ASM D - ProBrno 6:3 (3:2)

2. třída, skupina B - neděle 19.5.2019 - Brno - Řečkovice

19.5.2019 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Lukáš Skoumal) 1:2, Lukáš Skoumal (Jan Kouřil) 2:2, Jakub Hanák (Lukáš Skoumal) 3:2, Jakub Kolář (Martin Špicl) 4:3, Martin Špicl (Petr Midrla) 5:3, Lukáš Skoumal (Jakub Hanák) 6:3

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Jakub Kolář, Lukáš Skoumal, Petr Midrla - Jan Kouřil, Dominik Belák, Martin Špicl

V neděli, 19. 5. 2019 od 12,20 hod., nastoupilo naše déčko k dalšímu mistrovskému utkání. Poprvé letos jsme hráli na UT v Řečkovicích.

Ihned od úvodu jsme začali ProBrno přehrávat, ale do větší příležitosti jsme se nedostávali. Naše mířidla prostě byla nepřesná. Tak přišel trest v 10. minutě, propadli jsme při bránění, resp. bránili jsme hodně ležérně, soupeř si přihrál před prázdnou branku a bylo to - 0:1. Ve 14. minutě zahrával soupeř trestný kop z 8 metrů a ten procedil mezi zdí a Pekim - 0:2. Za minutu si narazil míč kapitán MaŠ se Skoumym a první jmenovaný následně pohodlně k tyči korigoval - 1:2. V 16. minutě prošel po levé straně Janoch, servíroval na zadní tyč Skoumymu, který odražený míč nekompromisně poslal do sítě - 2:2. O minutu později měl náš soupeř po našem špatném bránění velikou příležitost, ale Peki se dokázal velmi rychle přemístit na druhou tyč a bravúrně tak zlikvidoval ránu prakticky do prázdné branky. V 18. minutě lobem uvolnil za obranou Kuba Kolář Janocha, ale jeho ránu vytečoval obránce na pravou tyč. V 19. minutě se prodral obranou opět Skoumy a nečekaně ještě našel na zadní tyči volného Hanyho, který dostal naše barvy do vedení - 3:2. V poslední minutě měli šanci ještě hosté, ale ránu bodlem vyblokoval MaŠ nad naši svatyni.

Ve 21. minutě skvěle zakombinovali Hany a Belim, ale ránu druhého jmenovaného vyrazil brankář nad branku. Ve 23. minutě putoval míč po ose - Beli - Peťan - Skoumy, ale skvělý zákrok gólmana soupeře nám pokazil radost. Ve 25. minutě se prodral obranou Kuba Kolář, míč posunul na MaŠe, ale jeho dloubáček bohužel těsně minul cíl. O minutu později chyboval při rozehrávce Skoumy a soupeř nemastnou - neslanou střelou vyrovnal - 3:3. O minutu později pronikal Skoumy po levé lajně, prudce nastřelil na zadní, kde na dlouhou nohu kapitán MaŠ míč usměrnil pouze do břevna. Ve 28. minutě udržel míč opět MaŠ, sklepl dolů na Kubu Koláře a ten nekompromisní ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:3. Poté se hra trošku zklidnila, šance byly na obou stranách, nás držel Peki, hosty zase jejich střážce. Ve 36. minutě vysunul na hrušku Peťan MaŠe, ten se obtočil okolo obránce a prostřelil i gólmana ProBrna - 5:3. Soupeř přešel do power-play a přes celé hřiště mohl skórovat Kuba Kolář, ale minul. V poslední minutě jsme pak obrali ProBrno o míč, Hany jej vyvezl a doleva uvolnil Skoumyho, který pohodlně obstřelil brankáře a zapečetil tak dnešní výsledek - 6:3.

Sumasumárum: Soupeře jsme dnes jasně přehráli, škoda jen, že vlastními chybami jsme jej prakticky do konce utkání drželi ve hře. Bereme ale zasloužené 3 body a i ve druhém utkání budeme chtít uspět.