Orel Řečkovice C - ASM B 4:4 (0:1)

3. třída, skupina B - neděle 7.9.2014 - Brno - Řečkovice

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Maňásek) 1:0, Martin Midrla (Martin Špicl) 2:1, Aleš Weinfurter (Martin Špicl) 3:1, Martin Midrla (Ondřej Halas) 4:2

Sestava: Václav Burian - Jan Maňásek, Martin Midrla, Václav Seyfert, Martin Špicl - Aleš Weinfurter, Jan Kouřil, Ondřej Halas, Vojtěch Divácký

V neděli, 7. 9. 2014 od 10,40 hod., vstupoval náš rezervní tým do svého premiérového ročníku futsalových soutěží. Soupeřem nám bylo mužstvo Orla Řečkovice "C", jenž ještě v loňské sezóně hrávalo vyšší soutěž.

Od úvodních minut započala taktická partie, ve které si noví hráči zvykali na nové, soutěžní úkoly. Do první příležitosti se dostal Skunk, ale z dobré pozice přestřelil. I soupeř se dostal do dobré příležitosti, ale osamocený útočník před Kumarem branku minul. Za chvíli si do podobné situace propracoval opět Skunk, ale razítkoval jen břevno. Poté vystřihl bravurní zákrok i náš náhradní gólman Kumar. V 15. minutě se do třetice obtočil okolo obránce Skunk, ale osamocený před gólmanem jej pouze pořádně napálil. O dvě minuty později vyvezl míč kapitán Buldog, křižně našel zabíhajícího MaŠe, jenž vypálil z 10-ti metrů a tvrdá přízemní rána zaplula přesně k levé tyči - 1:0.

Druhý poločas jsme nezačali dobře a ihned z první akce soupeře vypálil skrytě obránce a bylo vyrovnáno - 1:1. Z rozehrávky vyslal uličkou parádně Sája Skunka, ale ten ranou pouze trefil levou tyč. Po pár minutách jsme šli opět do vedení, míč vyvezl Mates, narazil si s nabíhajícím MaŠem a procedil míč za záda ležícího gólmana - 2:1. O minutu později nahodil míč Kumar opět na MaŠe, ten míč podržel a do kroku jej poslal Turanovi, který nekompromisní ranou zvyšoval naše vedení - 3:1. Poté jsme bohužel zbytečně zaspali při autové rozehrávce soupeře, míč se odrazil na naši šestku, kde prohrál souboj MaŠ s útočníkem a ten korigoval - 3:2. Asi v polovině druhé půle jsme sehráli asi nejlepší akci utkání, když míč vyvezl Sája, přihrál jej pod sebe Skunkovi, který přes celou šířku našel nabíhajícího Matesa a ten neměl problém přidat svoji druhou dnešní branku - 4:2. Pět minut před koncem fauloval 3 metry před "hruškou" Buldog a my se na tento trestný kop špatně postavili, rychlá střela k tyči tak znamenala další korekci výsledku - 4:3. Soupeř šel do power-play a i přesto, že ji nehrál nejlépe, dokázal svým důrazem hned první akci nadvakrát zakončit do naší odkryté branky - 4:4. Do power-play jsme tedy šli my, ale nakonec jsme ještě málem inkasovali přímo od domácího brankáře, jenž kopem přes celé hřiště jen o centimetry přestřelil.

Sumasumárum: Na první zápas to nebylo zlé a bylo znát, že pro několik hráčů se jedná vůbec o první "ostré" utkání. Herně to bylo poměrně dobré, ale chyběl větší důraz při obranné fázi a lepší souhra. Stínem utkání bylo zranění nováčka Vojty Diváckého a snad jeho koleno bude OK.