ASM A - Hustopeče 7:3 (4:1)

Divize E - sobota 11.12.2021 - Tišnov

11.12.2021 - MaŠ

Naše branky: Dominik Pořízek (Dominik Bartoš) 1:0, Tomáš Marvan (Jiří Mašek) 2:0, Michael Malásek (Dominik Pořízek) 3:0, Václav Seyfert (Jaroslav Šnédar) 4:0, Jaroslav Šnédar (Jiří Mašek) 5:1, Dominik Pořízek 6:1, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 7:3

Sestava: Michal Šmerda - Dominik Bartoš, Václav Seyfert, Michael Malásek - Václav Seyfert, Dominik Pořízek, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

ŽK: Václav Seyfert

V sobotu, 11. 12. 2021 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání Oblasti E. Na naši palubovku přijel lídr soutěže - hustopečský Agrotec. Hosté prozatím ztratili pouze jediný bod, ale my jsme však chtěli poctivou taktikou jeho tažení přinejmenším zkomplikovat.

Od úvodních minut Hustopeče byly více na míči, ale mi poctivě bránili a vyráželi k nebezpečným kontrům. Ve 4. minutě uvolnil Jura Pořeza a ten razítkoval levou tyč. V 5. minutě šly do brajku Hustopeče, ale Šmerdič vyrazil ránu na roh, po kterém musel náš strážce svatyně vystřihnout další super zákrok. V 6. minutě ranou zleva vyrovnali hosté skóre brankových konstrukcí, "zvonila" naše pravá tyč. V téže minutě utekl Marv po levé straně nastřelil míč, ale Michal neskutečně minul naprosto odkrytou branku. O minutu později pálil bodlem Pořez, ale gólman soupeře vykopl míč na roh. V 9. minutě Jura rozehrál trestný kop zleva, míč se dostal na druhou stranu k Sájovi, který opět odkrytou branku přestřelil. V 10. minutě jsme šli ve 3 na 2, Bart vysunul doleva Pořeza a ten levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. O dvě minuty později přerušil Jura souhru soupeře, sklepl Marvovi, ten prošel přes 3 protihráče a parádnou ranou k tyči zvyšoval naše vedení - 2:0. Ve 13. minutě po další naší kombinaci pálil Sája těsně nad. Ve 14. minutě pálil napříjemně Marv, ale gólman vyrazil na roh. Ten stejný hráč přihrál Pořezovi, který nastřelil míč a Michal tentokráte tělem míč dovedl do sítě - 3:0. Po následném přečíslení zase Marv vykopl nepříjemnou přízemní ránu do zámezí. V 17. minutě agilní Marv obehrál protihráče, utekl po levé straně, ale bodlem za záda brankáři míč neprocedil. V 18. minutě přerušil další akci Hustopeč Michal, skvěle udržel míč, přihrál jej doleva na Jaru, který ještě v lepší pozici vybídl Sáju ke skórování - 4:0. V 19. minutě měly Hustopeče snad největší příležitost první půle, ale Šmerdič úžasně vyrazil ránu na první tyč. Ve 20. minutě se obtočil okolo našeho obránce útočník Hustopeč, ale těsně minul. Následně se do odraženého míče opřel hráč soupeře, ten prošel mezi nohama dvou našich hráčů a bohužel i za záda překvapeného Šmerdiče - 4:1 (13 vteřin před poločasovou sirénou).

Druhou půli jsme začali vítečně, hned v první minutě rozehrál chytrý aut Jura na Jaru a ten nedal šanci gólmanovi hostí - 5:1. O minutu později uvolnil Jara patou Sáju, ale jeho rána ze šestky byla vyblokována. Ve 23. minutě důrazný Pořez obral o míč obránce a nekompromisním bodlem trhal sítě - 6:1. Poté jsme na chvíli hru zbytečně otevřeli a ve 25. minutě hosté po nástřelu na zadní tyč patou korigovali - 6:2. Ve 27. minutě soupeř rozehrál lobovaný roh a ten dělovkou pálil jen těsně nad. Ve 28. minutě unikl po pravé straně útočník Hustopeč a výstavní křižnou ranou do levého horního růžku snižoval na rozdíl 3 branek - 6:3. V téže minutě se po výhozu skvěle zbavil obránce Bart, servíroval před branku Jarovi, ale ten těžkou ránu do sítě neusměrnil. Ve 31. minutě nám soupeř hodně zatopil. Nejdříve vyslal dvě dělovky ze střední vzdálenosti, ale Šmerdič vždy parádně zakročil. O pár vteřin později další tvrdou ránu Šmerdič úžasně vytěsnil mimo naše zařízení. Ve 32. minutě jsme šli 3 na 1, na konci akce byl po Jarově přihrávce Sája, ale těsně přestřelil. Ve 33. minutě se po brejku Hustopeče dostaly až před Šmerdiče, ale ten dalším skvělým zákrokem držel náš tým na vodou. Ve 34. minutě byla další rána hostů vytečována na naši levou tyč. Od této chvíle hrály Hustopeče power-play, ale dobře jsme ji bránili. Až ve 38. minutě vypálil jejich nejlepší hráč těsně mimo. Ve 39. minutě rozehrál aut Jura na Sáju, ten se famózně uvolnil a do protipohybu vracejícího se hráče zapečetil dnešní výsledek - 7:3.

Sumasumárum: Dnes jsme předvedli velmi dobrý taktický výkon. V průběhu celého prvního poločasu jsme hráli přesně to, co jsme si řekli, soupeře jsme téměř do ničeho zásadního nepustili, naopak po hezkých protiakcích jsme postupně získali čtyřbrankové vedení. Hustopče snížily až 13 vteřin před koncem. I ve druhé půli jsme začali dobře a přidali další dva zásahy. Poté nám ale soupeř stejnou mincí vše vrátil a začaly chvíle Šmerdiče, který zlikvidoval asi 4 velké příležitosti soupeře. V závěru jsme ale výsledek potvrdili a dle mého po zásluze vítězíme v tomto důležitém utkání.