ASM D - West Žab B 4:3 (1:3)

2. třída, skupina B - neděle 19.5.2019 - Brno - Řečkovice

19.5.2019 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Jakub Kolář) 1:2, Jakub Kolář (Jakub Hanák) 2:3, Jakub Hanák (Martin Špicl) 3:3, Martin Špicl (Jan Kouřil) 4:3

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Jakub Kolář, Petr Midrla - Jan Kouřil, Dominik Belák, Martin Špicl - Petr Lamač

V neděli, 19. 5. 2019 od 14,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání. Soupeřem nám byla rezerva West Žab, na jehož straně bylo snad 9 hráčů do pole. Nám odjel Skoumy, proto jsme byli jen v 6 v poli, v záloze zůstal junior Lami.

A utkání to bylo od počátku naprosto odlišné toho prvního. I nyní jsme začali aktivně, ale soupeř dobře bránil a čekal na nebezpečné brejky. V úvodu pálil po uvolnění dvakrát zprava MaŠ, ale gólman soupeře jej vždy vychytal. Poté měli velké dvě příležitosti hosté, avšak Peki oba osamocené útočníky rovněž skvěle vychytal. V 9. minutě nás West Žab dobře vykombinovali a do prázdné branky po zpětné přihrávce se dostali do vedení - 0:1. V 11. minutě Peki zaspal při výběhu a upaloval na něho osamocený hráč, který ještě přihrál do lepší pozice spoluhráči a bylo to již - 0:2. Ve 14. minutě vymyslel soupeř "dvojí hru z brankářem" a měli jsme výhodu nepřímého kopu ze šestky. Kuba Kolář přiťukl Janochovi a ten nekompromisně vymetl pravý horní růžek - 1:2. V 17. minutě byl ve vápně faulován MaŠ, rozhodčí však nepískl, West Žab vyvezli míč a rána z 15-ti metrů zprava prošla nešťastně Pekimu pod rukou - 1:3.

Ve 21. minutě se skvěle uvolnil Beli, ale jeho pokus vyrazil brankář na roh. Ten zahrál Hany na Kubu Koláře, který si dobře odskočil od obránce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Ve 30. minutě vyvezl míč po pravé straně Kuba Kolář, přihrál MaŠovi a šli jsme ve 3 na 2, náš kapitán vysunul doleva Hanyho a ten parádně obstřelil i brankáře West Žabu - 3:3. Po chvíli pálil po naší dobré kombinaci tvrdě také Kuba Kolář, ale těsně minul. Ve 35. minutě dloubl míč za obranu Kuba Kolář na kapitána MaŠe, ten se obtočil okolo obránce, ránu levačkou vyrazil brankář, MaŠ ale ze vzduchu pohotově míč vracel do branky, vrátivší se obránce jej ale vykopl do bezpečí. O minutu později šel soupeř ve 3 na 2, ale Peki ránu útočníka parádně vyrazil do bezpečí - důležitý zákrok. V posledních vteřinách jsme získali míč, Janoch poslal lob po levé straně, kam si zaběhl MaŠ, vyhrál souboj s gólmanem, obtočil se okolo něho a pohodlně zakončil - 4:3. To byla mela! Soupeř ihned začal pořvávat o jasném faulu apod., brankář ale sám moc dobře ví, že to bylo čisté, udělal chybu tím, že vyběhl do nesmyslné pozice. Po finálním pošťuchování jsme mohli slavit dnešních parádních 6 bodíků.

Sumasumárum: V utkání jsme dle mého byli lepším týmem, ale opět jsme obdrželi dvě velmi laciné branky. Pokud bychom ale přidali góly my, nemuselo se jednat o takové drama. Díky brance v posledních vteřinách jsme ale nakonec utkání otočili. Super !!!