ASM D - Frutti di Mare 0:4 (0:2)

2. třída, skupina B - neděle 12.5.2019 - Brno - Srbská

12.5.2019 - MaŠ

Sestava: Zdeněk Pekárek - Michal Rybníček, Jakub Hanák, Jakub Halas - Petr Lamač, Lukáš Skoumal, Dominik Belák

V neděli, 12. 5. 2019 od 11,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti favoritovi - Frutti di Mare.

Soupeř začal zhurta a nechtěl nechat nic náhodě. Než se převlékl pozdní "příchodce" Skoumy, přetlačil v 5. minutě na půlce Rybu protihráč a náš sok postupoval ve 3 na Pekiho, útočník mu nedal šanci - 0:1. V 7. minutě předvedl parádní přechod přes 3 protihráče špílmachr a kapitán Ryba, servíroval na zadní tyč Kubovi Hanymu, ale ten místo prázdné branky trefil jen pravou tyč. V 9. minutě jsme špatně ucpali střed a kolmici zakončil nechytatelnou dělovkou nabíhající útočník soupeře - 0:2. O minutu později opět byli v šanci Frutti di Mare, Peki však jejich pokus vytěsnil, na druhé straně stejně zakročil proti Skoumyho ráně brankář soupeře. V 15. minutě ještě skvěle provětral dvakrát rukavice soupeřova gólmana Jakub Halas, ale to bylo pro první dějství bohužel vše.

Hned v úvodu druhé půle měl soupeř další dvě šance, ale Peki jejich nebezepčné pokusy zlikvidoval. Ve 25. minutě se zprava opřel do míče asi z 15-ti metrů kapitán soupeře, ale neviditelnou ránu přes několik hráčů zastavila naše levá tyč. O minutu později prošel opět Ryba, servíroval doprava Hanymu, ale ten již míč za padajícího gólmana neprotlačil. Ve 29. minutě Skoumy uvolnil do nájezdu Hanyho, ale ten jen razítkoval pravou tyč. Za chvíli pohotově pálil Ryba, ale ani on na brankáře hostí nevyzrál. Ve 30. minutě zaváhal při bránění Kuba Halas, hráč soupeře si jej do protipohybu obhodil a dělovkou nedal šanci ani Pekimu - 0:3. Ve 35. minutě nakopl soupeř dlouhý míč za naši obranu, tam si míč zpracoval útočník, udělal kličku Pekimu a mezi nohama uzavřel dnešní střelecký účet - 0:4. Těsně před koncem ještě mohl korigovat Kuba Halas, ale jeho dělovku k tyči vykopl brankář na roh.

Sumasumárum: Frutti di Mare nás dnes v této okleštěné sestavě přehráli poměrně jasně a zaslouženě zvítězili. Na druhou stranu je pravdou, že všem gólům předcházely naše veliké hrubky. Nedá se nic dělat, příště se snad sejdeme a opět začneme vítězit.