ASM A - Hustopeče 4:5 (2:2)

Divize E - sobota 11.2.2023 - Tišnov

13.2.2023 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil 1:0, Lukáš Panovský (penalta) 2:0, Jiří Nepožitek (Jaroslav Šnédar) 3:4, Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 4:4

Sestava: Libor Dinga - Lukáš Panovský, Jiří Mašek, Dominik Bartoš - Jaroslav Šnédar, Jiří Nepožitek, Tomáš Zdražil

V sobotu, 11. 2. 2023 od 18,30 hod., přivítalo naše áčko ve šlágru kola loňského vítěze - hustopečský Agrotec. Soupeř přijel v hodně okleštěné sestavě, i nám chybělo několik hráčů.

Ve 3. minutě zahrával trestný kop asi z 15-ti metrů Simčuk, brankář špatně viděl a náš hráč vymetl pravou pavučinku - 1:0. V 5 minutě jsme šli ve 2 na 1, Jara uvolnil Nepože, ale ten sám před brankářem jej jen nastřelil. V 6. minutě jsme zahrozili hned 3x, nejdříve Bart vyvezl míč, servíroval Nepožovi, který opět jen vyprášil rukavice brankáři, poté nastřeloval Jura, ale gólman před Jarou těsně vykopl. Následně pálil z dálky Pap, brankář vyrazil a poté fauloval Simčuka - penalta. Tu s přehledem k pravé tyči proměnil kapitán Pap - 2:0. V 7. minutě jsme zbytečně rozehrávali dozadu, byla z toho chyba a roh, po kterém soupeř výstavní ranou korigoval - 2:1. V 8. minutě měly Hustopeče další dvě šance, ale oba závary skvěle likvidoval Libor. V 9. minutě chybovaly Hustopeče a Nepož šel sám, trefil ale pouze pravou tyč. V 10. minutě zahrávaly Hustopeče roh a následná skrytá rána prošla až za Liborova záda - 2:2. Ve 12. minutě jsme dvakrát chybovali, ale šance soupeře vždy lapil Libor. Ve 14. minutě přihrál na hrušku Pap na Jaru, ten mu posunul patou, ale osamocený Pap následně nedokázal procedit míč za záda brankáře. V 18. minutě pálil po rohu Pap, ale gólman hostí neskutečně míč vyrazil. V 19. minutě jsme se výborně prokombinovali až před branku Hustupeč, ale Simčuka dalším výborným zákrokem vychytal brankář. V poslední minutě po šestém faulu zahrával "desítku" kapitán Pap, ale jeho technický pokus gólman vyrazil.

Ve 22. minutě pálil soupeř z dálky, ale Libor míč vyrazil. O minutu později šli do přečíslení dva nejlepší hráči soupeře, první míč udržel a poté přihrál doleva spoluhráči, který s přehledem obstřelil Libora - 2:3. Ve 25. minutě se po dobrém průniku dostal do šanci i Simčuk, ale na brankáře nevyzrál. Byli jsme nyní ve velkém tlaku a další velkou přílešitost vyblokoval z branky Jarovi obránce. Ve 27. minutě hezky zakombinovali Bart s Nepožem, ale druhý jmenovaný jen těsně minul cíl. Ve 28. minutě jsme měli další obrovskou šanci, šli jsme ve 3 na 1, ale Simčuka opět vychytal skvělý hustopečský gólman. Ve 29. minutě po rohu vyslal další dělovku Pap, ale pořád stejný scénář, gólman vystřihl parádní zákrok. Ve 31. minutě pálil z úhlu po kombinaci Nepož, ale tomu dnes nebylo prostě přáno. O minutu později tečoval před gólmanem Jara, ale ten opět čaroval a míč vykopl. Mezi 33. a 35. minutou měly Hustopeče dvě brejkové situace, první i druhou ránu však zlikvidoval skvělý Libor. Ve 37. minutě pálil po dobré kombinaci Simčuk, ale jen těsně přestřelil. Poté jsme přešli do power-play. Ve 38. minutě sklepl míč Nepož na Jaru, ale ten vypálil nad. Ve 39. minutě jsme tlačili, ale míč nakonec zastavil hostující obránce a přes celou palubovku zvyšoval vedení Hustopeč - 2:4. Za 15 vteřin jsme super zakombinovali, Jara přihrál na zadní tyč Nepožovi a ten bez problémů snížil - 3:4. V poslední minutě jsme drželi míč a Simčuk přihrál Papovi do středu a ten nekompromisní ranou prostřelil vše, co stálo v cestě. Konečně a zaslouženě - 4:4. Posledních 40 vteřin jsme však nehráli důsledně a soupeř hned dvakrát zahrozli a Libor vždy s obtížemi vyrazil míč. 15 vteřin před koncem však vystřelil svojí horší nohou útočník Hustopeč a Libor špickou kopačky vytěsnil míč pouze do tyče a od té zapadl do branky - 4:5.

Sumasumárum: Proti Hustopečům jsme potřebovali vyhrát, abychom udrželi 3 bodový náskok na Hombres. Začali jsme skvěle a vypadlo to, že utkání bude jednouduchou záležitostí. Bohužel po zbytečné chybě jsme soupeře pustili zpět do zápasu a ten vyrovnal. Do konce prvního dějství jsme nebyli schopni dát branku. Ve druhé půli Hustopeče opět odskočily a my poté tlačili, ale nebyli jsme schopni překonat vítečného gólmana. V závěrečné power-play nejdříve Hustopeče přidaly 4. branku, poté jsme po dvou dobrých akcích vyrovanali. Bohužel nedůledost v závěru nás stále neskutečně vydřený a minimální zasloužený bod.