FERRAM Opava - ASM A 4:7 (1:6)

2. LIGA Východ - pátek 10.1.2020 - Opava

10.1.2020 - Mates

V Novém roce hned v prvním zápase 2.ligy nás čekal těžký soupeř hlavně v domácím prostředí s bývalým reprezentantem Zbyňkem Pospěchem.Jak už je zvykem na venkovní zápasy nás jezdí poskromno.V tomto zápase se hrálo o 6bodů a hned od začátku bylo vidět, že náš tým si chce body odvést.1.min Ivan zahrál s Hanym aut a odražený balon Vlasta uklidil do sítě 0:1.Domácí kanonýr Pospěch zahrozil z úhlu,ale nic.

Náš tým měl opticky nahoru, byl pohyblivější a to domácím dělalo problém.Důkazem byla i akce kdy u naší branky Vlasta vybojoval míč a v kombinaci s Gážim se dostali až před branku domácích tam Vlasta předložil míč před branku Šmidovi 0:2.Poté zahrozili i domácí když velkou šanci chytil Adam Pospěchovi, aby Hany vybojoval balon poslal na Vlastu a ten kombinačně na Miru ten zpět na Hanyho a ten zase na Vlastu a cedeme 0:3.Z rozehravky nebezpečně zahrozili domácí když jejich střela prošla kolem levé tyčky.Další velká šance Pospěcha, opět Adam s pomocí břevna chytil.Odolávali jsme šancím domácích jen díky skvěle chytajícímu Adamovi, nejprve chytil dělovku komu jinému než Pospěchovi a vyrazil do autu.Z autu nás vykombinoval Pospěch s Žůrkem a domácí snížili 1:3.Šance se střídali na obou stranách.Náš tým však byl úspěšnější v zakončování.Tak jako při jednoduchém přiťuknutí Vlasty a Hany se do toho opřel a překvapil domácího brankaře 1:4.Vlasta vybojoval si sám balon a bodlem zakončil do šibenice 1:5. V posledních sekundách když už se asi domácí viděli v kabině Vlasta po přiťuknuti Hanyho opět překvapil brankaře 1:6 a tak skončil poločas snů.

I přes veškeré nabádání, abychom nepolevili a hráli naplno i ve 2.poločase jsme dělali úplně opak.Od začátku na nás Opava vlétla a opět jen díky Adanovi jsme drželi skóre, postupně si na něm vylámali zuby Pospěch i Tůma.Největší hrozbou pro naší branku byl urostlý Pospěch,který řídil všechny akce domácích.Náš tým začal být nervozní. A bylo hůř další

Pospěchův výpad když prošel přes 3 naše hráče a v pádu ještě stihl nahrát na domacího hráče a ten přesně k tyčce 2:6.Domácí nás mačkali.Vyjímkou byla hezká kombinace Šmida,Gáži a Vlasta trefil tyčku.Pak jsme měli zase štěstí nejprve Hany tečuje střelu těsně vedle a hned z brejku Vlasta trefuje břevno.

V dalším souboji jsme museli už faulovat Pospěcha a byl nařízena penalta a kdo jiný než domácí kanonýr vyslal dělovku 3:6.Pak však přišla další pohroma pro náš tým po našem rohu jame dali příležitost k brejku domácích a a kdo jiný než Pospěch napřáhl a nedal Adamovi šanci 4:6.V tuhle chvíli jsme byli zralý na ručník, valil se jeden brejk za druhým, odolávali jsme z vypětím všech sil a naše megašance zahazovaly s laksností.Šance se střídaly, oba brankaři se činili.Otupení domácího tlaku přišlo po individuální akci Vlasty a zvýšil na 4:7.Pak už jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Sumasumárum:

Díky 1.poločasu kdy jsme předvedli skvělý výkon jsme si zasloužili odvést body.Ve 2.poločase to byl spíše boj a díky štestí, skvěle chytajícímu Adamovi a geniálnímu Vlastovi jsme si odvezli všechny 3 body z horké opavské palubovky.