Divize E - sobota 2.10.2021 - Brno - Maloměřice

2.10.2021 - MaŠ

Naše branka: Petr Táborský (Tomáš Marvan) 1:1

Sestava: Michal Šmerda - Tomáš Zdražil, Michael Malásek, Dominik Bartoš - Petr Táborský, Tomislav Šotola, Tomáš Marvan, Václav Seyfert

V sobotu, 2. 10. 2021 od 19,00 hod., odehrálo naše áčko další mistrovské utkání. Zajížděli jsme do maloměřické haly k utkání mezi dvěma nejlepšími týmy poslední úplné sezóny. Hostila nás rezerva brněnského Helasu.

No a domácí začali parádně. Ihned po 15 vteřinách zachyboval nepřesnou přihrávkou středem Bárt, Helas vysunul po pravé straně svého útočníka a ten ranou na první tyč otevřel skóre - 1:0. Domácí nás do ničeho nepoštěli a po našich chybách chodili do jedno šance za druhou. V 5. minutě vychytal Šmerdič osamoceného útočníka, v 7. zvonila naše tyč, o minutu později vytěsnil další ránu Šmerdič opět na naši brankovou konstrukci. V 9. minutě jsme špatně střídali a Helas zakončil samostatný nájezd mimo, o minutu později opět zvonila naše tyč. Do první přiležitosti jsme se dostali až ve 12. minutě, Tába vyvezl míč, nahrál doprava Sájovi, ale ten napálil jen brankáře domácích. Poté se hra vyrovnala. V 19. minutě vyslal po pravé straně Bárt Marva, ten patičkou uvolnil do středu Tábu, který výstavní křižnou ranou vyrovnal - 1:1.

Ve druhém poločase již se odehrával vyrovnaný taktický souboj. Ale začal opě lépe Helas. Během 21. minuty si připsal Šmerdič další dva famózní zákroky a držel nás nad vodou. O minutu později uvolnil Marv Tábu, ten napálil gólmana, oražený míč pálil Simčuk pod břevno, ale brankář vyrazil. Po rohu dvakrát zakončoval nebezpečně opět Simčuk, ale remízový stav tvrval. Ve 26. minutě zakončoval nebezpečně po Bártově přihrávce Sája, ale gólmana neprostřelil, po následném brejku domácích vystřihl další parádní zákrok Šmerdič. Ve 29. minutě měli obrovskou příležitost domácí, ale osamocený útočník do prázdné branky přesný pas od spoluhráče nedokázal vměstnat. O minutu později pálil nebezpečně Simčuk, poté minul branku i Bárt. Ve 32. minutě měli obrovskou šanci opět domácí, ale vynikající Šmerdič byl proti. Ve 35. minutě zpracoval dlouhý míč Marv, sklepl pod sebe Tábovi, ale toho domácí brankář vychytal. O minutu později zastavila Tábovu dělovku levá tyč. Ve 40. minutě jsme domácí hodně zatlačili, nejdříve vyvezl míč Tába, Simčuk ale poslal ránu jen do brankáře. Poté Simčukův nástřel na zadní Bárt poslal jen těsně mimo - veliká škoda. 10 vteřin před koncem se obtočil na hrušce opět Bárt, ale jeho ránu zastavila tyč.

SumasumárumHelas na nás na začátku vlétl a kdybychom po 10-ti minutách prohrávali 5:0, nemohli bychom se ničemu divit. Poté jsme hru srovnali, soustředili se lépe na bránění a dostali se zpět do utkání. V závěru první půle po skvělé kombinaci vyrovnal Tába a druhé dějství již bylo naprosto vyrovnané. Závěr patřil nám a při trošce štěstí jsme mohli brát všechny body. Nutno ale uznat, že soupeř měl velkou kvalitu a objektivně musíme být s bodem spokojeni.