ASM B - R. I. P. 7:3 (3:2)

Okresní přebor Brno-město - sobota 18.12.2021 - Brno - Maloměřice

20.12.2021 - MaŠ

Naše branky: Petr Midrla (David Rybníček) 1:2, David Burian (Tomislav Šotola) 2:2, Jakub Cajzl (Tomislav Šotola) 3:2, Tomislav Šotola (Patrik Cvingráf) 4:3, Tomislav Šotola 5:3, David Burian (Dominik Urbánek) 6:3, Tomislav Šotola 7:3

Sestava: Dominik Urbánek - Petr Midrla, Tomislav Šotola, Lukáš Podal, David Rybníček, Jakub Cajzl, Patrik Cvingráf, David Burian

Dnes 18. prosince ve 12:00 nastoupil náš B tým k poslednímu podzimnímu zápasu okresního přeboru. Čekal nás tým R.I.P. Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran, ale už od prvních minut jsme měli kontrolu nad míčem. Vytvořili jsme si pár slibných šancí na gól, ale bohužel koncovka nebyla buď úplně přesná, nebo nás vychytal gólman soupeře. Bohužel první gól dal v páté minutě zápasu soupeř (0:1) a dokonce o dvě minuty později přidal po naší chybě v obraně další a rázem jsme prohrávali o dva góly (0:2). Poté se hra trošku zklidnila a my znovu získali kontrolu nad míčem... Z nenápadné akce v 15. minutě Ryba mladší nahrál našemu kapitánovi Peťanovi, ten si navedl balon ze strany do středu hřiště a asi z 10ti metrů poslal nechytatelnou dělovku bodlem přesně pod víko (1:2). O minutu později si krásně narazil Šoty s Davidem Burianem a ten tvrdou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci (2:2). Ve 22. minutě si přihrál znovu Šoty s Kubou Cajzlem a ten si ještě vychutnal kličkou jak obránce, tak gólmana a otočil skóre zápasu na naší stranu (3:2). Takto již skončila první půlka zápasu.

Do druhé poloviny zápasu jsme šli s nasazením nedělat v obraně chyby a přidat ještě nějaký gól... Pár minut se nám do dařilo a měli jsme i šance navýšit skóre na naší stranu, ale v 31. minutě přišlo pravidlo nedáš dostaneš, když Patrik po samostatném úniku na gólmana nedal branku, tak soupeř nezaváhal a po hezké kombinaci vyrovnal na 3:3. Pár minut byla hra zase hodně divoká a hrozil jak soupeř, tak my, ale oba gólmani předváděli jeden lepší zákrok jak druhým... Změna skóre přišla až v 36. minutě zápasu, kdy si zkušeně přihráli Patrik se Šotym a druhý jmenovaný trhal sítě soupeře (4:3) ! Asi 6 minut před koncem utkání si vzal soupeř Time Out a nám bylo jasné že půjde do Power-play. My jsme se ho nezalekli a bránili jsme velmi dobře. Ve 48. minutě sebrala naše obrana míč nahrála Šotymu na hrušku a ten už neměl problém poklidit míč do odkryté branky... (5:3). Soupeř hrál stále Power-play, ale přes naší dobrou obranu toho moc nevymyslel. Necelou minutu před koncem chytl náš gólman Dominik míč do rukou a zvažoval, jestli má zkusit štěstí přes celé hřiště do prázdné branky, ale prý se na to necítil, tak odevzdal balon vedle sebe stojícímu Davidovi Burianovi a ten zkušeně přes celé hřiště poslal naše barvy do tříbrankového vedení (6:3) ! V posledních pár vteřinách zápasu ještě zpečetil svůj hattrick krásným gólem Šoty (7:3).

Sumasumárum : Dnes to byl znovu těžký zápas, ale sestavu jsme měli dobrou, tak jsme od začátku věřili, že to dnes budou 3 body pro naše barvy a taky se nám to hlavně ve druhé půlce zápasu podařilo zlomit a nakonec jsme vyhráli jednoznačně 7:3. Takže přes zimu jsme se stejným počtem bodů jako 6. tým Wodowa přesně v půlce tabulky.