FFT Vinohrady - ASM A 10:4 (4:1)

Divize E - neděle 19.12.2021 - Brno - Bohunice

20.12.2021 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Petr Táborský) 3:1, Tomáš Marvan 4:2, Jiří Mašek (Michael Malásek) 6:3, Michael Malásek (Tomáš Marvan) 7:4

Sestava: Michal Šmerda - Dominik Bartoš, Václav Seyfert, Michael Malásek, Petr Táborský - Tomáš Marvan, Jiří Mašek, Jaroslav Šnédar

ŽK: Tomáš Marvan, Václav Seyfert, Jiří Mašek

V neděli, 19. 12. 2021 od 16,00 hod., nastoupilo naše mužstvo k poslednímu letošnímu utkání v bohunické hale proti domácím FFT Vinohrady. V případě vítězství jsme mohli pomýšlet na druhé "podzimní" místo v tabulce. Vzhledem k tomu, že velmi dobře známe styl a schopnosti FFT, věděli jsme, že se musíme vyvarovat chyb, předvést kvalitní a zodpovědný výkon, především v defenzívě.

Dnes pojmu report trošku jinak a nebudu se příliš rozepisovat, není třeba. Hned v po rozehrání jsme rozehráli signál, Sája sklepl "dle návodu" na Jaru a toho mimo pokutové území "prejel" domácí brankář, píšťalka rozhodčího mlčela, to zřejmě předeslalo jejich dnešní počínání. Ve druhé minutě jsme tak ležérně bránili, že si útočník pohodlně navedl míč na střed a ranou k tyči jednoduše otevřel skóre - 1:0. Za pár minut neskutečná chyba, střídání při výhozu domácího brankáře znamenalo osamocenou pozici domácího hráče a rána bodlem - 2:0. Za minutu, dlouhý výhoz do našeho "vápna" nedůraz Šmerdiče a bravúrní umísnění špičkou kopačky domácího kapitána - 3:0, nebylo co řešit - po zápase. Když ve 14. minutě po hezké kombinaci po přihrávce Táby, dovedl Marv míč do prázdné, vykřesal ještě naději - 3:1. Tu definitivně sfoukli rozhodčí, když nepřerušili hru v 17. minutě, tam se při souboji s dvěma důraznými hráči zranil náš brankář, domácí akci dohráli, když jsme už nehráli - 4:1. Od této chvíle jsme bohužel museli jít do power-play, navíc už střídali jen jediného hráče, jelikož Bart se v 5. minutě svalově zranil.

Takže ve druhé půli jsme se snažili držet míč při hře bez brankáře, ve 25. minutě Marv korigoval při průstřelu z trestného kopu - 4:2. Domácí však vyjížděli do pohodlných výjezdů a zakončovali do prázdné svatyně, 26. minuta - 5:2 a 6:2. Ve 30. minutě po přihrávce od Michala zakončil do levého horního růžku Jura - 6:3. 35. minuta do prázdné domácí 7:3. Ve 36. minutě po sklepnutí od Marva Michal bodlem téměř z půlky - 7:4. 37. minuta domácí jako přes kopírák 8:4 a 9:4. Těsně před koncem nám podobně FFT Vinahrady přibalily pod stromeček ještě branku 10.

Sumarumárum: Jednoduché. Jen bezchybný a zodpovědný defenzívní výkon může na důrazného soupeře tohoto typu stačit. Vzhledem k úvodnímu ležérnímu bránění, chybě při střídání a následnému špatnému důrazu našeho strážce bylo už po 7 minutách rozhodnuto. FFT přesně poté ví, co mají hrát a je to přesně tým, který má velmi dobrou defenzívu a smrtící přechody do brejků. U nás bylo vše špatně, navíc smůla při zraněních Barta a Šmerdiče celé utkání umocnila. A rozhodčí ???? Přeji jim krásné Vánoce. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství a i jim přeji především mnoho zdraví a úspěchů v novém roce 2022. U nás jen rychle zapomeňme, prostě i taková utkání jsou, ale to všichni víme. Bronz po podzimu se také počítá.

Celému ASM bych rád poděkoval za letošní celý rok 2021, všem bych rád popřál krásné Vánoce, zdravý, šťastný a spokojený celý rok 2022. Děkuji za mnoho krásných utkání a hráčům za skvělé sportovní výkony.