbytečnou aktivitou rozehrál Divácký míč přímo na kopačku útočníka, který výstavní ranou do právého horního růžku vyrovnal - 1:1. My jsme se do konce prvního poločasu již do šancí moc nedostávali, naopak soupeř měl ještě 2 velké příležitosti, ale ty dokázal Zdenál zlikvidovat.

Ve druhé půli jsme lépe bránili a Bolest se již do šance nedostávala. Ale ani my jsme to neměli jedoduché. Ve 30. minutě jsme však super vykombinovali, Kouba sklepl míč pod sebe MaŠovi a ten levačkou razítkoval pravou tyč. Vzápětí se opět nás kapitán prodral k míči a stál osamocen metr před gólmanem, ten však jeho bodlo famózně vytáhl na roh. Ve 35. minutě Bolest nakopla dlouhý míč až před branku, kde zaváhal Kouba a rána o tyč znamenala vedení soupeře - 1:2. Šli jsme ihned do power-play, ve kterém mohl hned vyrovnal Hany, ale po přihrávce od Adama nedokázal do prázdné branky zakončit. V poslední minutě jsme tak obdrželi přes celé hřiště pojišťující branku Bolesti - 1:3.

Sumasumárum: Asi by tomuto utkání více slušela remíza, ale bohužel. My jsme v rozhodujících fázích branky nedali, naopak po chybách jsme soupeře sami přiblížili k vítězství. Nedá se nic dělat, snad příště.