ASM A - Ocel Třinec 5:6 (1:1)

2. LIGA Východ - sobota 9.11.2019 - Tišnov - hala SSK

9.11.2019 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Erik Pollák) 1:1, Vlastimil Ryšavý (Kiril Shkirych) 2:1, Vlastimil Ryšavý (Jaroslav Šnédar) 3:3, Vlastimil Ryšavý (Kiril Shkirych) 4:4, Petr Slováček (Martin Hanuš) 5:5

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Jaroslav Šnédar, Erik Pollák - Kiril Shkirych, Ivan Selyvonenko, Petr Slováček, Vlastimil Ryšavý

ŽK: Vlastimil Ryšavý, Ivan Selyvonenko

V sobotu, 9. 11. 2019 od 20,00 hod., zavítal do naší haly velmi silný celek - Ocel Třinec. I když jsme věděli, že to nebude jednoduché, chtěli jsme se porvat o body.

Hned v první minutě zahrozil Vlasta, když ve skluzu vypálil těsně mimo. V 6. minutě poprvé zahrozili hosté a hned z toho byla branka, rychlá narážečka a nástřel, který poklidil pohotově útočník hostí za záda bezmocného Adama - 0:1. V 8. minutě Erik vysunul Vlastu, který přeběhl půlku hřiště a propálil brankáře Třince - 1:1. O dvě minuty později opět vybojoval míč Vlasta, udělal kličku branáři, ale prázdnou branku těsně minu. O minutu později pálil z úhlu Jara, ale obránce na brankové lajně míč zastavil. Poté zahrozili také hosté, ale po obtočení pálil jejich hráč vedle. Ve 13. minutě přerušil kombinaci hostí Ivan, vysunul Sloviho, ale ten branku nedal, z následného brejku zase Třinec zakončoval do břevna. V 17. minutě Ivan uvolnil opět Jaru, jeho pokus ale kryl gólman, na druhé straně nástřel na zadní tyči naštěstí útočník Ocely nepoklidil. Minutu před koncem poločasu pronikal pokutovým územím Vlasta, byl faulován, ale protože nespadl, rozhodčí nepískali. Ve 20. minutě ještě uvolnil Vlasta Hanyho, ale i jeho, i následnou ránu Sloviho kryl brankář Třince.

Hned v první minutě dějství druhého třikrát zahrozili hosté. Bodlo útočíka vyrazil skvělý Adam, trestný kop vyblokoval Ivan a následný nástřel zase naše obrana na roh. Ve 23. minutě križně vyslal Kiril Vlastu, ten se zbavil obránce a bodlem propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Ve 26. minutě jsme sehráli super akci, na jejímž konci bylo uvolnění Vlasty Hanym, Vlasta z voleje však napálil pouze levou tyč. Nedáš-dostaneš se ihned konalo. Třinec za pár vteřin vnikl do našeho pokutového území, ránu zastavila tyč, ale Hany si smolně míč srazil do sítě - 2:2. Ve 28. minutě pálil po průniku Vlasta, dorážel Ivan, gólman Třince však byl bezchybný. Ve 31. minutě měl Třinec trestný kop, po jehož rozehrání dvakrát famózně zakročil Adam. Za pár vteřin jsme vymysleli neskutečnou chybu vzadu, Hany přihrál Adamovi, ten uklouzl a soupeř dovedl do prázdné branky, naštěstí ji však minul. Ve 33. minutě Vlasta uvolnil Kirila, ale ten nedal, na druhé straně kryl skvěle další ránu Adam. Za chvíli však po tečované ráně kapituloval - 2:3. O minutu později udělal kličku obránci Jara, ale brankáře neprostřelil. Za chvíli Vlasta přihrál na hrušku právě Jarovi, ten mu posunul zpět a Vlasta pokračoval ve své kanonádě - 3:3. Ve 34. minutě se uvolni po levé lajně hráč soupeře, vypálil do tyče a od se míč odrazil do Adama a zpět do branky - 3:4. V téže minutě jsme šli ve 3 na 2, ale Kiril gólmana neprostřelil. Ve 36. minutě vychytal Adam osamoceného útočníka, na druhé straně předvedl další parádní únik Vlasta, ale pálil jen do břevna. Pak jsme se již radovali, Kiril sklepl míč pod sebe Vlastovi a ten dnes pokračoval ve své kanonádě - 4:4. Ve 37. minutě jsme bohužel opět propadli při bránění a rána z 8 metrů v podání soupeře byla přizvednuta po víko - 4:5. Další trestný kop Třince skončil na pravé tyči. Ve 39. minutě jsme započali hráč power-play, Hany poslal míč do šestky, kde jej vyrazil brankář a pohotový Slovi procedil míč za jeho záda - 5.5. Dnes to smůly bylo prostě moc a padesát vteřin před koncem zakončil Třinec přihrávku na zadní ve vítěznou branku utkání - 5:6.

Sumasumárum: V dnešním utkání odvedl náš tým výborný výkon, ale bohužel jsme si vybrali mnoho smůly a na konci vypili kalich hořkosti až do dna. Soupeř se ujal vedení hned po své první akci, my jsme rychle dokázali vyrovnat a tak také poločas skončil. Ve druhém dílu jsme šli do vedení, ale soupeř utkání rychle otočil poté, co Vlasta málem svojí ranou přerazil tyč. Poté začali minuty, kdy jsme neustále vyrovnávali, ale Třinec hned odskočil. V závěrečné power-play jsme srovnali skóre, ale soupeř dal v poslední minutě svoji vítěznou branku.