Kalábek - ASM A 3:8 (2:5)

Divize E - sobota 26.2.2022 - Brno - Bohunice

26.2.2022 - MaŠ

Naše branky: Dominik Bartoš 0:1, Petr Táborský (Dominik Bartoš) 0:2, Petr Táborský (Dominik Bartoš) 1:3, Michael Malásek (Václav Seyfert) 1:4, Petr Táborský (Václav Seyfert) 2:5, Dominik Bartoš (Jiří Mašek) 2:6, Jiří Mašek 2:7, Petr Táborský (Václav Seyfert) 2:8

Sestava: Dominik Urbánek - Jiří Mašek, Petr Táborský, Václav Seyfert - Jaroslav Šnédar, Dominik Bartoš, Patrik Cvingráf, Michael Malásek

ŽK: Jiří Mašek

V sobotu, 26. 2. 2022 od 19,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na palubovce v Bohunicích, kde nás čekal brněnský Kalábek. Soupeř, se kterým se vždy trápíme, i když letos jsou poněkud překvapivě až na konci tabulky. Chtěli jsme vyhrát.

Ihned ve 2. minutě zaútočili domácí, jejich nejlepší hráč se obtočil na hrušce, ale jeho ránu zprava zablokoval v poslední chvíli Michal. V 5. minutě se Kalábek opět přes hrušku a následnou prihrávku proti noze dostal do další šance, rána ale putovala mimo. V téže minutě pálil v dobré pozici Sája bodlem nad. O minutu později napřáhl Bart asi z 15-ti metrů a parádně vymetl pravou šibenici - 0:1. V 7. minutě jsme dobře zakombinovali, Bart nastřelil zleva míč a ten po otočce poklidil k tyčce Tába - 0:2. Za pár vteřin mohlo být ještě veseleji, Jara obral při pressingu o míč obránce, přihrál doleva Bartovi, ale ten minul odkrytou branku. Za chvilku Bart servíroval doleva na Juru, který však přestřelil, škoda. V 8. minutě serviroval na zadní tyč Sája Jurovi, který však neskutečně míč přímo na tyčce do sítě nevměstnal. V 9. minutě minutě lobovali domácí na zadní tyč spoluhráči, ale ten v dobré pozici minul, aby o minutu později nejlepší hráč domácích korigoval po dobré kombinaci do prázdné branky - 1:2. V 11. minutě přerušil agilní Bart souhru domácích, vyslal do protiútoku Tábu, který přešel přes 2 obránce, položil si i brankáře a z úhlu výstavně zavěsil - 1:3. Ve 13. minutě se domácí hráč opět dobře na hrušce obtočil okolo Jury, ale Dominik super zákrokem jeho pokus vyrazil na roh. Ve 14. minutě uvolnil Sáju Michal, ale bodlo prvního jmenovaného vyrazil domácí strážce do bezpečí. O minutu později špatně rozehráli domácí, Jara se zmocnil míče, předložil Paťovi Cvingráfovi, ten však těsně minul cíl. V 16. minutě vyvezl míč Sája, posunul doprava na hrušku Michalovi, který nekompromisním bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:4. V 17. minutě se uvolníl útočník domácích na hrušce a mezi nohama obránce poslal míč přesně k pravé tyči - 2:4. Poté jsme šli ve 3 na 1, Sája předložil míč do super pozice Tábovi, který však minul branku. Za minutu pálil Sája jen do boční sítě, ale za pár okamžiků si hodil míč stejný hráč po pravé straně a milimetrově přichystal Tábovi míč za zadní tyč, druhý jmenovaný tentokráte neměl problém zapečetit svůj hattrick - 2:5.

Druhou půli začal hráč, který započal dějství první. Bart se zbavil protihráče, vyvezl míč po levé straně, narazil si skvěle s Jurou a pohodlně do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 2:6. Domácí ihned přešli do power-play. Ve 24. minutě se domácí ve hře bez gólmana prokombinovali až před Dominika, ale ten ránu z úhlu vyrazil do bezpečí. Za pár vteřin z první přerušil souhru domácích kapitán Jura a lobem přes celou palubovku se trefil přesně - 2:7. O minutu později pálil přes celé hřiště Michal, ale míč skončil na brankou domácích. Ve 28. minutě zatlačil na posledního hráče domácích Jara, posunul zpět Bartovi, ale ten neprostřelil domácího hráče stojícího na brankové čáře. Ve 29. minutě jsme šli do brejku, Michal našel na tyči Jaru, který však přestřelil. Ve 30. minutě měli velkou příležitost domácí, ale křižná rána šla jen těsně mimo. Na druhé straně "pláchnul" Sája, ale lobem nepřelstil gólmana. Ve 31. minutě vyvezl rychle míč Jura, vlevo našel Sáju, který ještě posunul doprava Tábovi a ten pokračoval ve svém dnešním střeleckém galapředstavení - 2:8. Ve 33. minutě našel skulinku v našem obranném seskupení středový hráč Kalábku a na levé tyči pohotově polovysoký míč poklidil jeho spoluhráč - 3:8. Ve 36. minutě jsme dobře zakombinovali my, ale rána z nohy Michala jen orazítkovala pravou tyč. Ve 37. minutě upaloval osamocen na brankáře Tába po pravé straně s nabíhajícím Paťou Cvingráfem, připravil mu míč před branku, ale druhý jmenovaný míč do sítě přes gólmana neprocpal. No a aby jsme vyzkoušeli v tomto utkání vše, tak ve 38. minutě jsem šli dokonce ve 3 na 0. Jura se rozsprintoval tak rychle středem a na každé straně se mu nabízel vždy další hráč, Jura se však rozhodl zakončit sám a těsně minul branku, velká škoda. Z toho samozřejmě šli do brejku domácí, ale jejich ránu bravůrně vyrazil Dominik. To bylo z utkání vše.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme zvládli bez zásadních problémů. Brzy jsme se dostali do vedení a průběh jsme si prakticky v celém zápase kontrolovali. Nakonec bereme po dobrém výkonu zasloužené všechny body a věřím, že i v příštím utkání s Jehnicemi budeme úspěšní.