ASM A - Benfika 4:0 (1:0)

Pohár FAČR - neděle 21.10.2012 - Brno - Kneslova

21.10.2012 - MaŠ
Naše branky: Jan Kouřil (Michal Kroupa) 1:0, Jan Kouřil (Martin Špicl) 2:0, Martin Špicl (Jan Mašek) 3:0, Václav Burian (Jiří Mašek) 4:0 Sestava: Ondřej Borkovec - Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa - Martin Špicl, Jan Kouřil, Václav Burian V neděli, 21. 10. 2012 od 11,30 hod., jsme sehráli 2. kolo Poháru FAČR. Soupeřem nám byl tým hrající 2. třídu brněnských soutěží, proto jsme byli mírným a papírovým favoritem. Od prvních minut jsme převzali iniciativu do svých rukou a diktovali jsme tempo hry. První naši příležitost měl Jura, který nejdříve pálil vedle a poté po narážečkách s Janochem trefil levou tyč branky Benfiky. Následně jsme ubránili protiútok soupeře, Kumar podržel míč, vyslal po pravé straně Míšu, který servíroval před branku osamocenému Janochovi a ten se v těchto situacích nemýlí - 1:0. Za chvíli jsme rezehrávali nepřímý kop, Janoch přiťukl míč Míšovi, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval hostující brankář. V další naší akci vybojoval míč Kumar, přihrál doleva Janochovi, ten loboval brankáře, který však míč vyrazil. Těsně před koncem poločasu jsme ještě vymysleli další rychlou akci, na jejímž konci byla zpětná přihrávka Míši na MaŠe, ten však z otočky přestřelil prázdnou branku. Začátek druhé půle započala tvrdá rána v podání Jury, kterou brankář Benfiky vytěsnil nad branku. V další akci jsme šli ve 3 na 2, ale Jura v poslední chvíli přihrával nepřesně Janochovi, takže z toho nic nebylo. Asi v 5. minutě druhého dějství zahrál rohový kop MaŠ na perfektně se uvolnivšího Janocha a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Ihned v zápětí jsme opět soupeře zatlačili a Gheda v dobré pozici ještě servíroval na volného MaŠe, který střelou o tyč zvýšil naše vedení - 3:0. Následně pálil parádně křižně Jura, ale míč jen o pár centimetrů minul levou tyč branky soupeře. Benfika se nechtěla vzdát, ale jejich protiútok přerušil Gheda, vyslal po levé straně bratra Juru, který ještě servíroval na zadní tyč Kumarovi, jenž pohodlně doklepl - 4:0. V posledních minutách měl ještě dobrou příležitost po přiťuknutí od Kumara MaŠ, ale jeho ránu vyrazil brankář na roh, který rozehrál lobem na zabíhajícího Ghedu opět MaŠ a první jmenovaný z voleje trefil jen boční síť. Utkání jsme tedy s přehledem zvládli a jdeme do dalšího kola. Sumasumárum: Toto utkání jsme takticky zvládli na jedničku. Obranná fáze byla perkektní a soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Po skvělých kombinacích jsme dali navíc krásné branky a proto jdeme do dalšího kola.