ASM C - BPA 12:8 (7:3)

Krajský přebor - sobota 7.3.2020 - Tišnov - hala SS

7.3.2020 - MaŠ

Naše branky: Ivan Selyvonenko (Martin Špicl) 1:1, Štefan Gaži (Ivan Selyvonenko) 2:2, Ivan Selyvonenko (Jakub Hanák) 3:2, Jakub Cajzl (Štefan Gaži) 4:2, Martin Špicl (Jakub Cajzl) 5:2, Martin Špicl (Jakub Hanák) 6:2, Jakub Cajzl (Jakub Hanák) 7:3, Ivan Selyvonenko (Martin Špicl) 8:5, Jakub Cajzl 9:6, Jakub Cajzl (Martin Špicl) 10:7, Martin Špicl 11:7, Jakub Cajzl (Štefan Gaži) 12:8

Sestava: Ivan Selyvonenko - Jakub Hanák, Tomáš Motyčka, Petr Midrla - Jakub Cajzl, Štefan Gaži, Martin Špicl

ŽK: Ivan Selyvonenko

V sobotu, 7. 3. 2020 od 11,00 hod., jsme sehráli poslední mistrovské utkání v KP jM. Soupeřem nám bylo mužstvo z pozadí soutěže - brněnské BPA. Vzhledem k tomu, že jsme přišli o brankáře v prvním dnešním utkání, rozhodli jsme se jít opět do power-play od prvních minut. Do branky naskočil Ivan.

V úvodu jsme zatlačili a MaŠ pálil do brankáře, dorážel do levé tyče. Ve 3. minutě jsme ztratili míč a hosté přes celou palubovku do prázdné otevřeli skóre - 0:1. Vyrovnat mohl opět MaŠ, dobře se uvolnil, ale jeho následná rána jen o centimetry minula pravý horní roh. V téže minutě přihrál MaŠ úplně doleva Ivanovi, který přesnou křižnou ranou vyrovnal - 1:1. V 8. minutě jsme opět zratili míč a hosté šli opět do odkryté do vedení - 1:2. Po pár vteřinách jsme dobře vykombinovali a Ivan na levé tyči našel Štefana, který s přehledem do prázdné vyrovanal - 2:2. O minutu později přihrál Kuba Hany Ivanovi, ten se zbavil obránce a parádní ranou do pravého vinglu dostal do vedení ASM - 3:2. V 11. minutě se dobře uvolnil na levé straně Štefan, našel na pravé tyči Kubu Cajzla, který pohodlně zasunul do prázdné svatyně - 4:2. O dvě minuty později vyvezl míč MaŠ, zasekl, vyslel doleva Kubu Cajzla, který mu v pravý moment mezi obránci vrátil zpět, MaŠ skluzem o pravou tyč skóroval - 5:2. Poté pálil z dálky Ivan, ale jeho dělovku zastavila levá tyč. Ve 21. minutě z půlky vyslal přihrávkou Kuba Hany MaŠe, ten si obhodil obránce a parádní ranou na první tyč zvyšoval - 6:2. Následně jsme opět zbytečně ztratili míč a BPA pohodlně z půlky korigovalo - 6:3. Těsně před koncem první půle ještě vybojoval míč Kuba Hany, vypálil do levé tyče a pohotový Kuba Cajzl zapečetil poločasový výsledek - 7:3.

Ve druhém poločase jsme i nadále drželi míč, ale šancí jsme neměli mnoho, ale ani náš dnešní soupeře. Ve 32. a poté ve 34. minutě jsme dvakrát propadli už na půlce a BPA nemělo problém z dálky trefovat zařízení - 7:5. Ve 38. minutě jsme opět drželi míč při power-play, MaŠ vysunul doprava Ivana, ten se svojí klasickou kličkou zbavil obránce a ranou k levé tyči uskočil na rozdíl 3 branek - 8:5. Soupeř téměř ihned po pár momentech dobře zakombinoval a opět korigoval na rozdíl 2 zásahů - 8:6. V tuto chvíli již i BPA hrálo power-play. Ve 47. minutě vyzobl míč na půlce Kuba Cajzl a pohodovou ranou se 30-ti metrů zajistil na naše sálovky klid - 9:6. Jenže to bychom nebyli my. Nepovedená přihrávka od rohu před naši branku prošla pod novou Kubovi Hanymu a pro útočníka nebyl problém opět snížit - 9:7. Poté vyvezl míč po pravé straně MaŠ, zasekl si ještě okolo obránce a na zadní tyči našel připraveného Kubu Cajzla, který dnes zářil - 10:7. V téže minutě přerušil příhrávku středem kapitán MaŠ a pohotově přes celé hřiště okolo obránce vsítil další zásah - 11:7. V poslední minutě jsme již vůbec nebránili, ztatili jsme lacině balón a ten dlouhým lobem poslal do naší sítě naposledy svělemodrý útočník soupeře - 11:8. Zbývalo asi 20 vteřin, Ivan poslal do pravého roku Štefana, ten si poradil s dvěma strážci a servíroval pře prázdnou branku Kubovi Cajzlovi, který vteřinu před sirénou zapečetil výsledek i svůj dnešní bravůrní výkon - 12:8.

Sumasumárum: Divoký výsledek, divoký poslední zápas našeho céčka v kraji. Dáno to bylo tím, že jsme byli bez brankáře, proto taktikou bylo co nejvíce soupeře unavit, držet míč a prostě vyhrát - power-play. V úvodu jsme po chybách dvakrát prohrávali, vždy rychle vyrovnali a poté již získali dostatečný náskok. BPA sice celý zápas dotahovalo, ale my dokázali vždy zase odskakovat. Bereme tak po zásluze 3 body, které nám zajišťují slušné 6. místo v letošním ročníku.