Saňaři Sokolnice - ASM B 3:5 (0:2)

Okresní přebor Brno-město - sobota 20.11.2021 - Brno - Maloměřice

20.11.2021 - Mates

20.11.2021  přesně v 10:00 odehrál náš rezervní tým 8. kolo Okresního přeboru, ve kterém nás hostil tým Sokolnic, který v tu chvíli působil na 3. místě tabulky. Po jedné omluvence z rána jsme se sešli v sedmi hráčích do pole a v bráně nám kryl záda áčkový Michal Šmerda. Po čtyřech porážkách jsme už konečně chtěli bodovat, ale nečekalo nás vůbec nic lehkého podle tabulkového umístění soupeře.

Začátek zápasu byl takový oťukávací, abysme se soupeřem poznali. To se změnilo ve 13. minutě, kdy po kombinaci Krejčího se Šotym druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu – 0:1. Ještě do poločasu, konkrétně ve 22. minutě přidal svůj druhý gól Šoty, když mu asistoval Kuba Cajzl – 0:2. První poločas nám vyšel podle našich představ a zaslouženě jsme vedli o dva góly.

Začátek druhého poločasu jsme si pohlídali, abychom nedovolili Sokolnicím rychlé snížení. K tomu bohužel došlo až ve 35. minutě, kdy se Sokolnice dostaly na dostřel jedné branky – 1:2. Ve 37. minutě Hany rozehrával přímý kop z hranice vápna, místo střely zvolil přihrávku na Skoumiho, jeho střela z levé strany byla zblokována, k míči se dostal opět Hany, který hlavičkou posunul na kapitána Peťu Midrlu, který procedil míč za záda hostujícího gólmana – 1:3. Hosté od 40. minuty přesli do power – play a snažili se se zápasem ještě něco udělat. To se jim ale příliš nedařilo, když po trefách Motyho ve 42. minutě a Šotyho ve 44. minutě do prázdné branky byl stav rázem 1:5. Pod vidinou velkého náskoku jsme v závěru trošku polevili a darovali soupeři snížení na konečných 3:5.

Sumasumárum: Konečně jsme to prolomili a po čtyřech zápasech bez bodu jsme urvali všechny tři po velice dobrém výkonu. Hattrickem se blýskl Šoty, po jedné brance přidal Moty a Peťa Midrla. V dalším zápase nás čeká tým Wodowa, který v posledním zápase remizoval se Stones 4:4 a v tabulce se nachází o bod právě před náma, takže to bude přímý souboj o 6. místo.