ASM A - Technika Brno 4:4 (1:2)

Divize E - středa 8.12.2021 - TIšnov

9.12.2021 - MaŠ

Naše branky: Petr Táborský 1:2, Petr Táborský 2:3, Tomáš Marvan (Václav Seyfert) 3:4, Tomáš Marvan (Petr Táborský) 4:4

Sestava: Dominik Urbánek (Michal Šmerda) - Lukáš Panovský, Dominik Bartoš, Petr Táborský - Tomáš Marvan, Václav Seyfert, Jaroslav Šnédar

ČK: Dominik Urbánek

Ve středu, 8. 12. 2021 od 20,15 hod., jsme nastoupili na domácí palubovce k dohrávanému utkání s týmem Technika Brno. Soupeři se letos poměrně daří především díky efektivnímu útočnému duu - Jiří Toman, Zdeněk Michalec, přesto jsme však chtěli udělat maximum proto, aby všechny body zůstaly doma.

Ve 3. minutě se po sklepnutí od Sáji dostal k osamocenému zakončení Marv, ale brankáře jej vychytal, stejně jako Papovu následnou dalekonosnou ránu. Na druhé straně ale udeřilo, soupeřův útočník se uvolnil v koutě palubovky, poslal prudký nástřel před branku a zde se míč odrazil o dobře sběhnuvšího spoluhráče - 0:1. V 9. minutě vyběhl proti útočníkovi mimo pokutové území Dominik, ten jej dosti smolně trefil zespodu do lokte a následovala červená karta a trestný kop. Ten soupeř dělovkou k tyči proměnil a uskočil nám na 2 branky - 0:2. Po dalším následném brejku nastřelila Technika tyč. V 11. minutě si dobře zakombinovali Bart a Marv, ale jeho rána skončila těsně mimo branku. Ve 12. minutě z otočky pálil Jara, ale ani on nevyzrál na výrobného gólmana soupeře. V našem dálším úniku vyvezl míč Sája, naservíroval doleva na Papa, ten však těsně minul. Další Papovu ránu vyrazil brankář před sebe, Marv dorazil, ale z prázdné branky vykopl vracející se obránce. V 15. minutě opět zahrozila Technika, jeji dlouhý nákop zakončoval po otočce útočník, ale Šmerdič super zákrokem vyrazil míč. V 16. minutě pálil zprava Jara, trefil břevno, Sája dorážel, ale i jeho ránu vyrazil gólman Techniky. Následně pálil Tába, ale ji jeho pokus skončil na brankáři a nakonec zakončoval technicky Jara, bohužel jen těsně minul cíl. V 18. minutě obral o míč soupeře Tába, přešel i přes posledního hráče a výstavní ranou levačkou vymetl levou pavučinku - 1:2. V 19. minutě po kombinaci dvakrát Technika dorážela do prázdné branky, ale dvakrát míč vykopl Tába, následně však udělal Šmerdič hrubku, když vyhodil míč na šestku přímo na nohu útočníka, který jej pohodlným lobem přehodil - 1:3.

Druhý poločas začala rána Techniky těsně nad. Na druhé straně ve 24. minutě vyhodil míč s rukou mimo pokutové území brankář soupeře a trestný kop procedil míč do branky Tába - 2:3. Ve 25. minutě šel sám zleva Sája, ale brankáře nepřekonal, na druhé straně naopak vyrazil ráno soupeře Šmerdič a pohotový útočník jej dorazil - 2:4. Poté Pap pálil těsně mimo. Ve 29. minutě zahrával roh Sája a do míče se opřel Marv, který parádní přízemní ranou umístil míč přesně k pravé tyči - 3:4. Ve 30. minutě dobře vypálil na zadní Jara a soupeřův hráč jen těsně minul svoji prázdnou branku. O minutu později po stahovačce pálil těsně mimo Jara, následně po úniku napálil Tába míč a ten orazítkoval obě tyče. Ve 33. minutě pálil hráč Techniky bodlem těsně mimo, míče se poté zmocnil Tába, unil po levé straně a všechny překvapil parádní přihrávkou na druhou stranu palubovky, odkud Marv pohodlně poklidil míč do branky - 4:4. Ve 34. minutě pálil útočník soupeře, který se obtočil okolo obránce do pravé tyče. Na druhé straně vyvezl míč Sája, přihrál pod sebe a Jara z bezprostřední blízkosti napálil míč do břevna. Odražený míč se snažil opět Sája do protipohybu poklidit, ale gólman míč vykopl. Ve 35. minutě měli oba soupeři podobnou příležitost, ale v obou případech míč minul zařízení. Ve 37. minutě měla velikou šanci jako přes kopírák Technka, ale útočník minul, ránu jeho spoluhráče pak skvěle vyrazil Šmerdič. Poté pálil Jara opět do břevna a následnou ránu Táby zlikvidoval brankář Techniky. Ve 38. minutě zakončoval Bart do tyče, nástřel Sáji pak těsni minul cíl. Několik vteřin před koncem jsme šli ve 3 na 2, Bart uvolnil doleva Tábu, ale jeho obstřel zastavila prozměnu zase levá tyč branky soupeře.

Sumasumárum: Co k tomu říct, bylo to "bláznivé" utkání. Technika nám dala branku a po chybě už jsme prohrávali o dva zásahy. Do soupeře jsme bušili a ten spoléhal na rychlé a velmi nebezpečné výpady, hráče na to má velmi vhodné. Po parádní korekci Táby bohužel Šmerdič daroval soupeři vedení o 2 zpět. Ve druhé půli ale špatným postavením při výhozu prozměnu daroval gólman Techniky snížení nám. Z trestného kopu se trefil Tába. Po inkasované brance jsme se do soupeře zakousili a mačkali jej, co to jen šlo. Postupně se nám podařilo vyrovnat  Marvem a v závěru jsme byli jasně lepším týmem. Ale i Technika kousala do samotného závěru.