Naše branky: Václav Seyfert (Patrik Cvingráf) 0:1, Tomáš Marvan 5:2

Sestava: Dominik Urbánek - Jiří Mašek, Václav Seyfert, Patrik Cvingráf - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

ŽK: Jiří Mašek, Jaroslav Šnédar

ČK: Patrik Cvingráf

V sobotu, 12. 3. od 20,00 hod., jsme nastoupili k poslednímu letošnímu utkání ročníku 2021/22. Zajížděli jsme na palubovku vedoucího týmu soutěže - Agrotecu Hustopeče. Pokud by nás dnes domácí porazili, mohou slavit vítězství v Oblasti E a postup do vyšší soutěže. Bohužel nám na poslední chvíli odpadli dva hráči, tudíž nastupovali jsme pouze v 5+1.

Od úvodních minut jsme hráli poctivě odzadu a domácí jsme drželi dostatečně daleko od naší svatyně. V 7. minutě našel Sája na levé tyči Paťu Cvingráfa, který mu narazil zpět a Sája výstavním lobem otevřel skóre - 0:1. V téže minutě razítkovali domácí křižnou ranou tyč. V 8. minutě domácí skvěle zakombinovali, na hrušku si sběhl osamocený útočník, ale Dominik bravůrním zákrokem ránu zlikvidoval. V 10. minutě fauloval ostřeji na půlce hřiště Paťa Cvingráf a rozhodčí hodně přísně vytáhl červenou kartu, takže bylo prakticky po zápase, v tuto chvíli již jsme hráli bez střídání. Přesilovku domácích jsme přežili, Dominik během ní vystřihl další dva skvělé zákroky. Ve 14. minutě měly Hustopeče další velkou příležitost, ale Dominik ránu vyrazil na tyč. V 16. minutě se již domácí po tečované ráně mohli radovat - 1:1. O minutu později vyslali domácí další tvrdý projektyl z dálky a ten zaplul přesně k pravé tyči branky Dominika - 2:1. V 18. minutě proběhla akce jako přes kopírák, tvrdá rána z dálky, Dominik vyrazil, ale Jara si nešťastně srazil míč do vlastní branky - 3:1. Z protiútoku se probíjel kapitán Jura, ale jeho dělové bodlo gólman domácích vyrazil na roh. Z toho nastřeloval na zadní opět Jura, ale Jara těsně minul tečí branku.

I ve druhé půli hráli domácí v klidu a nám docházely síly. Ve 21. minutě pálil do protipohybu domácí útočník, ale Dominik stačil míč vykopnout. Ve 24. minutě zahrávaly Hustopeče trestný kop ze šestky, ale jejich střelu vykopl z brankové čáry prozměnu Marv. Ve 25. minutě domácí moc hezky zakombinovali a na hrušce se objevil osamocený útočník, jeho ránu vyrazil nádherně Dominik a následná hlavička skončila nad. Ve 28. minutě jsme šli ve 3 na 2, na konci akce pálil Marv, ale domácí brankář parádně vyrazil do zámezí. Ve 32. minutě šli na Juru domácí v brejku ve dvou, Jura fauloval a mohl být rád, že neviděl červenou. Z trestného kopu po tečované ráně domácí opět mohli slavit - 4:1. O minutu později vypálil domácí hráč z půlky, Dominik nic neviděl a ani nereagoval - 5:1. Ve 35. minutě se probil do šance Jara, ale gólman domácích jej skvěle vychytal. Ve 36. minutě jsme šli do brejku my, Marv vystřelil a s tečí domácího hráče přidal korekční branku - 5:2. Ve 37. minutě domácí nakopli dlouhý míč, ten bohužel nešťastně zpracoval pro útočníka Dominik a nebyl problém do prázdné branky dokutálet míč - 6:2. Ve 39. minutě ještě tvrdou ranou razítkovaly Hustopeče břevno a tutovku v poslední minutě zlikvidal Dominik.

Sumasumárum: Do Hustopeč jsme nakonec odjeli pouze v 5 hráčích, takže bylo jasné, že úkol zde zvítězit bude hodně nadlidský. V úvodu jsme dobře bránili a dokonce se po krásné akci dostali do vedení. Klíčovým okamžikem zápasu byla přísná čevená karta pro Patrika Cvingráfa a od této chvíle nemožnost střídání. Přesilovku jsme přežili, ale poté již domácí začali utkání otáčet. Náši bojovníci bojovali do konce, ale proti přesile domácích jsme neměli šanci. Hustopeče tak po zásluze vítězí, vyhrávají celou Oblast E a my jim upřímně gratulujeme a přejeme mnoho dalších futsalových úspěchů. Já bych rád svým jménem poděkoval všem hráčům, kteří v průběhu tohoto ročníku kvalitně reprezentovali náš tým. Buďte všichni zdraví a ať se Vám všem daří po všech stránkách.