ASM B - AB Střelice 2:5 (1:2)

Okresní přebor Brno-město - neděle 15.5.2022 - Brno - Maloměřice

16.5.2022 - MaŠ

Pomalým tempem jde do finále i nejvyšší brněnská soutěž, o postupujících i sestupujících týmech je již rozhodnuto, poslední zápasy se tak hrají jen o konečné umístění. Jedním z takových bylo i utkání béčka ASM se Střelicemi, kdy oba týmy byly v tabulce umístěny v těsném kontaktu. Last minute omluvenky poslaly do boje jen 5 statečných a do branky šel podruhé v řadě opět hráč.

Přesto šlo ASM do vedení, Hany důrazem vybojoval míč a sám celou akci zakončil - 1:0. Postupem času se začaly prosazovat Střelice a po otočce na vápně a střele pod břevno bylo vyrovnáno. Ve 12. minutěhosté vedli a v poslední minutě prvního poločasu svůj náskok ještě navýšili.

Tým z Dolních Louček si i přes ubývající síly vytvářel šance na skórování, žádná akce k úspěchu nevedla. Toho využily Střelice po dorážce a brejku dva na jednoho k dalšímu odskočení. Za ASM se následně trefil z blízka až Ryba, který ještě kdysi v pravěku slíbil, že dá gól i v padesáti letech, no a nyní svůj slib splnil. Zároveň tak uzavřel skóre zápasu na 2:5

Protože už je před námi už jen poslední zápas proti sestupujícímu R.I.P., je čas i na předběžné zhodnocení sezóny. Podzimní část nebyla úplně povedená, střelecké trápení tým protrhl až po novém roce a série 6 vítězných zápasů vystřelila klub do horní poloviny tabulky. Zdlouhavý závěr soutěže už je ovlivněn pokračujícími fotbalovými soutěžemi a ASM tak ztratilo zápasy ve kterých bylo většinou lepší. Důležité je, že se stále vice hlásí o slovo mladí hráči a je radost vidět, jak Kuba s Dejvem během sezóny výkonnostně neuvěřitelně vyrostli a hra stála především na nich.

Poděkování patří všem hráčům, kteří se jakkoliv podíleli na letošních zápasech. Velký dík patří i borcům z áčka, kteří vytrvale skvěle pomáhali k lepším výsledkům. A jedno speciální poděkování míří ke kapitánovi Peťanovi, který je srdcem i duší celého týmu. Zároveň je to chlap na svým místě a má obrovskou zásluhu na tom, že se podařilo k většině zápasů nastoupit v početné sestavě a s dobrou atmosférou v kabině i na hřišti. Ještě jednou kluci díky, za dva týdny poslední kolo a pak už všichni povinně na dovolenou :)